Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeczytałem przed chwilą wątek o opadających chudziakach i podłogach i próbach naprawiania tego po kilku latach od zamieszkania:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadająca-podłoga

 

Jeżeli miałem jeszcze jakiekolwiek wątpliwości płyta czy tradycyjny fundament, to właśnie przestałem mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem przed chwilą wątek o opadających chudziakach i podłogach i próbach naprawiania tego po kilku latach od zamieszkania:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadająca-podłoga

 

Jeżeli miałem jeszcze jakiekolwiek wątpliwości płyta czy tradycyjny fundament, to właśnie przestałem mieć.

 

w zasadzie rzecz typowa, tylko rozmiar "niespodzianki" czasami idący w skrajność oberwania podłogówki albo przerwy np. w cokoliku 1-2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukam dobrego architekta z Warszawy lub okolic z doświadczeniem w adaptacji projektu domu jednorodzinnego do trudnych warunków gruntowych (grunty nasypowe) oraz z doświadeczniem w projektowaniu płyt fundamentowych. Proszę o pomoc.

może znajdę coś,robiła firma płytę z projektem na fatalnym gruncie w Ożarowie,znajomy tam muruje,daj 2 dni popytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie lepiej na to pytanie niż sam konstruktor płyty.

Wszystkie swoje pytania skieruj do niego,to on powinien wiedzieć jaki masz grunt,jakie masz obciążenia itp.

Forumowicze nie są prorokami :)

 

konstruktor na wyjeżdzie. Pytam, bo wydawało mi się, że są jakieś ogólne normy odległosci zbrojenia od krawędzi betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie odległości a obciążenia,odległości,czyli tzw otulinę mają pilnować wykonawcy,zbrojąc konstrukcję,nie wiem co oznacza słabo rozrysowane,strzemiona o określonych wymiarach,odstęp co tyle a tyle,nie rozumiem co słabo?popraw konstruktora ,daj strzemiona 14 -tki a do słupów tyle stali,że beton się nie zmieści,bo takie rzeczy też widziałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie odległości a obciążenia,odległości,czyli tzw otulinę mają pilnować wykonawcy,zbrojąc konstrukcję,nie wiem co oznacza słabo rozrysowane,strzemiona o określonych wymiarach,odstęp co tyle a tyle,nie rozumiem co słabo?popraw konstruktora ,daj strzemiona 14 -tki a do słupów tyle stali,że beton się nie zmieści,bo takie rzeczy też widziałem

 

rozstaw strzemion jest podany ale nie jest podany ich wymiar. I po co ten sarkazm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw strzemion jest podany ale nie jest podany ich wymiar. I po co ten sarkazm?

 

Tw,ojrysunek jest nieczytelny. Na projekcie powinna być minimalna grubość otuliny, zwykle nie mniej niż 50 mm.

 

Dla przykłądu zmniejszenie otuliny z 25 mm na 15 mm zmniejszy trwałość elementu o 65%.

 

Pytanie pomocnicze - gdzie Wy wszyscy kochani forumowicze macie swoich KB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udzielcie proszę mi kilku informacji. Poziom zero u mnie wypada około 0,5-0,7 m nad poziomen terenu, czy będę musiał podnieść płytę i nawieźć jakiejś podsypki w celu podniesienia podbudowy pod płytę? Czy mogę obniżyć poziom zero ?(coś mi się wydaje, że chyba nie). Macie może dobrego konstruktora od płyt? Chciałbym płytę na 20-30 cm ociepłenia i około 20 cm betonu + zbrojenie z prętów stalowych, warunki gruntowe dobre. Jak prowadzicie instalacje, w podsypce piaskowej w styropianie czy w betonie chodzi mi o kanalizę, wodę zimną i ciepłą i rurki ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udzielcie proszę mi kilku informacji. Poziom zero u mnie wypada około 0,5-0,7 m nad poziomen terenu, czy będę musiał podnieść płytę i nawieźć jakiejś podsypki w celu podniesienia podbudowy pod płytę? Czy mogę obniżyć poziom zero ?(coś mi się wydaje, że chyba nie). Macie może dobrego konstruktora od płyt? Chciałbym płytę na 20-30 cm ociepłenia i około 20 cm betonu + zbrojenie z prętów stalowych, warunki gruntowe dobre. Jak prowadzicie instalacje, w podsypce piaskowej w styropianie czy w betonie chodzi mi o kanalizę, wodę zimną i ciepłą i rurki ogrzewania podłogowego.

Oprócz tego przy płycie odizolowanej trzeba zwrócić uwagę na potrzebę ochrony odgromowej, bo wydanie 60 tyś. na płytę po czasie może okazać się zbędnym wydatkiem.

Także proponuje zapoznać się z tym.

http://w433.wrzuta.pl/plik/0qS9W1U0hTv/uziom_pelna_izolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytowcy, wybaczcie jeśli gdzieś już było - przysięgam, że szukałem :)

Niestety przegapilismy ten element i płytA jest wylana na jednym poziomie (brak skoku na kostkę jak przy normalnym fundamencie).

Dodatkowo cokół jest obłożony 25cm xps + klej - do wysokości poziomu podłogi w garażu. Jak to połączyć z pojazdem?

Wymyśliliśmy żeby ściąć styropian, w płycie nawiercić od czoła otwory, w nie wsadzić pręty zbrojenia, dodatkowo przed styro zrobić jakby ścianę fundamentową, zalać te pręty betonem tworząc jakby mostek nad xpsem. Co sądzicie?

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jest u mnie - w sumie ścięcie XPS-a i zastapienie go betonem lub kostka pogarsza w tym miejscu izolacje - ale to tylko garaż i na dodatek nieocieplany

XPS jest na tyle twardy ze ja mam zamiar go wyciąć ok 10-12 cm i dać tylko suchy beton i na to kostkę brukową - ewentualnie rozważe jakieś "zbrojenie" z odpadów budowlanych jakie mi zostały po robieniu wszelkich zbrojeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego przy płycie odizolowanej trzeba zwrócić uwagę na potrzebę ochrony odgromowej, bo wydanie 60 tyś. na płytę po czasie może okazać się zbędnym wydatkiem.

Także proponuje zapoznać się z tym.

http://w433.wrzuta.pl/plik/0qS9W1U0hTv/uziom_pelna_izolacja

Niestety nie mogę otworzyć pliku gdyż jest uszkodzony(wyświetla się komunikat o uszkodzeniu pliku) jak możesz go otworzyć to prześlij proszę na prv. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...