Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Wszystko ładnie pjeknie ale mam pytanie jak budynek na plycie fundamentowej jest zakotwiony w ziemi?? podejrzewam ze taki budynek moze sie przesunac np przez silny wiatr, huragan, badz tez przez zjawisko pelzania, w przeciwienstwie do law fundamentowych nie jest zakotwiony w glebie...:sick:

Normalnie ręce opadają...

Ten dom się nie przesunie,on odpłynie,wszak styropian jest lżejszy od wody a jak jakimś cudem woda dostanie się pod styro to normalnie dom odpłynie w siną dal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli negujecie termiczna rozszerzalnosc liniowa w grzewczej plycie fundamentowej? łamiecie zatem prawo fizyki. Prawda jest taka ze trzeba zastosowac odpowiednia elastyczna zaprawe pod sciany nosne i dzialowe. Grzewcza plyta fundamentowa to szwedzki wynalazek a wiec trzeba sie wzorowac na ich projektach, duza bezwladnosc cieplna to wada nie zaleta dlatego grzewcza plyta powinna wygladac nastepujaco::p dla uzyskania wiekszej wytrzymalosci wystarczy zwiekszyc przekroj plyty pod scianami i gdzie niegdzie zebra, pionowe powierzchnie zwiekszaja sztywnosc plyty, dzieki odpowiedniemu projektowi idzie mniej stali i betonu.

plyta.JPG

Edytowane przez WVIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ truć, człowieku. Czy Ty wnosisz cokolwiek nowego do tego wątku ? Wyciągasz z netu rysunki, które (jak choćby ten tutaj) były w tym wątku zamieszczone kilkukrotnie...

 

Piszesz o niebezpieczeństwach związanych z rozszerzalnością liniową, a nie zadałeś sobie trudu policzenia o ile rozszerzy się płyta o l=15m, podgrzana o 10K.

Twoja niewiedza (szczególnie w zestawieniu z tym "ekspertem, od nowoczesnego (sic) budownictwa") jest tak irytująca, że zastanawiam się poważnie, czy nie będziesz pierwszym, który zagości w ignorowanch. Po prostu NIC konstruktywnego nie wnosisz do wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wykonana płyta

[...]

na duzy plus - wykonanie drenazu i odpływów do rynien razem z płytą - pisałem o tym kiedyś że gdybym 2x robił to wykonałbym to od razu - bo kopanie później wokół domu rowów pod rynny to niepotrzebna dodatkowa praca

 

A ja szczerze mówiąc troche bałbym się tak orurować dom i puszczać tam wodę z dachu - w przypadku rozszczelnienia się takiego "orurowania" (rura wyjdzie z kilcha, albo coś pęknie) - to może nam pięknie wypłukać grunt spod płyty. Poza tam, gdzie tak odprowadzoną wodę wprowadzić ? Trzeba by jakiejś sporej studni... i to dość głębokiej, bo skoro rury są na głębokości pewnie minimum 0.5m poniżej linii gruntu, to studnia musi być odpowiednio głębsza.

 

Ale ogólnie, bardzo fajnie wykonana płyta :) - jaki ma rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze mówiąc troche bałbym się tak orurować dom i puszczać tam wodę z dachu - w przypadku rozszczelnienia się takiego "orurowania" (rura wyjdzie z kilcha, albo coś pęknie) - to może nam pięknie wypłukać grunt spod płyty. Poza tam, gdzie tak odprowadzoną wodę wprowadzić ? Trzeba by jakiejś sporej studni... i to dość głębokiej, bo skoro rury są na głębokości pewnie minimum 0.5m poniżej linii gruntu, to studnia musi być odpowiednio głębsza.

 

Ale ogólnie, bardzo fajnie wykonana płyta :) - jaki ma rozmiar ?

Połączenie odpływu deszczówki do rur drenażu to błąd ale w rozwiązaniu powyżej zdaje sie chodziło o odrębne instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

do drenażu uzywa się rur z dzurkami do instalaci odprowadzającej wode z rynien uzywa się rur pełnych - kanalizacyjnych - nie ma co pęknąć a gdzie odporwadzić wodę - to już są indywidualne uwarunkowania każdej inwestycji

70% inwestorów robi odprowadzenie gdzieś tam ... chodziło mi oto że zostało wykonane odrazu przy płycie - a nie po wybudowaniu domu i po założeniu rynien , po wybudowaniu domu i wykonaniu poźniej odprowadzenia pisałem tu że tak nalezy robic - mam nadzieje ze w kolejnym sezonie większość wykonujących płyty będzie tak robić - to oszczedność czasu i mniej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...