Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałem o tym żeby już styro nie dawać od góry na płytę skoro od dołu jest już izolowana ale mówi, że wylewka może pękać i uszkadzać rury. Co radzicie w takiej sytuacji?

 

Majstra zmien :p A tak powaznie to wylewka pojdzie przeciez na jakas folie/izolator, bo to ma byc wylewka plywajaca mi sie wydaje. Wiec niby czym to sie bedzie roznic od wylewki na styropianie ?? Co do mocowania rurek to faktycznie klops, bo jak to latwo w beton mocowac ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz czy ja dobrze rozumuję - ty na płytę chcesz dać wylewkę i na to dopiero kłaść rurki? Po co? Chyba że mi się w głowie coś poprzestawiało. Do teraz byłem przekonany że rurki kładzie się bezpośrednio na płytę. Chyba że płyty ci dokładnie nie zatarli i jest diabelsko nierówna czytaj (spieprzyli) Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusfoto, źle mnie zrozumiałeś. Mam dobrze zatartą płytę (w miarę równa), instalację hydrauliczną chcę położyć właśnie na tę płytę i "przykryć" to wylewką 6 cm. Hydraulik to zrobi już z nim rozmawiałem, natomiast facet od wylewki powiedział, że on nie daje gwarancji na to co ja chcę. On zawsze stosuje, 5 cm styro, maty dylatacyjne i dopiero 4-5 cm wylewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie bo ten "fachman" zasiał ziarno niepewności we mnie.

Czy te rury od instalacji hydraulicznej "pracują", tzn. czy się kurczą, rozszerzają, przemieszczają jednym słowem. Bo jeśli tak to wtedy po "zabetonowaniu" mógłby nastąpić wyciek gdyby rura nie miała miejsca na "swobodne" poruszanie się tak jak by to miało miejsce w styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie bo ten "fachman" zasiał ziarno niepewności we mnie.

Czy te rury od instalacji hydraulicznej "pracują", tzn. czy się kurczą, rozszerzają, przemieszczają jednym słowem. Bo jeśli tak to wtedy po "zabetonowaniu" mógłby nastąpić wyciek gdyby rura nie miała miejsca na "swobodne" poruszanie się tak jak by to miało miejsce w styro.

 

Pomysl chwile: jesli by to pracowalo z miejsca na miejsce to by musialo sie wyrywac ze styro przy typowym polozeniu, podlogowka pracuje ale jest w plywajacej wylewce (na folii) i jej praca sie przejmowac nie musisz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiałe pytanie do tego wariantu podłogówki (planuję takie wykonanie w kolejnym domu), czyli na płytę ułożona wodna podłogówka i zalana dodatkową warstwą wylewki bez oddzielającego obie warstwy styropianu (akumulacja). Dla upewnienia: musi być położona folia dla oddzielenia obu warstw betonu, a więc i muszę wykonać dylatację od ścian oraz podzielić większy fragment (przewiduję salon 8,3mx4,9m - ok. 41m2) na dwie części? Chciałem w salonie zrobić dwa obwody, ale bez dzielenia tej części wylewki. Chociaż z drugiej strony "matematycznie" odliczając po 10cm od ścian zewnętrznych dla pierwszego rzędu podłogówki, powierzchnia nie przekroczy 39m2 przy dopuszczalnych jako jeden fragment 40m2 (?). Miałem także nadzieję, że nie będę musiał robić dylatacji pomiędzy poszczególnymi "blokami" "wylewając" wylewkę na beton fundamentu. Ale lepiej być mądrym przed szkodą niż po niej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja podpytam Was Panowie - bo mi klina zabiliście

 

zagruntowana płyta w niej rowki w nich kable elektryczne i całość zalana samopoziomem na to klej i płytki

 

bedą pekać ? co zrobić by nie pękały ? warstwa poślizgowa chyba w gre nie wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy możecie polecić dobrego projektanta z okolic Mińska Mazowieckiego, obeznanego z płytami. Czytając wątki na tematy płyty nie bardzo chciałem wierzyć w reakcje inżynierów budownictwa na sprawę płyty. Postanowiłem obdzwonić lokalnych projektantów i niestety trafiłem na mur. Trzy odpowiedzi: "Panie tak się nie robi, kto Panu tak powiedział", "Ale po co Panu ta płyta?", "Nie ma to sensu" dalej aż boję się dzwonić.

Mój teść budowlaniec z uprawnieniami od dawna na emeryturze ma bardziej rozległe spojrzenie.

 

Przyznać się kto jest z Mińska, bo mam wiele pytań i chętnie podpatrzę.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Potrzebuję projekt indywidualny pod dom parterowy typu stodoła. Płytę wykonać zamierzam sam z kilkoma pomocnikami podczas urlopu. Koparka w bliskiej rodzinie, stoi nawet u mnie na działce, więc ten temat już ugadany. Pewnie mógł bym zamówić oddzielnie projekt domu na ławach, oraz dodatkowo projekt płyty np. w konstruktorze i zrobić zmianę w dzienniku. Wolał bym jednak znaleźć dobrego inż. budownictwa który mógł by ogarnąć całość (przerysować projekt cad, policzyć płytę i dach)

 

wszelkie rady bardzo mile widziane,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...