Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt Z102 pracownia STUDIO Z500


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problem kotłowni mi sie już prawie rozwiązał, gdyż na 90% bedzie PC P-W. Mauritius a jeśli możesz podać mi wymiary tego garażu wraz z pomieszczniem gospodarczym, bo ja chciałbym mieć ten garaż na głębokośc taką samą jak jest dom, natomiast jeśli chodzi o szerokość to tak min. wewnatrz ok 6,5 metra. Nad garażem nic nie planuje, ale dach i tak będę musiał zrobić dwuspadowy tak wynika z WZ. I tu moje pytanie czy dzieki temu, że garaż bedzie bez góry to obniży to w jakiś sposób koszt dobudowy garażu, bo jak rozumiem fundament bedzie można zrobić "skromniejszy" oraz brak brak stropu.

 

 

cześć Marcin,

całość ma 6,5 m na 8,48 m, w tym garaż 6,5 m x 5,66, pomieszczenie gospodarcze 6,5 m na 1,86m.

Jeśli chodzi o koszty budowy garażu, to wydaje mi się, że w projekcie pierwotnym z pracowni z 500, jak i po naszej adaptacji, to fundamenty są takie same, więc nie ma gdzie przy tym ciąć kosztów. Strop i tak jakiś musi być. Rodzice robili ładnych parę lat temu drewniany i ojciec wspominał, że w końcowym efekcie wcale nie jest tańszy od terrivy, bo dochodzą jakieś prace związane ze zrobieniem sufity (płyty podwieszane czy coś takiego). Ale ja się na tym nie znam więc musisz poszukać jakiś info z pewniejszego źródła niż ja. Jeżeli nieużytkowe, to chyba nie trzeba ocieplać dachu, a nie wiem czy się ociepla strop nad garażem.

 

Też zastanawialiśmy się nad PC lub piecem na paliwo stałe, ale temat mamy do przemyślenia przez zimę. Zastanawiam się jakie będą koszty utrzymania domu przy PC, po tym jak mają uwolnić ceny prądu po 2013. Może być nieciekawie, bo gdzieś czytałam, że wtedy będą jakieś dopłaty dla najbiedniejszych - stąd pośredni wniosek, że ceny prądu pooooooszybują w górę.

Może ktoś się w tym temacie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tzw. stan deweloperski, teraz będzie ocieplany, jeśli pogoda pozwoli.

Nie życzę Ci takiego wykonawcy, jak mój - termin na stan surowy mam na listopad 2011, a jeszcze wszystkiego nie zrobił, co było w umowie.

Jeśli chodzi o koszt ogrzewania, to w projekcie jest wyliczone na ok 10000kwh, co daje w taryfie nocnej koszt prądu 3000zł. No chyba że coś pomieszałem, nie mam pod ręką projektu. W każdym razie w projekcie jest ocieplenie na poziomie minimum ustawowego - 12cm styropianu, warto dać z 15 albo 20 jakiegoś lepszego, trochę więcej wełny w poddasze, no i w podłogę też z 10cm.

Jak teraz podliczam ile mnie kosztuje gaz - samo przyłącze, instalacja, kocioł, projekty i inne, to chyba wybrałbym grzanie prądem plus solary plus kominek plus WM z rekuperatorem. Ale jak się zabierałem za budowę, to nie miałem pojęcia jakie są realia, poza tym jest jakiś strach, że "prąd jest drogi", kogo się nie poradzisz, to puka się w głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Marcin,

całość ma 6,5 m na 8,48 m, w tym garaż 6,5 m x 5,66, pomieszczenie gospodarcze 6,5 m na 1,86m.

Jeśli chodzi o koszty budowy garażu, to wydaje mi się, że w projekcie pierwotnym z pracowni z 500, jak i po naszej adaptacji, to fundamenty są takie same, więc nie ma gdzie przy tym ciąć kosztów. Strop i tak jakiś musi być. Rodzice robili ładnych parę lat temu drewniany i ojciec wspominał, że w końcowym efekcie wcale nie jest tańszy od terrivy, bo dochodzą jakieś prace związane ze zrobieniem sufity (płyty podwieszane czy coś takiego). Ale ja się na tym nie znam więc musisz poszukać jakiś info z pewniejszego źródła niż ja. Jeżeli nieużytkowe, to chyba nie trzeba ocieplać dachu, a nie wiem czy się ociepla strop nad garażem.

 

Też zastanawialiśmy się nad PC lub piecem na paliwo stałe, ale temat mamy do przemyślenia przez zimę. Zastanawiam się jakie będą koszty utrzymania domu przy PC, po tym jak mają uwolnić ceny prądu po 2013. Może być nieciekawie, bo gdzieś czytałam, że wtedy będą jakieś dopłaty dla najbiedniejszych - stąd pośredni wniosek, że ceny prądu pooooooszybują w górę.

Może ktoś się w tym temacie wypowie?

 

A dach nad garażem niżej się kończy niż dach domu?? Jak Masz jakieś rysunki lub foty to wrzuciłbyś coś. odnośnie tego gorażu bez góry tak myślałem, że wcale to taniej nie bedzie, więc chyba i ja zrobie z górą. a jeśli chodzi o te ceny prądu szybujące w górę, to przecież węgiel też w ciągu paru lat zdrożał dwukrotnie, olej opałowy też poszybował. Więc jeśli chodzi o paliwo do ogrzewania, to nie ma gwarancji ceny. Ale prąd można w przyszłości pozyskiwac z innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dach nad garażem niżej się kończy niż dach domu?? Jak Masz jakieś rysunki lub foty to wrzuciłbyś coś. odnośnie tego gorażu bez góry tak myślałem, że wcale to taniej nie bedzie, więc chyba i ja zrobie z górą. a jeśli chodzi o te ceny prądu szybujące w górę, to przecież węgiel też w ciągu paru lat zdrożał dwukrotnie, olej opałowy też poszybował. Więc jeśli chodzi o paliwo do ogrzewania, to nie ma gwarancji ceny. Ale prąd można w przyszłości pozyskiwac z innych źródeł.

 

z tymi wzrostami cen różnych źródeł energii to masz rację. ale ja tak się zastanawiam, kiedy i jak będzie można na potrzeby domku produkować energię i jaka to będzie inwestycja w całą infrastrukturę do jego produkcji. nie wiem też co z paliwem stałym (ekogroszek, pellety drewno), coś mi się obiło o uszy o jakiś dyrektywach unijnych i limitach emisji, które mają być wprowadzone - to na pewno też zwiększy koszty takiego ogrzewania. ale tak jak pisałam - muszę rozgryźć temat, bo na razie jestem jak dziecko we mgle.

 

a wracając do garażu, poniżej rzuty:

parter adaptacja.jpgpoddasze adaptacja.jpg

 

rozmieszczenie pomieszczeń na górze dyskusyjne - nie jesteśmy zadowoleni z adaptującego projekt. po rozmowach z wykonawcą, wbrew temu co mówił tamten koleś najprawdopodobniej da się zrobić schody ze spocznikiem bez konieczności urywania z pokoju powierzchni na korytarzyk kończący się schodami na poddasze. tak więc górę będzie bardziej przypominała wersję oryginalną. ja się uparłam, by mieć nad garażem taką wydzieloną pralnio-suszarnię - nie znoszę pralki w łazience, chcę mieć osobne pomieszczenie na pranie, suszenie i prasowanie. i koniecznie na górze bo tam się generuje brudy - pościel, ciuchy itp. nie chce mi się latać ze wszystkim po schodach. a'propos schodów - nie chcę zabiegowych bo są niewygodne do chodzenia.

 

dach nad garażem kończy się niżej troszeczkę niż dach nad domem. nie umiem tego opisać. jutro wrzucę rzuty c-c i b-b - tam będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witajcie sympatycy Z102!

Wychodzi na to, że i my w końcu ruszymy z budową. W końcu ... bo załatwienie wszystkich formalności przedłużyło się do maximum! Nie będę się rozpisywał co i jak, bo już sporo nerwów przy tym straciliśmy, a nawet byłem już zecydowany rzucić to wszystko w cholerę. No ale jak już pisałem na wiosnę powinniśmy wbić pierwszą łopatę :) -0 w każdym bądź razie ekipa budująca klepnięta jest!

Obecnie jestemy na etapie rozglądania się za materiałami, zbieraniem ofert itp.W związku z tym mam pytanie; czy ktoś z Was robił zestawienie materiałów? Swoją drogą niema jak policzyć sobie samemu, ale zawsze lepiej jest jak ma się coś do porównania, tymbardziej, że już przy liczeniu bloczków fundamentowych zauważyłem, że jeden z budujących zakupił ich tylko 800 szt. Mnie wychodzi niemal 2 razy tyle (z 10% naddatkiem) Dodam, że domek ma być wyciągnięty o słynne ;) 60cm i ma mieć doklejony garaż.

Jeśli ktoś z Was podrzuci zestawienie będę bardzo wdzięczny.

PS. Szczęśliwego Nowego .... Domku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tompit budowa to nie tylko nauka sztuki budowlanej, bo taką wiedzę przy okazji na pewno posiądziesz, ale też nauka cierpliwości, i wytrwałości po to, aby osiągnąć swój cel. I tego się trzymaj - CELU.

Zestawienia nie robiliśmy. Liczyliśmy wszystko na bieżąco i w takich ilościach zamawialiśmy. Jak coś brakowało to nie było problemu, aby to dostać. W zasadzie to zestawienie co zrobiło biuro projektowe jest dość dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...