Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

R&K - faktycznie imponujący ten dziennik :) Ładnie widać te etapy, które mnie właśnie nurtują. Piękne dzięki że tak ładnie dokumentowałeś tę historię - super ! :)

 

Super... nie widzę tylko zdjęcia końca rury... czyli np ta 160... z kanalizacji - to gdzie się "kończy" w sensie, gdzieś na razie pewnie pod ziemią i później czeka na podłączenie do szamba tudzież kanalizacji miejskiej ? tak ?

 

Pozdrawiam,

Aleksander_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperadomn,

 

ja jako podbudowę mam zastosowaną mieszankę grubą 0-63 mm z piaskowca z kopalni surowców skalnych w Wiśle

http://www.ksswisla.pl/oferta_mieszanka1.php

 

aktualna cena to 31 zł/t

 

tak to wyglądało

https://picasaweb.google.com/103093718506346204361/BudowaDomuDrogaDojazdowaIPodbudowaPYty#slideshow/5544299636700858674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam wam takie pytanie - stosujecie w płycie zbrojenie skręcane samodzielnie z prętów, czy gotowe siatki ?

 

Ogolnie musi to przeliczyc konstruktor, zeby to mial rece i nogi. Tradycyjny robi sie i "belki" (4 prety fi12) i siatki, a my robimy plyty ze zbrojeniem rozproszonym, to sa stalowe agrafy domieszane do betonu (25kg/m³)

Wtedy plyta mniej kosztuje, a na punktach gdzie potrzebne dodajemy jeszcze tradycyjna zbrojenie. Wszystko jest przeliczone przez konstruktora.

 

Umieszcilem oferte na ofero24 (budowlane->fundamenty), mam nadzieje ze admin nie narzeka teraz i moge o tym tu mowic :)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam wam takie pytanie - stosujecie w płycie zbrojenie skręcane samodzielnie z prętów, czy gotowe siatki ?

skręcane. Sporo taniej. Przynajmniej ja tak zrobiłem.

 

Też na niemieckich stronach nie znalazłem rozwiązania z opaską (Bodenplatte).

Ktoś może budował bez opaski lub wymiany gruntu wysadzinowego?

ja wybudowałem bez opaski. Jednak wyjechałem 70cm za obręb płyty z tłuczniem gr. 40cm (wymiana gruntu na tłuczeń)

 

 

2) Wykonywanie kanalizacji i wszelakich przepustów (dojście wody, gazu, prądu ) - trzeba będzie na samym początku pozakopywać te rury jeszcze przed daniem jakiejkolwiek warstwy (piachu / styropianu / chudziaka). Trochę "zmiękczy" to teren - trzeba to potem jakoś ubijać ubijakiem ? Bo nawet jak wykopiemy ręcznie szpadlem rów na rurę kanalizacyjną 160mm, na głębokość ja wiem... pewnie minimum ok 1m to trochę teren zruszymy. Jakby ktoś miał / albo wiedział gdzie są zdjęcia z takiego etapu, jak przygotowanie kanalizacji i przepustów pod płytę fundamentową - proszę uprzejmie o podesłanie linków :)

zapodaj maila. Wyślę Ci zdjęcia bo mam to udokumentowane z mojej płyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperadomn,

 

ja jako podbudowę mam zastosowaną mieszankę grubą 0-63 mm z piaskowca z kopalni surowców skalnych w Wiśle

http://www.ksswisla.pl/oferta_mieszanka1.php

 

aktualna cena to 31 zł/t

 

tak to wyglądało

https://picasaweb.google.com/103093718506346204361/BudowaDomuDrogaDojazdowaIPodbudowaPYty#slideshow/5544299636700858674

 

Dzięki za info. Może jeszcze ktoś wypowie się na temat kruszyw pod płytę. Przeszukuję sieć i spotkać można przeróżne oferty. Do Wisły mam jednak kawałek, może coś bliżej znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Może jeszcze ktoś wypowie się na temat kruszyw pod płytę. Przeszukuję sieć i spotkać można przeróżne oferty. Do Wisły mam jednak kawałek, może coś bliżej znajdę.

 

Jako podsypke mozna stosowac piasek latwozageszczalny, cena powinna byc 25-35zl/t, ew. plus transport, a trzeba liczyc ok 2t za m³ (nominalnie 1,8t, ale to przed zageszczaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie musi to przeliczyc konstruktor, zeby to mial rece i nogi. Tradycyjny robi sie i "belki" (4 prety fi12) i siatki, a my robimy plyty ze zbrojeniem rozproszonym, to sa stalowe agrafy domieszane do betonu (25kg/m³)

Wtedy plyta mniej kosztuje, a na punktach gdzie potrzebne dodajemy jeszcze tradycyjna zbrojenie. Wszystko jest przeliczone przez konstruktora.

 

Umieszcilem oferte na ofero24 (budowlane->fundamenty), mam nadzieje ze admin nie narzeka teraz i moge o tym tu mowic :)

 

Konstruktor projektuje posadzkę ze zbrojeniem rozproszonym? To nie płyta tylko jakaś quasi-płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktor projektuje posadzkę ze zbrojeniem rozproszonym? To nie płyta tylko jakaś quasi-płyta.

 

Skad masz taka wiedze? Nasze plyty sa planowane przez konstruktor, posiadaja atesty i pozwolenie europejskie i niemieckie, i owszem, nikt nie mowi ze zadne inne zbrojenie sie nie stosuje. Ale znacznie mniej, i jakosc betonu (C25/20, stara nazwa B25) przez zbrojenie rozproszone jest znacznie lepsza.

 

U nas w Niemczech ta technologia sie stosuje bardzo czesto, i uwierz mi, jak niemieckie normy na to pozwalaja, to chyba wszystko w porzadku, bo sa o wiele ostrzejsze niz Polskie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega1 jaki masz grunt pod tłuczniem? Mi kontstruktor odradza rezygnację z opaski :(

grunt nasypowy. Tam jest wszystko w zależności kto gdzie kopał. Ta działka była nawożona i podnoszona latami, więc pod moim tłuczniem jest dosłownie wszystko. Glina, gruz, piasek, czarnoziem i wszystko co można wymyślić.

 

A powiedz mi, czemu służy ta opaska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt nasypowy. Tam jest wszystko w zależności kto gdzie kopał. Ta działka była nawożona i podnoszona latami, więc pod moim tłuczniem jest dosłownie wszystko. Glina, gruz, piasek, czarnoziem i wszystko co można wymyślić.

 

A powiedz mi, czemu służy ta opaska?

 

A co macie na mysli jesli mowicie o opaske? Ktos pisal ze to "Bodenplatte", a Bodenplatte to plyta podlogowa. Jesli chodzi o opaske ktora ma chronic przed zamarzaniem pod plyta, to jak najbardziej jest potrzebne i ogolnie nie drogo i proste w wykonaniu. Mozna to razem z drenazem opaskowym zalatwic. My stosujemy do tego EPS 120, umieszczone do glebokosci ok.80cm pod skosem kolo plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z trochę innej strony poproszę o pomoc;-)

 

Proszę o pomoc w kwestii zabezpieczenia czoła płyty fundamentowej.

Na gruncie mam folię budowlaną, 20 cm styroduru, 20 cm lyty lanej.

Dylemat mam jak wywinąć folę tzn. na mur (pod styro elweacji), na grunt? Pomóżcie proszę.

 

jarek244

 

Folie pod plyta nalezy prowadzic do gory, do sciany. Jak piszesz mi pm z adresem mailowym, to wysle ci rysuneczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...