Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt Z102 pracownia STUDIO Z500


Recommended Posts

Odpisuje dopiero teraz bo mielismy urwanie glowy mieszkamy daleko od naszej budowy i ciagle byla jazda tam i spowrotem a do tego 6 miesieczny bobas;) aktualnie rozpoczynamy budowe konstrukcji dachu co chwile musimy dowozic material zdjecia moge pokazac po wekendzie bo nie mam aktualnych ze sciankami na pietrze jesli chodzi o scianki i slupki to nasza ekipa wogole ich nie wybudowala chyba nie wliczaja ich jako stan surowy domu a na to sie umawialsimy nie wiem az zapytam bo pawde mowiac nie zwracalam do tej pory na to uwagi tak tata mi mowil ze ta sa jako scianki dekoracyjne i wykonuje sie je na koncu ale cyz to prawda to nie wiem a jak u ciebie po miesiacu od twojego ostatniego wpisu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie trochę zastój, bo wyjeżdżałem sporo ostatnio. Ale zrobili mi strop i aktualnie mają podciągnąć ściany szczytowe i kolankowe.

Co do tych ścianek przy wejściu/tarasie to faktycznie są dekoracyjne, choć te słupki na końcach podtrzymują dach, więc muszą (?) być w stanie surowym. Ja zleciłem wydłużenie ław fundamentowych zamiast stopek (tak mi poradził spec od dachów), ale budowlańcy zrozumieli, że chcę tam ścianki z porothermu. No i teraz dalej się zastanawiam, czy tak zostawić (bo praktyczne), czy burzyć (bo nie wiem, czy to będzie dobrze wyglądało)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wprowadziłem zmiany na szerokości i długości budynku po 11cm , zmiana wysokości okna na wysokości z 185 na 150 na wykuszu, zmiana szerokości okna wyjściowego na taras z szerokości 3,08 na 2,9 w celu zastosowania okna suwanego dwu-skrzydłowego. jak na razie zmian wprowadzonych jest tylko tyle czas pokaże jakie zmiany w trakcie będą jeszcze zastosowane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was budujących Z102 może mi napisać pełną specyfikacje materiałową na ten budynek stan surowy zamknięty wraz z fundamentami: czyli ile czego wykorzystaliście.....

Proszę o info gdyż mi bardzo zależy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord nie wiem do jakich celów potrzebna Ci specyfikacja materiałów, ale jeśli chcesz policzyć ile Cię będą kosztowały materiały, to wycena dostępna na stronie z500 jest całkiem realna. My liczyliśmy sami ile czego potrzebujemy, bo budynek mamy poszerzony o 60 cm i dodatkowo zrobiliśmy piwnicę. Bardzo dużo stali nam poszło. Nie mamy jednak tego wszystkiego nigdzie spisanego. Nie ma na to czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ile chcecie zrobić w tym roku?

Ja chciałem SSO, ale mam trochę dodatkowej gotówki i zastanawiam się, czy nie zrobić już okien i ewentualnie coś w środku (ale co - elektrykę, może poddasze, tylko nie wiem, czy k/g można na zimę montować).

Pewnie dla okien nie jest to najlepiej, ale z drugiej strony jak czytam, ile ludzie czekają na okna, to się zastanawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na płyty stropowe kanałowe na strop okna na 99% kupie veluxy teraz maja dobra cenę 707pln/szt zmniejszyłem iloścv okien dachowych do 5szt redukcja okien od srony pólnocnej. dachówka cereamiczna roben czarna szklona moze zrobie to w tym roku jak zima mnie nie zastanie:) zmniejszyłem drzwi wejsciowe zew na 90 i okno łazienkowe na parterze ze wzgledu na lokwidacje garderowy powiekszenie lazienki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dastin - nie boisz się, że będzie ciemno w pokojach od północy ? Ja właśnie się zastanawiam, czy nie dołożyć jednego dachowego od północy.

Nie wiem, o co chodzi z tym oknem w łazience, mógłbyś trochę staranniej pisać.

Ja jeśli zrobię okna, będę chciał zrobić elektrykę i tynki (chyba cementowo-wapienne), dach w październiku ma być.

Potem będę myślał nad co i poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zostawiamy SSO. Sztuka budowlana mówi, że budynek musi osiąść i się przewietrzyć. Najlepiej właśnie przez zimę. Nie spieszy nam się. Juz widziałam budynek postawiony w rok - dziękuję robić remont po 3 latach od zamieszkania. Krokwie muszą swoje przeschnąć i popracować, później całe łączenia karton gipsów są popękane. Wolimy zacząć na wiosnę. Poza tym w zimie są korzystne rabaty na okna zawsze, więc warto w tym czasie negocjować i zamawiać ;)

My też zwęziliśmy drzwi wejściowe, dzięki temu jest miejsce na szafę wnękową. Natomiast łazienkę mamy zupełnie przeprojektowaną w związku z czym okno w przedsionku w projekcie podstawowym jest u nas oknem łazienkowym i też je zmniejszyliśmy. Zapraszam do dziennika - tam są rysunki.

Przesunęliśmy jeszcze okno w kuchni bardziej na środek i okno tarasowe bardziej na bok, aby zmieściła się jakaś kanapa w narożniku.

Co do okien na poddaszu To dwa pokoje nad salonem mamy od strony południowej, więc zlikwidowaliśmy okna dachowe. W pokoju nad gabinetem usuneliśmy okno dachowe (strona północna) i wstawiliśmy okno w ścianie szczytowej. Zostawiliśmy tylko w łazience i pralni, aby można było przewietrzyć po kąpieli i nie trzeba było zapalać światła na każde siku i mycie rąk.

Edytowane przez Andzia K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@owp

budynek mam ustawiony w kierunku północ poludnie tzn wejscie od strony północnej taras od południowej do tego odbicie lustrzane projektu co za tym idzie łazienke na pietrze mam od strony pólnocnej tam likwiduje jedno okno oraz od strony poludniowej w pokoju z balkonem jedno okna beda veluxy dobra cena tylko do lazienki chyba poszukam jakies pvc. co do łazienki na dole to likwiduje garderowe zostawiam tylko wnekę 75cm głeboką na szafę wnekową przez co powiekszam łazienke odliczam miejsce na natrysk w rogu łazienki i pozostaje mi miejsca tylko na okno ktore poczatkowe bylo w garderobie teraz bedzie w lazience i bedzie miało szerokośc 50cm. rysunków zadnych nie posiadam wszystko wychodzi w trakcie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andzia K

ja zmniejszyłem szerokośc okna na taras do 290 co jak pamietam daje mi po 80 cm sciany z kazdej strony natomiast okno tarasowe bedzie dwu - skrzydlowe przesuwne ktorego jedno skrzydlo bedzie stale przez co teoretycznie mam szersza sciane ale i ilosc slonca zostaje taka sama wpadajaca do pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że macie podobne rozwiązanie, jeśli chodzi o łazienkę na dole. Też myślałem o tym, ale jednak zostawiłem wiatrołap (bo rozumiem, że o tym pisze dastin jako o garderobie), tak jak jest.

Usuwacie okna dachowe _bo_ są od północy/południa, czy w ogóle nie podoba Wam się idea takich okien ?

Ja zastanawiam się, czy iść drogą zalecaną przez oszczędnych - okna od północy likwidujemy, zostawiamy od południa, czy na odwrót - trzeba doświetlić od północy,a od południa to i tak dużo będzie światła... Lubię okna, więc likwiduję tylko jedno (nad gabinetem, będzie w ścianie szczytowej).

Na dole w salonie chcę takie okno jak dastin (ale po co zmniejszasz?), w wiatrołapie zrobię bardziej pionowe, a węższe, żeby się szafa głębsza zmieściła.

Może racja z tym osiadaniem, choć nie wiem, czy to może wypaczyć okna. Trochę boję się, że zamówię na wiosnę, a zamontują latem i koniec budowy przesunie się na 2013...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp zamów okna zimą, a odbierzesz na wiosnę.

Ja już mam jedne okna wypaczone (plastiki) nie chce tego ponownie przechodzić, chociaż ich krzywizna nie wynika z osiadania budynku... Wolę nie ryzykować.

Nie wiem jak się mają kierunki stron świata do okien, podobno jest to jakaś zależność. Wpuszcza dużo światła i ciepła. Znajomi mają 11 okien dachowych w nadziei na spoglądanie w niebo nocą i świetnie doświetlone pokoje. Ale niestety okno dachowe działa jak szklarnia. Latem na górze w ogóle nie przebywają. Nawet tam nie śpią, mówią, że po prostu się nie da, mimo, iż mają reku. Okna w szczytach w pokojach nad salonem i kuchnią są od strony południowej i mamy nadzieję, że wystarczą, tak samo jak to jedno nad gabinetem. W łazience i pralni nie było innej możliwości niż okna dachowe, ale ja lubię ciepełko w łazience ;)

Też się zastanawiamy nad drzwiami tarasowymi przesuwnymi. Decyzja będzie zależała od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
owp przecież wszystko masz napisane w projekcie, jeśli nim dysponujesz to nie rozumiem w jakim celu to pytanie... A jeśli chcesz szczegółowe zestawienie więźby to takie coś powinien przygotować jeszcze osobno cieśla wykonujący dach. Ale tak na prawdę wszystko można odczytać z projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...