Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wypraszam sobie na trola trzeba sobie zasłużyć .

Nic w tym odkrywczego ,lejesz fundament potem lejesz ściany fundamentowe , Do tego wykorzystujesz pustaki styropianowe pacykujesz je dysperbitem i dajesz kubełki o zewnątrz masz gotową izolację cieplną,w ścianach montujesz przepusty,rury ,inne pierdoły , obsypujesz po bokach , zalewasz betonem i masz swoje zero.

A podłogi na gruncie? też tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wypraszam sobie na trola trzeba sobie zasłużyć .

Nic w tym odkrywczego ,lejesz fundament potem lejesz ściany fundamentowe , Do tego wykorzystujesz pustaki styropianowe pacykujesz je dysperbitem i dajesz kubełki o zewnątrz masz gotową izolację cieplną,w ścianach montujesz przepusty,rury ,inne pierdoły , obsypujesz po bokach , zalewasz betonem i masz swoje zero.

A policz no ile ci wtedy wyjdzie betonu, a co ze zbrojeniem tych bloczków a ile one kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie na trola trzeba sobie zasłużyć .

Nic w tym odkrywczego ,lejesz fundament potem lejesz ściany fundamentowe , Do tego wykorzystujesz pustaki styropianowe pacykujesz je dysperbitem i dajesz kubełki o zewnątrz masz gotową izolację cieplną,w ścianach montujesz przepusty,rury ,inne pierdoły , obsypujesz po bokach , zalewasz betonem i masz swoje zero.

 

U mnie próg dla trolla jest bardzo niski i sie dużo osób łapie- ale to nie istotne.

 

Konkrety poprosze - nazwa pustaka, cena, grubośc ścianki... - jeśli parametry będą interesujące wkleje na forum kalkulacje - warunek jest jeden rozwiązanie musi być porównywalne do zaprezentowanych wcześniej finansowo i jakościowo ( chodzi o współczynnik przenikania ciepła).

 

Jeśli jest ono tylko szybsze to podziękuje - temet mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłogi na gruncie? też tak szybko?
Szybko i na spokojnie można przemyśleć podłączenia w i pod posadzką

 

A policz no ile ci wtedy wyjdzie betonu, a co ze zbrojeniem tych bloczków a ile one kosztują?

 

A bloczki betonowe nie są ? Każda kształtka to dwie styropianowe płyty połączone poprzecznymi żebrami. Jedna z tych płyt ma zawsze 5 cm grubości, druga może mieć 5, 10, 20 lub 25 cm. Przestrzeń pomiędzy płytami wypełnia się betonem o plastycznej konsystencji i klasie co najmniej B15. Na 10 m2 ściany potrzeba około 1,25 m3 betonu wszystko zależy jeszcze od szerokości rdzenia jaki chcemy wylać przy rdzeniu 20cm odpowiednio 1,60 m3.. Po związaniu betonu konstrukcja nośna ściany ma dużą wytrzymałość, a ścianki pustaków stają się trwałą izolacją termiczną betonowej ściany.Zbroi się w narożnikach ,na połączeniach ścian, można korzystać przy tym z gotowych zgrzewanych drabinek .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermomur ? Fantastyczny system, teraz podaj ceny :)

Zgadzam się ze to fantastyczny system żeby zalać i zakopać go w ziemi .Co do cen nie znam aktualnych ,ale jeżeli ktoś zainteresowany to niech zasięgnie informacji .Wszystko zależy od grubości zewnętrznej ścianki jaką chce się zastosować w grę wchodzi 5 cm 10 cm dla bogatych może być i 15 cm .Można też dać od samego dołu 5 cm i coraz wyżej stosować grubszy .Sam jestem ciekaw ile teraz kosztują te kształtki jak pamiętam były robione z 2 rodzajów styropianu EPS i Styrodur ale technologia może poszła na przód .I tak trzeba kupić styropian i montować na ścianach ,myślę że koszt będzie większy ale odpada sporo robocizny oraz klej do klejenia styropianu .Mam nadzieję że styro na ścianach fundamentowych na kołki nikt nie próbował montować

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moje teoria jest taka, że jak coś jest tanie i dobre, to zaczyna się upowszechniać, a fundamentów, czy domów z klocków Thermomuru to wielu nie widać...

Możesz mieć rację ,ale ludzie często nie potrafią sumować kosztów wydanych na poszczególne elementy oraz robocizny ,a na tym polega uczciwa kalkulacja .Znalazłem tu:

http://porady-budowlanka.blogspot.com/2011/02/styropianowo-betonowy-dom.html że 1 m2, bez wykończenia, można zbudować za mniej więcej 60-90 zł.

Jak jest około 50 mb ścian fundamentowych to kwota mogła by wynosić 3000-4500 gotowej ściany bez izolacji wilgoć.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss - cytat ze strony którą poleciłeś "W przypadku szafek lub półek z książkami trzeba się posłużyć długimi i solidnymi kołkami. Muszą mieć one około 13-15 cm. Ich osadzanie ma przy tym w sobie coś z hazardu. Może się bowiem zdarzyć, że kołek trafi w styropianową przewiązkę, a nie w beton" ;)

 

Robić same fundamenty w tej technologii... za dużo zachodu... a na cały dom na pewno sie nie zdecyduje - nie będzie taniej ani lepiej niż płyta/ławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że to tak dokładnie wyjaśniłes. Przecież to kupę roboty!

 

Dodam jeszcze że borykając się z kosztami bo budowa domu to "pijawka" można posadzkę sobie podarować i piąć się w górę i zadaszyć dom przed zimą to bardzo ważne żeby dom miał dach przed zimą ,Można też te roboty dołączyć do robót poza okresem budowlanym czyli zimowym z wykończeniami . Domek na płycie fundamentowej niestety trzeba lać ,od razu całość kosztów ponieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss - cytat ze strony którą poleciłeś "W przypadku szafek lub półek z książkami trzeba się posłużyć długimi i solidnymi kołkami. Muszą mieć one około 13-15 cm. Ich osadzanie ma przy tym w sobie coś z hazardu. Może się bowiem zdarzyć, że kołek trafi w styropianową przewiązkę, a nie w beton" ;)

 

Robić same fundamenty w tej technologii... za dużo zachodu... a na cały dom na pewno sie nie zdecyduje - nie będzie taniej ani lepiej niż płyta/ławy

 

Musisz przewinąć ją na dole strony dopiero jest tekst .Właśnie na ściany fundamentowe dobrze izolowane ten system się nadaje ,na cały dom nie bardzo nie jestem zwolennikiem tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Czy że jak zrobię płytę to na biegu już muszę murować i zrobić co najmniej stan SO?
Nikt Ciebie nie zmusi ale woda na bank będzie stała na niej zimą i może dojść do częściowego złuszczenia wierzchniej warstwy .Beton w trakcie wiązania dostaje skurczu i powstają mikropęknięcia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma jak na siłe szukać problemów. Przykryje sobie płyte folią na okres ziomowy albo przesunie rozpoczęcie budowy na wczesną wiosne i na spokojnie do zimy będzie stan surowy zamknięty - jak nie więcej.

Jak ktos nie zaciera płyty na gotowo to nie ma znaczenia czy mu sie cos tam złuszczy bo i tak daje na to styro + wylewke - no chyba ze mówisz o złuszczeniu takim ze zbrojenie wyjdzie ;)

 

animuss - ja nie patrze z punktu widzenia wykonawcy czy producenta... interesuje mnie maksymalnie dobre rozwiązanie za umiarkowane pieniądze ( suma wad zalet do kosztów). Nie interesują mnie najlepsze, drogie i szybkie rozwiązania jak i również najtańsze.

 

ja sie wyłączam z tematu bo nic konkretnego ta dysusja nie wnosi a spory wykonawców mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma jak na siłe szukać problemów. Przykryje sobie płyte folią na okres ziomowy albo przesunie rozpoczęcie budowy na wczesną wiosne i na spokojnie do zimy będzie stan surowy zamknięty - jak nie więcej.

Jak ktos nie zaciera płyty na gotowo to nie ma znaczenia czy mu sie cos tam złuszczy bo i tak daje na to styro + wylewke - no chyba ze mówisz o złuszczeniu takim ze zbrojenie wyjdzie ;)

 

animuss - ja nie patrze z punktu widzenia wykonawcy czy producenta... interesuje mnie maksymalnie dobre rozwiązanie za umiarkowane pieniądze ( suma wad zalet do kosztów). Nie interesują mnie najlepsze, drogie i szybkie rozwiązania jak i również najtańsze.

 

ja sie wyłączam z tematu bo nic konkretnego ta dysusja nie wnosi a spory wykonawców mnie nie interesują.

 

Przykrycie folią płyty na zimę to jeszcze większy błąd .

Ja patrzę z punktu inwestora .Chciałem tu naświetlić że technologię dobiera się do stanu portfela oraz warunków geologicznych ."Moda na płytę " może się skończyć ale dom będzie stał ,wszelkie remonty pod płytą poza dyskusją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - a jeszcze gorzej jak dam styro na płyte i to wszystko przykryje folią - normalnie masakra będzie. Całe szczęscie ze na tym forum prezentowane są rozwiązania szwedzko-niemieckie-niewiadomo jakie w odniesieniu do blizej nie znanych norm itp. Jak do tej pory naświetlasz jakies technologie bez znajomości ich kosztów + oczywiscie krytyka weszelakich rozwiązań. Merytoryczna dyskuja ogólnie.

 

A betonowania zimą nie polecam bo na forum to każdy mądrości prawi a w realu to przy -10 stopniach - wykonawca powie" niech sie pan nie boi - będzie dobrze" ;) - oczywiście da sie ale przy domkach mało w tym sensu - lepiej poczekać do wiosny.

Edytowane przez miro79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że borykając się z kosztami bo budowa domu to "pijawka" można posadzkę sobie podarować i piąć się w górę i zadaszyć dom przed zimą to bardzo ważne żeby dom miał dach przed zimą ,Można też te roboty dołączyć do robót poza okresem budowlanym czyli zimowym z wykończeniami . Domek na płycie fundamentowej niestety trzeba lać ,od razu całość kosztów ponieść.

Przesunięcie w czasie wykonania podłóg na gruncie nie zmniejszy ich pracochłonności. I tak trzeba je wykonać by zamieszkać, w przeciwieństwie do np ocieplenia. Zasypać piachem trzeba przed postawieniem ścian. Na podłodze na gruncie stawia się z reguły palety z bloczkami. Trudno sobie wyobrazić budowę bez podłóg.

Domek na płycie fundamentowej niestety trzeba lać ,od razu całość kosztów ponieść.

Tylko czemu "niestety"? To wielki plus płyty. W krótkim czasie robi sie wszystko co potem jest niezbędne by dom zasiedlić. Minusem oczywistym jest konieczność precyzyjnego zaplanowania wszelkich przechodzących przez płytę instalacji i brak możliwości w miarę bezproblemowego poprawienia tego co źle zostało zrobione. Dodatkowo minusem płyty na izolacji będącej jednoczesnie elementem nośnym jest właśnie ta izolacja. W pełni nadaje sie tylko granulat szkła piankowego lub keramzyt. XPS tak ale z lekkim znakiem zapytania, EPS to loteria.

Tradycyjne ławy mają swoje plusy. Jest to proste, trwałe w większości przypadków i zaskakująco dla niektórych energooszczędne (z izolacją zewnętrzną scian fundamentowych) rozwiązanie. Fundament płytowy na izolacji jest alternatywą stosunkowo nową ale wcale nie gorszą. Nie ma sensu przerabianie projektu na płytę w sytuacji gdy są normalne warunki gruntowe a akumulacja płyty nie będzie wykorzystywana. Sporo jest jednak takich budów gdzie płyta będzie i tańsza i lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...