Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy zamierzając zmienić sposób posadowienia domu (projekt typowy) na płytę, lepiej jest zlecić (i zapłacić) to pracowni, w której powstał projekt, czy kupić go jak jest i zlecić wykonanie projektu zastępczego (np. firmie, która zajmie się też wykonaniem płyty) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nie tykaja jak tykaja, robaki wejda wszedzie gdzie maja sucho i odpowiednie warunki, jezeli twoim zdaniem nie tykaja zwiru to dlaczego przy moim garazu siedza przy scianach fundamentowych opsypanych zwirem? albo pod plytkami betonowymi znajdujacymi sie na zwirze?? nawet jak zwir bedzie ubity robakom to nie przeszkadza a co do gryzoni tez wleza wszedzie u mojego znajomego myszy zrobily gniazdo w przegrodzie silnikowej samochodu, ktory troche stal, wleza wszedzie gdzie beda mialy sucho i oslone przed wiatrem a jezeli jeszcze do tego beda mialy cieplo jak w styropianie to juz dla nich HOTEL NOWOTEL, ja w kazdym razie bym nie ryzykowal ze cos moze sie dostac do styropianu pod plyta i wylal chudziaka.

Ad 1 pogrubienie - raczej wilgotno.

Ad 2 pogrubienie - czyli między żwirem a ścianą.

Ad 3 pogrubienie - jak sam zauważyłeś pod płytami ale na żwirze a nie w nim.

Ponadto są sposoby by gryzoniom ograniczyć dostęp. Bardzo prosty sposób mieli nasi dziadkowie. Zajrzyjcie na stare strychy. Ocieplenie było robione z sieczki i gryzonie tam nie buszują - wiem z praktyki. Dlaczego? Ano wystarczyło tą sieczkę wymieszać z wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzając zmienić sposób posadowienia domu (projekt typowy) na płytę, lepiej jest zlecić (i zapłacić) to pracowni, w której powstał projekt, czy kupić go jak jest i zlecić wykonanie projektu zastępczego (np. firmie, która zajmie się też wykonaniem płyty) ?

 

raczej firmie która zajmuje się profesjonalnie projektowaniem takich płyt - są takie które już wiele płyt zaprojektowały ...

firmy które robią projekty domów robią masówkę wg standardów i w mojej ocenie nie chętnie podejmują się jakichkolwiek zmian w projekcie - nawet odpłatnie , lub za koszmarną kasę ...

firma która wykonuje płytę projektuję ją w taki sposób by była dla nich jak najtańsza w wykonaniu , co nie koniecznie musi oznaczać że klient za nią płaci mniej, mniejsze koszty większy zysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzając zmienić sposób posadowienia domu (projekt typowy) na płytę, lepiej jest zlecić (i zapłacić) to pracowni, w której powstał projekt, czy kupić go jak jest i zlecić wykonanie projektu zastępczego (np. firmie, która zajmie się też wykonaniem płyty) ?

 

Chyba wyjdzie na jedno ale zależy to też od pracowni. Za projekt płyty do projektu typowego projektant chciał 1000 zł. Pracownia w ktorej miałem kupić projekt chciała za to samo 3000. Architekt od adaptacji tez chciał 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyjdzie na jedno ale zależy to też od pracowni. Za projekt płyty do projektu typowego projektant chciał 1000 zł. Pracownia w ktorej miałem kupić projekt chciała za to samo 3000. Architekt od adaptacji tez chciał 1000 zł.

 

Ale ten 3000 to koszt projektu+zmiany, czy samej zmiany ?

Bo różnica pomiedzy 1000 a 3000 jest jednak spora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie zmieni, i tak z boku moge podejsc "robaki", mozesz zrobic podbudowe z tlucznia tego chyba robaki nie wyniosa/zjedza/wybierz dowolne.

 

Pozdrawiam

 

Chudziak okolo 5cm poza obrysem ocieplenia a na ocieplenie struktura dochodzaca do chudziaka, dzieki takiemu rozwiazaniu nic sie nie dostanie do ocieplenia. Wszyscy pisza chyba nie zjedza a mi chodzi o 100% pewnosc.

Edytowane przez WVIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym piszecie. Czemu komplikować sobie życie? Ja obłożyłem płytę płytkami kupionymi w wyprzedaży namiotowej (pełno takich w każdym mieście) za grosze.

[ATTACH=CONFIG]84902[/ATTACH]

Pod płytą mam ubity tłuczeń nie płukany. Po ubiciu zrobiło się to jak beton (pyły kamienne z obróbki) i mogę dać sobie rękę odciąć że nic mi tam nie wejdzie. A dom mam na samych łąkach. Mrówki, myszy szczury itd. No może mrówka się prześlizgnie, ale bez przesady. Ci ona sobie tam może wygryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój problem się rozwiązał, bo koszt posadzek praktycznie zniwelował różnicę pomiędzy fundamentem tradycyjnym a płytowym w naszym przypadku... Mówią tylko, że przy tradycyjnym możemy dostać większy upust na robociznę, bo jest więcej firm (większa konkurencja). A to dokładniejszy kosztorys - widzicie jakieś byki?

 

FUNDAMENTY PŁYTOWE 54*973,28

(Opis robót, Jm, Ilość, Cena, Wartość)

Wykopy fundamentowe w gruncie kategorii III z transportem urobku przyczepami samowyładowczymi na odległość do 0,5km m3 78,075 131,27 10*248,58

Podkłady z ubitych materiałów sypkich na podłożu gruntowym Gr.45 cm m3 58,557 198,99 11*652,51

Izolacje poziome cieplne z jednej warstwy płyt styropianowych ułożonej na sucho na wierzchu konstrukcji- FS200 gr.20 cm m2 130,126 50,58 6*581,20

Izolacje pionowe cieplne z płyt styropianowych FS200 gr.20 cm m2 18,544 64,24 1*191,28

Izolacje poziome podposadzkowe przeciwwilgociowe i przeciwwodne z folii polietylenowej szerokiej m2 130,126 17,90 2*329,70

Płyty fundamentowe żelbetowe m3 26,025 449,42 11*696,11

Przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli t 1,800 6*263,28 11*273,89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was budował płytę z materiałów firmy IZODOM http://www.izodom2000polska.com/download/pl/insulated_foundation_slab.pdf ???

Jaki jest koszt posadowienia płyty w tej technologii???

Z opisu i filmu domu modelowego w Jankach, w którym wykorzystano elementy IZODOMU do budowy płyty wywnioskować można, że jest to dosyć proste i konkretne rozwiązanie a materiał z którego wykonane są elementy izolacyjne płyty to peripor i pochodzi od BASF'a...

Jestem przed rozpoczęciem budowy i zastanawiam się nad zastosowaniem tego rozwiązania wraz z 12 cm płytą pomocniczą.

Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z wykonaniem plyty fund. W projekcie mam normalny fund (ława +sciana). Mam projekt juz zakupiony z archona -dom w oleandrach. Docelowo chciałem go posadowic na płycie fund. ale napotkałem problem z wykonaniem płyty fund miejscowo zagłebionej (toaleta pod schodami) -0,54 cm od stanu 0. Konstruktor i firmy znalezione w internecie oferuja wykonanie plyty w jednym poziomie. Opcja ta odpada -brak zagłebienia pod schodami spowoduje przeniesienie toalety do pom. gosp. które i tak jest juz małe. (kobitka sie nie zgadza !!!) Poza tym ceny oferowane przez kilka firm zwalają z nóg ok 55 tys. PLN za wykonanie ok 90 m2 płyty.:eek: Poprosze o podpowiedzi bo troche naczytałem sie o plytach i wydaje mi sie to fajnym rozwiazaniem ale nie za taka cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apiniu, ja kupiłem też projekt Archonu tyle, że "dom w peoniach" gdzie były ławy fund. Przed budową zleciłem badania geologiczne i się okazało, że mam słabo nośny grunt i wtedy zleciłem firmie zajmującej się projektowaniem płyt zrobienie projektu. Na jego podstawie firma budująca stan surowy zrobiła płytę. Myślę, że jak będziesz miał projekt takiej płyty to wykonawca zrobi to co w projekcie bez problemu.

 

Ja mam natomiast pytanie z innej beczki. Zrobiłem już płytę fundamentową i jestem na etapie SSO. Teraz kładą mi elektrykę i zabieram się do hydrauliki.

Moje pytanie dotyczy wylewek. Mianowicie pod płytą mam 20 cm styroduru a do wylewek fachowiec chce mi dać 5 cm styro i 5 cm wylewki. Myślałem o tym żeby już styro nie dawać od góry na płytę skoro od dołu jest już izolowana ale mówi, że wylewka może pękać i uszkadzać rury. Co radzicie w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...