Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Być może ta folia to szaleństwo i tu się dużo ugra. Jeśli chodzi o ściany - to pójdzie na pewno ytong 36,5 + 12 styropian. Założeniem jest dom więcej jak energooszczędny ale nie koniecznie pasywny z poddaszem użytkowym coś w rodzaju zręczny C77a po przeróbkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jako praktycy macie w ty temacie rację ale kwestię ocieplenia ścian pozostawię sobie na później. Zacząłem się zastanawiać co stracę przy styropianie 0.2 w płycie bo tu by była druga oszczędność licząc folię i teraz można by było się zastanowić nad płytą w systemie częściowo gospodarczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko odnośnie wylewania płyty w dwóch etapach:

 

tzn najpierw płytę konstrukcyjną a dopiero potem wylewkę na przewody grzejne

 

I teraz pytanie:

 

1. Czy jeśli przy zalewaniu od razu z podłogówką mamy grubość 20cm betonu to jak zaleję na dwa razy mogę najpierw 10cm a potem kable i znów 10cm?

Czy raczej tak się nie da?

 

2. A jeśli się nie da to czy można zrobić tak że dam 18cm i potem zaleję kable np 7cm betonu?

 

Autorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że jak?

 

ciężko będzie Ci się zmieścić w 18 cm z odpowiednim zbrojeniem. Myślę że 20 cm to minimum na jakie sobie można pozwolić . Pierwsza wersja 10 na 10 odpada na pewno druga to już żadna różnica jak dasz na płytę 20cm kable i posadzkę te 5cm ale będzie problem z przymocowaniem kabli, Chyba.

Edytowane przez amigo1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ta folia to szaleństwo i tu się dużo ugra. Jeśli chodzi o ściany - to pójdzie na pewno ytong 36,5 + 12 styropian. Założeniem jest dom więcej jak energooszczędny ale nie koniecznie pasywny z poddaszem użytkowym coś w rodzaju zręczny C77a po przeróbkach.

 

To bez sensu 30 cm pod płytę a 12 na ścianę!100% zrobisz lepszy interes jak byś zrobił odwrotnie 12cm pod płytę a 30 na ściany!Zastanów się 10 razy nad tym zanim zrobisz jak planujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie Ci się zmieścić w 18 cm z odpowiednim zbrojeniem. Myślę że 20 cm to minimum na jakie sobie można pozwolić . Pierwsza wersja 10 na 10 odpada na pewno druga to już żadna różnica jak dasz na płytę 20cm kable i posadzkę te 5cm ale będzie problem z przymocowaniem kabli, Chyba.

 

Ok, niech i tak będzie. Dajemy:

 

styro 30cm

beton 20cm

wylewka 5cm

 

I teraz czy przewody kłaść bezpośrednio na betonie i zalewać?

A może dać chociaż folie aluminiową?

A może lepiej dać zbrojenie dla wylewki 5cm ?

 

 

Kurczę myślałem ze z tą płytą to jednak będzie łatwiej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy ta wylewkę też dodatkowo zbroisz? I jak będziesz mocować przewody do tego betonu? Masz jakiś przemyślany patent?

 

nie ma potrzeby jej zbroić , kable nie zamocowane jakoś będą wypływać no i w ogóle będą się rozłazić przy samopoziomującej. Przy posadzce 5 cm powinno się dać bez mocowania bo zdaje się że firmy robią posadzki jakoś z takiego suchego betonu(Nie widziałem tego) więc nie powinno być z kablami problemu tak sobie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech i tak będzie. Dajemy:

 

styro 30cm

beton 20cm

wylewka 5cm

 

I teraz czy przewody kłaść bezpośrednio na betonie i zalewać?

A może dać chociaż folie aluminiową?

A może lepiej dać zbrojenie dla wylewki 5cm ?

 

 

Kurczę myślałem ze z tą płytą to jednak będzie łatwiej. :(

 

Przewody/kable - czyli elektrycznie.

 

przymocować można choćby klejem na ciepło (jak się "klei" do ścian kabelki), jeśli to mata grzejna, to nie ma co mocować; może w paru miejscach maty

zbrojenia daje się wtedy, kiedy chcemy mieć pewność, że konstrukacja "nie pójdzie gdzieś dalej" niż planowaliśmy. w przypadku wylewki na płycie fundamentowej z betonu marne widzę szanse, że ta wylewka "sobie powędruje" - nie ma co zbroić. Dylatację jak najbardziej, za cienka będzie, zeby w dużym kawałku się utrzymała

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat ze swoim juz problemem z płytą fundamentową.

Obrazek przedstawia co już jest.

http://images50.fotosik.pl/1097/642656210d13fdcfmed.jpg

płyta powstała zgodnie z podpowiedzią kierbuda aby uchronić się od podchodzenia wód gruntowych. rzeczywiście na wodę to działa.

Ale zeszłej zimy były wysadzinyw ściance środkowej i popękała ścianka fundamentowa środkowa. jeszcze nie było stropów.

teraz jak zrobić:

*izolację preciwwodną wewnątrz budynku (woda jak jest b. mokro podchodzi przez szczeliny ścianka fund/płyta fund.)

*jak ocieplić podłogę aby nie było wysadzin - budynek nie będzie użytkowany najbliższej zimy, więc musi się sam obronić.

 

Już teraz wiem, że na glinie można robić pełną płytę tylko jeśli wymieni się grunt, ale niestety kierbud mi tego nie podpowiedział.

Na rysunku nie jest zaznaczone ocieplenie + izolacja pionowa ścia fundamentowych.

 

Pozdrawiam,

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kierbud zaproponował niewłaściwe rozwiązanie. Mógłby pewnie powiedzieć że nie spodziewał się że to nie będzie ogrzewane ale to go nie tłumaczy. Takie rzeczy trzeba przewidywać. Co na to projektant? Nie wiedział że płyta będzie na glinie? Jeżeli tam cos popękało to ja bym to rozebrał tym bardziej że jak piszesz podchodzi woda. Be rozebrania tego nie odwodnisz. To trzeba zrobić prządnie, tylko kto za to zapłaci? Jakiś spec musi to obejrzeć i ocenić. Nie unikniesz tego. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...