Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to faktycznie ten ostatni argument 80 km jest koronny ...

ja mialem czas (bo czekałem na kredyt) wiec codziennie coś dłubałem a do pracy jezdzilem nieco pozniej - bo mialem taka mozliwosc

zaoszczedziłem na pracy ok 6-9 tys

a na calosci zyskalem lepsza izolacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To moze ja rowniez podziele sie swoimi doswiadczeniami w szukaniu wykonawcy. Co prawda wciaz szukam ale niektorzy fachowcy to podaja ceny jak z innej planety. Moja plyta ma miec okolo 180m2. Najwyzsza kwota za robocizne zwalila mnie z nog....21tys. za wykonanie plyty. Przeciez to nienormalne,ciekawe czy za zwykle fundamenty cena taka sama. W kazdym razie, jakby ktos mogl mi polecic normalna ekipe... Moze byc "wujek ze szwagrem" jak znaja sie na budowlance to plyta to zaden problem.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja rowniez podziele sie swoimi doswiadczeniami w szukaniu wykonawcy. Co prawda wciaz szukam ale niektorzy fachowcy to podaja ceny jak z innej planety. Moja plyta ma miec okolo 180m2. Najwyzsza kwota za robocizne zwalila mnie z nog....21tys. za wykonanie plyty. Przeciez to nienormalne,ciekawe czy za zwykle fundamenty cena taka sama. W kazdym razie, jakby ktos mogl mi polecic normalna ekipe... Moze byc "wujek ze szwagrem" jak znaja sie na budowlance to plyta to zaden problem.pozdrawiam

 

jedyne co potrzebujesz to odrobina wolnego czasu - dosłownie odrobina!!!

+ ekipa która zrobi Ci zbrojenie + zawibrowanie betonu

 

zobacz szczegóły z moim DB - również kalkulację

za cenę którą podaje GrupaKS masz najlepszą możliwą płytę na 30 cm XPS a nie zwykłą ... jaka oni pewnie próbują Ci zaoferować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja rowniez podziele sie swoimi doswiadczeniami w szukaniu wykonawcy. Co prawda wciaz szukam ale niektorzy fachowcy to podaja ceny jak z innej planety. Moja plyta ma miec okolo 180m2. Najwyzsza kwota za robocizne zwalila mnie z nog....21tys. za wykonanie plyty. Przeciez to nienormalne,ciekawe czy za zwykle fundamenty cena taka sama. W kazdym razie, jakby ktos mogl mi polecic normalna ekipe... Moze byc "wujek ze szwagrem" jak znaja sie na budowlance to plyta to zaden problem.pozdrawiam

Zrobienie plyty to ok.10-14 roboczodni dla ekipy 4-5 osobowej. I w ten sposób można mieć wstępny ogląd czy robocizna kosztuje dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
płyta płycie nie równa. I nie chodzi nawet o jej wielkość.

Racja,ale ja oprócz wielkości (180m2) z uwagi na szkody górnicze miałem bardziej skomplikowane rozwiązania a mimo to 6 dni wystarczyło :)

Gdyby to była płyta prościutka i na równym poziomie to 1 dzień prawdpodobnie bym oszczędził.

5 ludzi,praca od 7-17-18 :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją płytę robiłem w 2 osoby. Całość zeszła mi 3 tygodnie. Łącznie z wymianą gruntu pod płytą. Z powodu złej pogody auta z 70 tonami kamienia nie mogły wjechać na działkę i całość dymaliśmy pół-ręcznie. Zbrojenie płyty zrobiliśmy w 3 dni bez zbędnego szaleństwa. No ale zeszło z przepustami, z szalowaniem i inne pierdoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trwało to 6 roboczodni ;)

 

Racja,ale ja oprócz wielkości (180m2) z uwagi na szkody górnicze miałem bardziej skomplikowane rozwiązania a mimo to 6 dni wystarczyło :)
6 roboczo dni, w ciągu 6 dni oznacza, że robiła to jedna osoba.

Przy 4 osobach byłyby to już 24 roboczogodziny, a przy 5 osobach 30 roboczogodzin.

Poza tym 6 dni też jest mało konkretne. Przy tego typu pracach jest to zazwyczaj więcej niż 8h dziennie.

Przydałoby się trochę więcej precyzji w Waszych wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
6 roboczo dni, w ciągu 6 dni oznacza, że robiła to jedna osoba.

Przy 4 osobach byłyby to już 24 roboczogodziny, a przy 5 osobach 30 roboczogodzin.

Poza tym 6 dni też jest mało konkretne. Przy tego typu pracach jest to zazwyczaj więcej niż 8h dziennie.

Przydałoby się trochę więcej precyzji w Waszych wypowiedziach.

Ok,przy płycie pracowało 5 ludzi,od godz.7-17 a czasami do 18,pierszy dzień to były prace zapoznawcze z projektem i przygotowanym gruntem i ewentualne poprawki w gruncie.

Płytę rozpocząłem układać w poniedziałek a skończyłem wylewać za tydzień we wtorek o 11.00 :)

Sobota i niedziela wolna.Prace gruntowe robiłem we własnym zakresie i tego nie doliczam,gdyby robiła to ekipa to moim zdaniem od wykopów po gotowy ubity grunt to dwa dni dodatkowo.

Mam nadzieję,że teraz bardziej precyzyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że teraz bardziej precyzyjnie :)
Bardzo dobrze :).

Warto tu dodać, że podobna pracochłonność wychodzi przy wykonaniu ław fundamentowych, wymurowaniu ścian fundamentowych, izolacji cieplnej ścian fundamentowych, wykonaniu i zagęszczeniu podsypki, wylaniu chudziaka i wykonania izolacji cieplnej posadzki na gruncie wraz z jastrychem.

Jeżeli chcemy osiągnąć podobny stopień ucieczki ciepła z budynku do gruntu, wykonanie tradycyjnych fundamentów wcale nie wyjdzie taniej.

Brak ekip, które potrafią wykonać płytę fundamentową powoli przestaje być argumentem.

Nie wiem, czy zauważyliście, ale TU padła konkretna propozycja wykonania takiej płyty :).

Ponieważ vega1 ma już doświadczenie w wykonaniu takiej płyty, to można spodziewać się, że wykona to sprawnie i fachowo.

Na Podkarpaciu powoli rodzi się silna ekipa do domów energooszczędnych : piczman, vega1, Jasiek72 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale wiecie też, że jak sami pracujecie na swojej budowie jesteście znacznie bardziej wydajni niż zatrudniony robotnik:)

W moim przypadku nie,musiałbym być osobą w 5 postaciach ;)

Poza tym do swoich pracowników nie mam żadnych zastrzeżeń,miałem urlop na czas wykonywania płyty i...ja bym tak nie zapieprzał jak oni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie problem. Jak czytam te ceny to się wierzyć nie chce. Piszcie. Dogadać się, dojechać i zrobić płytę to nie kłopot.

 

Zaczynam budowę wczesną wiosną i też się zaczynam zastanawiać, czy tradycyjnych fundamentów nie zastąpić płytą. Będę chciała mieć posadzkę akumulującą ciepło przy ogrzewaniu elektrycznym, więc chyba warto to rozważyć. O ile jestem w stanie wyliczyć sobie szacunkowo koszt fundamentu, o tyle płyty już nie potrafię (chodzi o koszty materiałów w porównaniu z fundamentem tradycyjnym - nie mam jeszcze projektu płyty).

 

vega1 - czy jak podeślę jakieś rysunki, to mógłbyś mi policzyć koszt razem z Twoją robocizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam budowę wczesną wiosną i też się zaczynam zastanawiać, czy tradycyjnych fundamentów nie zastąpić płytą. Będę chciała mieć posadzkę akumulującą ciepło przy ogrzewaniu elektrycznym, więc chyba warto to rozważyć. O ile jestem w stanie wyliczyć sobie szacunkowo koszt fundamentu, o tyle płyty już nie potrafię (chodzi o koszty materiałów w porównaniu z fundamentem tradycyjnym - nie mam jeszcze projektu płyty).

 

vega1 - czy jak podeślę jakieś rysunki, to mógłbyś mi policzyć koszt razem z Twoją robocizną?

 

Podaj rozmiar domu/płyty, parterowy czy z poddaszem i rodzaj izolacji jakiej chcesz użyc pod płytą. Coś tam da się wyliczyć. Oczywiście cena zależy równiez od innych czynników np płyta na teren zagrożony tąpnięciami będzie grubsza, lepiej zazbrojona, więc droższa. Cenę może też podnieść np konieczność wymiany gruntu. Myśmy tu wcześniej liczyli koszt m2 płyty fundamentowej na 250 zł z robocizną - wykonanie sposobem gospodarczym. Z EPS pod spodem. Możesz taką wartość przyjąć jako średnią. Jeżeli robisz kalkulację to pamiętaj by przy porównywaniu kosztów do ceny tradycyjnego fundamentu doliczyć podłogi na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....doliczyć podłogi na gruncie" - chodzi o piasek i chudy beton?

Czy jeżeli mam grunt piaszczysty to jest ok?

Kiedy jest konieczność wymiany gruntu?

Teren nie jest zagrożony tąpnięciami.

Czy styropian EPS będzie ok, czy nie bardziej narażony będzie na uszkodzenia itp. Przyznam, że najwięcej m=wątpliwości mam do tego styropianu pod płytą. Jestem laikiem, ale pod takim ciężarem jakim jest płyta (nie mówiąc o reszcie budynku i przyszłych obciążeniach) mam obawy o wytrzymałość tego materiału - czy nic się nie stanie z tym styropianem po iluś tam latach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....doliczyć podłogi na gruncie" - chodzi o piasek i chudy beton?

Czy jeżeli mam grunt piaszczysty to jest ok?

Kiedy jest konieczność wymiany gruntu?

Teren nie jest zagrożony tąpnięciami.

Czy styropian EPS będzie ok, czy nie bardziej narażony będzie na uszkodzenia itp. Przyznam, że najwięcej m=wątpliwości mam do tego styropianu pod płytą. Jestem laikiem, ale pod takim ciężarem jakim jest płyta (nie mówiąc o reszcie budynku i przyszłych obciążeniach) mam obawy o wytrzymałość tego materiału - czy nic się nie stanie z tym styropianem po iluś tam latach ?

 

Mozna znalesc w necie zdjecia styro, ktory przelezal w ziemi dobre 20 lat, w Niemczech BASF wzmacnial tak torowiska, autostraty, itp. I projektowane to bylo pod duzo trudniejesze warunki, i dalej stoi, i nic sie nie dzieje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....doliczyć podłogi na gruncie" - chodzi o piasek i chudy beton?

Czy jeżeli mam grunt piaszczysty to jest ok?

Kiedy jest konieczność wymiany gruntu?

Teren nie jest zagrożony tąpnięciami.

Czy styropian EPS będzie ok, czy nie bardziej narażony będzie na uszkodzenia itp. Przyznam, że najwięcej m=wątpliwości mam do tego styropianu pod płytą. Jestem laikiem, ale pod takim ciężarem jakim jest płyta (nie mówiąc o reszcie budynku i przyszłych obciążeniach) mam obawy o wytrzymałość tego materiału - czy nic się nie stanie z tym styropianem po iluś tam latach ?

Pod płytę powinno stosować się materiały do tego przeznaczone. Producenci styropianu z reguły określają przeznaczenie poszczególnych rodzajów styro. Nie ma co sugerować się tzw "opinią ludu" jak ta prezentowana wyżej. Rodzaj, czy tez raczej parametry izolacji powinien okreslić konstruktor biorąc pod uwagę ciężar budynku i właściwości izolacji. Pod lekki budynek szkieletowy zwykły styropian byc może wystarczy ale powinien być choćby hydrofobowy, tzn mieć ograniczoną zdolność wchłaniania wody. Izolacja pod płytą jest chyba największym problemem konstrukcyjnym płyty fundamentowej na izolacji termicznej. Jak poczytasz ten wątek i podobne to szybko dojdziesz do wniosku że do dyspozycji masz rozwiązania albo stosunkowo drogie albo byle jakie jak zwykły styropian.

O konieczności wymiany gruntu decydują badania geologiczne które zawsze warto zrobić. Będziesz wiedziała jak głęboko jest woda no i czy grunt utrzyma budynek. Przy płycie fundamentowej wystarczy z teguły usunąć warstwę humusu i dać warstwę nie podciągającą wody jeżeli jest taka konieczność. Wymiana gruntu to ostateczność ale jeżeli masz zamiar budować się na torfowisku czy tez jakimś zasypanym śmieciami stawie to może być potrzebna również przy płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...