Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt Z102 pracownia STUDIO Z500


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cena jest do zaplaty wiec brutto postawienie samych scian bez ław, ścian fundamentowych, stropu, i dachubez patrzenia w projekt to :

2x8,5=17+2x9=35metrow po obwodzie razy srednia wysokosc budunku 3,2m=112m2 sciany zew , i wew liczac tyle samo daje po zaokragleniu 250m2x 40pln=10tys to jest juz z duza nawiazka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli chodzi o faktyczne koszty, to w naszym przypadku stan bez dachu kosztował jakieś 33 tys (sam materiał bez pracy ekipy) - nasz projekt nie zakłada podpiwniczenia, jest nieco powiększony tj. ok 125 m2. Aha w tę cenę wliczony jest równiez fundament i pustaki na garaz. Pustak średniej klasy, zatem może wam wyjść więcej jak weźmiecie coś z wyższej półki . nie ma tu materiału na więźbę ani dach. My ruszyliśmy 21 marca i od tygodnia schnie nam strop. po świętach poleca sciany piętra. Pozdrawiam wszystkich budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
U nas mury rosną. Ponieważ mam urwanie głowy, a wykonawca mi zadzwonił dzień wcześniej, że ruszają, nie obgadałem sprawę jak należy. No i źle wybudowali ścianki przed domem (te z słupkami) - po prostu 2 zwykłe ściany tam wymurowali... Nawet się zastanawiałem, czy nie będzie sensowniej 2 ścianek robić, no ale one nie miały być połączone z murem, tylko stykać się ze styropianem. Jak Wy podchodzicie do sprawy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam My jstsmy w trakcie budowy ekipa wlasnie konczy budowac sciany parteru i w przyszlym tygodniu ruszamy z montazem komina i stropu mamy zdjecia jesli jest ktos zaintersowany moge wyslac na maila w naszym przypadku podstawowa zmiana w projekcie bylo przesuniecie sciany o metr w salonie jadalni i kuchni od scian srodkowych w strone wykusza dzieki temu bedziemy miec na tyle duzy salon ze w rogu przy wyjsciu na taras zmisci sie jakis wiekszy wypoczynek bez tego moglby byc problem gdyby ktos chcial miec naroznik lub jakies fotele zlikwidowalismy tez jedno okno przy wyjsciu na taras tak ze wyjscie bedzie mialo dokladnie dwa metry na zdjeciach widac wieksze wejscie dopiero po rozpoczeciu budowy sciany zobaczylismy jak duza czesc sciany zajmuja okna niby fajnie bo byloby jasno w salonie ale przez to ten rog bylby bardzo nieustawny zalezy nam na tym aby miec tam wlasnie naroznik zmiana przesuniecia sciany w projekcie kosztowala nas dodatkowe 700 zl dlugo myslelismy czym budowac ale ostatecznie zdecydowalismy sie na pustak ceramiczny porotherm wienerberger za co zaplacilismy dokladnie 9 tys i 12 zl obecnie myslimy nad lekka zabudowa kuchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia_i_Lukasz - jestem na tym samym etapie - komin stoi i czekam na strop.

Do wszystkich:

jak rozwiązaliście ścianki i słupki przed wejściem i przed tarasem ? U nas wykonawca zrobił normalne ściany z porothermu i zastanawiam się czy wyburzyć...

Może jakieś zdjęcia zapodacie ? Moje w załączniku

2011-06-23 18.13.20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...