Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

novas - wszystko pięknie - tylko drogo i kupujesz kota w worku

 

w ubiegłym tyg poprosiłem pracownika IZO DOM 2000 i przesłanie dokumentów takich jak "deklarację zgodności oraz dodatkowe informacje dotyczące wytrzymałości"

okazało się że Pan już dziwnym przypadkiem w tej firmie nie pracuje ...

 

wczoraj ponowiłem maila , dziś dzwonie pytać czy dotarł - tak tak już Panu wysyłamy (dzwoniłem kolo 11)

 

i otrzymałem .....

----------------------------------

Dzień Dobry,

Mamy małe problemy techniczne. Wyniki badań jakie otrzymaliśmy są w wersji papierowej. Nie jesteśmy w stanie ich dzisiaj przeskanować. Bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Postawiłam już na nogi cały dział jakości, niestety nie jestem w stanie dzisiaj wysłać Panu informacji. Przepraszam, jutro otrzyma pan maila.

 

Pozdrawiam,

 

Marta Andrysiak

Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

e-mail: [email protected]

tel +48 43 823 41 88

fax +48 43 823 23 68

-------------------------------

gdzie my żyjemy .... a jutro napiszą że wysłali gołębiami ....

 

 

ja już decyzję podjąłem robię na XPS 2x15 cm na zakładkę na dno, boki też 30 + standardowe zbrojenie + opaska z 10 cm grubości i 1m szerokości

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(....), a w Twoim wydaniu on będzie pasywny?

Pozdr

 

DomPasywny - Jakie przewidujesz koszty sezonu zimowego tj ile ma Cię wynieść koszt ogrzewania i cwu za 6 miesięcy zimowych? Interesuje mnie kwota w pln.

Pytam bo sobie chcę przełożyć do swoich planowanych.

 

najprawdopodobniej NIE - odrobinę mu braknie - celuje międzu 2-3l czyli max 30 kw /m2 - pow użytkowa domu 140 m2 - ale góra będzie nie używana - tylko dla gości - dół ma ok 100m2 wiec przy 3 l wychodzi max 600 zł - ale będzie działał kominek od czasu ....

OZC właśnie się robi - zleciłem to Piczman-owi, wykona dla mnie tez komercyjnie GWC i REKU (dlatego dokładnych wyliczeń jeszcze nie mam, liczę się z rachunkami ok 350-400 zł / mc) - będziemy sprawdzać co i gdzie ewentualnie da się poprawić i max wyeliminować mostki etc

miedzy innymi nie będzie okien narożnych, kominów względem oryginalnego projektu etc, a kominek BIO jako dodatkowe źródło energii

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie dam spokój z tymi izolacjami. Jestem laikiem w tych wszystkich Waszych wyliczeniach dlatego najbardziej mnie przekonuje koszt w pln. Wiadomo dom domowi nie równy ale jest to jakiś wskaźnik dla mnie. A że z kasą krucho cóż.

 

Zostanę przy płycie fund. łączonej z garażem z 14 cm EPS pod domem i 5cm pod garażem, ściany porotherm 25 + 20 cm styro , okna z jakimś wsp.1,1+ , Kominek z zamkniętą kom spalania, ogrzewanie podłogowe wodne+grzejniki, piec gazowy , strop monolityczny, poddasze uż. ocip. wełną 30cm, GWC, wentylacja mech+ reku.

 

Koszt co+c.wu. planowany również max 300-400/m-c w zimie przy obecnych cenach gazu. Po cichu liczę na mniej. Aha powierzchnia po podłogach 108m2 parter +176m2 poddasze=284m2, garaż 68m2. Między garażem a domem styro chyba z 10cm.

 

Zakładając, że ja będe w zimie płacił 100zł więcej niż ty to mi się nie kalkuluje więcej dawać. Bo na samej płycie ty wydajesz już ze 20tyś więcej i do tego reszta inwestycji dodatkowych w ocieplenie to pewnie z 50tyś poleci extra. A 100zł x 6 miesięcy daje 600zł zysku na rok. 50tyś / 600zł = 83lata ! Niech będzie nawet 1000zł różnicy rocznie.

A dlaczego zakładam takie rachunki u siebie. Ano mam porównanie do domu z 200m2 powierzchnią, ze sianą jednowarstwową porothermu38cm na ciepłej zaprawie bez ociepleń, na ławach tradycyjnych, z 20cm wełny w dachu i gość płaci średnio w zimie max400zł co + cwu (6miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koszt co+c.wu. planowany również max 300-400/m-c w zimie przy obecnych cenach gazu. Po cichu liczę na mniej. Aha powierzchnia po podłogach 108m2 parter +176m2 poddasze=284m2, garaż 68m2. Między garażem a domem styro chyba z 10cm.

 

Zakładając, że ja będe w zimie płacił 100zł więcej niż ty to mi się nie kalkuluje więcej dawać. Bo na samej płycie ty wydajesz już ze 20tyś więcej i do tego reszta inwestycji dodatkowych w ocieplenie to pewnie z 50tyś poleci extra. A 100zł x 6 miesięcy daje 600zł zysku na rok. 50tyś / 600zł = 83lata ! Niech będzie nawet 1000zł różnicy rocznie.

 

z taka izolacją nawet 5l (50kWh/1m2 /rok) domu nie uzyskasz a licząc dokładniej koszty ogrzewania wg tabeli poniżej

http://img835.imageshack.us/img835/5135/capturexe.jpg

 

to :

50*284m= 14200 kWh *0,2384 = 3385 zł /12 = 282 zł miesięcznie - samo ogrzewanie!

 

 

ja max 600 zakładam już z prądem - mieszkam teraz w bloku i wiem jakie mam rachunki , małe dziecko non-stop pralka, TV, komputer etc ... rachunki obecnie płacę dość duże wiec liczę dla siebie "bezpieczny wariant max 600"

ale dla ogrzewania samego domu wychodzi mi

30kWh*148m2=4440 kWh *0,2674 = 1187 zł / 12 = 99 zł

 

z tym 600 to może przesadziłem tak jak pisałem realnie liczę na 350-400 za NCO + CWU

 

wiec sam widzisz że różnica miesięczna to 183 zł *12 m-cy = 2196 zł

* policzoną średnia miesięczna w skali roku ponieważ wskaźniki dla domów są podawane na w kWh/rok!

 

czyli po nie 83 a 25 latach masz zwrot inwestycji a biorąc pod uwagę rosnące koszty ogrzewania różnice w rachunkach między naszymi domami będą coraz większe

 

zamiast gdybać lepiej niech ktoś Ci policzy w OZC

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny bełkot z IZO DOM 2000

-------------------------------

Uszanowanie,

Dziękujemy za zainteresowanie nowoczesnym rozwiązaniem płyty fundamentowej.

Sprawa certyfikacji jest dość nietypowa - jest to na tyle nowoczesne rozwiązanie, że nie ma dla niego przewidzianych norm - ani polskich ani zharmonizowanych europejskich.

-------------------------------

 

zostawiam bez komentowania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50*284m= 14200 kWh *0,2384 = 3385 zł /12 = 282 zł miesięcznie - samo ogrzewanie!

 

 

ja max 600 zakładam już z prądem - mieszkam teraz w bloku i wiem jakie mam rachunki , małe dziecko non-stop pralka, TV, komputer etc ... rachunki obecnie płacę dość duże wiec liczę dla siebie "bezpieczny wariant max 600"

ale dla ogrzewania samego domu wychodzi mi

30kWh*148m2=4440 kWh *0,2674 = 1187 zł / 12 = 99 zł

 

z tym 600 to może przesadziłem tak jak pisałem realnie liczę na 350-400 za NCO + CWU

 

wiec sam widzisz że różnica miesięczna to 183 zł *12 m-cy = 2196 zł

* policzoną średnia miesięczna w skali roku ponieważ wskaźniki dla domów są podawane na w kWh/rok!

 

czyli po nie 83 a 25 latach masz zwrot inwestycji a biorąc pod uwagę rosnące koszty ogrzewania różnice w rachunkach między naszymi domami będą coraz większe

 

zamiast gdybać lepiej niech ktoś Ci policzy w OZC

Przykład trochę nietrafiony... zapatrzyłeś się w wyniki "złotowe" ;)

Twój wynik końcowy co do kosztów należałoby pomnożyć x2 ze względu na różnice powierzchni domów.

Z tym że to dalej szacunki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład trochę nietrafiony... zapatrzyłeś się w wyniki "złotowe" ;)

Twój wynik końcowy co do kosztów należałoby pomnożyć x2 ze względu na różnice powierzchni domów.

Z tym że to dalej szacunki. :)

 

zgadza się - bo to 2 różne domy o różnej powierzchni

przy porównaniu 2 domów dużych jak u M@rio samo grzanie gazem przy różnicy domu 3l i 5 l daje ok 1350 zł różnicy rocznie

30*284m= 8520 kWh *0,2384 = 2031 zł /12 = 169 zł miesięcznie

50*284m= 14200 kWh *0,2384 = 3385 zł /12 = 282 zł miesięcznie

 

oznacza to tylko tyle ze w sezonie grzewczym będzie On miał rachunki minimum 600 zł + CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę się z wami spierać - jeszcze tu za mało jestem na tym forum. Dużo zrobię "tymi ręcami" Zanim przekopię na forum to co najważniejsze minie trochę czasu. A jest tu bardzo dużo info. Może i macie racje. Podałem tylko czym się sugerowałem czyli względem jakiego budynku, który ogrzewany jest gazem.

Oparłem to o rachunki jakie miał sąsiad i podałem jego technologię domu. To wszystko.

Jeśli uda mi się wprowadzić przed sezonem grzewczym 2012 to chętnie wrócę do tematu. Może i Wy jeszcze będziecie tu zaglądać to sobie w realu porównamy jak nam wychodzi. Ostatecznie jak będzie problem z rachunkami u mnie to sobie zrobię nową wylewkę zaizolowaną ( obniży mi się o 10-20cm wysokość parteru) i w tym położę kable lub nową podłogówkę i pompę ciepła lub elektrykę. Mam porobione przepusty w płycie. Może pompy stanieją do rozsądnych cen. Akurat za 10-15lat się piec skończy pewnie gazowy i będzie do remontu/wymiany.

 

Ale wracajmy do płyt bo odbiegamy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli chodzi o płytę opartą o IZO DOM 2000 - myślą że złapali jelenia

 

dziś dostałem kolejnego maila tym razem od Pana Jakuba Wójcika

Dzień dobry,

 

Serdecznie polecam kontakt z Panem Nowickim w sprawie zaprojektowania Pańskiej płyty na podstawie dopuszczenia jednostkowego.

------------------------

Produkt nie ma Aprobaty Technicznej, gdyż nie istnieje Polska Norma na podstawie której aprobatę można wystawić.

Pracujemy nad unijnym oznaczeniem CE, które to powinno być gotowe w ciągu 2-3miesięcy.

Parametry produktu - wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie, opór dyfuzyjny, opór termiczny, stabilność wymiarowa - badanie przeprowadzone przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji - otrzymał Pan wczoraj mailem, czyż nie?

 

Tak jak wspominałem, nasi Klienci budujący płytę korzystają z dopuszczeń jednostkowych, gdyż brak normy pozwalającej uzyskać "tradycyjną Aprobatę Techniczną".

 

Sales & Market Manager

-----------------------------

 

czekam na maila dotyczącego parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK otrzymałem kopie badań

 

1. sprawdzenie absorpcji wody przy długotrwałej dyfuzji :

Vdv [% V/V] 0,5-08 - w zależności od próbki i daty produkcji

Vdp [kg/m2] 1,2 - 1,8 - w zależności od próbki i daty produkcji

 

2. sprawdzenie naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu względnym

naprężenia kPa od 288 do 344

 

3. Sprawdzenie wytrzymałości na zginanie

wytrzymałość kPa 485 do 536

 

4. Sprawdzenie wytrzymałości na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych

wytrzymałość kPa 448 do 534

 

5. sprawdzenie stabilności wymiarowej w temp. 70 i wilgotności 90% w czasie 48h

zmiana długości 0,1 % szerokość i grubość bez zmian

 

6. sprawdzenie nasiąkliwości wody przy długotrwałym i całkowitym zanurzeniu

nasiąkliwość [%(V/V)] 1,8 do 2,6

 

7. sprawdzenie współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego w temperaturze 10 stopni C

współczynnik przewodzenia ciepła [W/mk] 0,0327 - 0334

opór cieplny m2K/W 7,37-7,61

wartości deklarowane odpowiednio 0,34 i 7,25

 

 

czy któryś z Ekspertów na tym forum mógłby dla nas skomentować te wyniki w odniesieniu np do XPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są zbliżone do xps, więc są ok.

Jednak problem dotyczy norm.

Ciężko będzie wdrożyć tą technikę w Polsce. Ktoś będzie musiał pierwszy zaryzykować.

Ociepleniem z pewnością ten materiał będzie dobrym, jednak w przypadku fundamentów nie to jest najważniejsze.

 

gdy już produkt otrzyma CE można będzie porównywać do xps i szkła. W CE parametry będą gorsze niż te przedstawione powyżej. To samo jest w przypadku xpsów i granulatu szkła piankowego.

Edytowane przez Torf62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...