Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) No i jeszcze parę drobiazów z izolacją pod płytą na czele.

A po co przecież u niego nie ma podłogi i styro da na wierzchu:yes: No dobra doliczmy brzegókę 4m3 = 800 i z dobrego serca folię pod płytą a co tam 1000. I zeby nie było kanalizacja też 1000

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@front247

Te porównania są nieuczciwe. Porównujesz Legalett, na temat którego nie było tu mowy, do wydatków jakie do tej pory poniosłeś na stan zero, kiedy wiele jeszcze prac przed tobą. Z twojego dziennika budowy wynika, że jesteś na etapie stawiania ścianek fundamentowych. Według kosztorysu twojego domu, powinieneś wydać na to około 9 tys - i jak się nie mylę tyle mniej więcej wydałeś. Spójrz jednak, że stan zero będzie wedle tego kosztorysu kosztować cie ponad 21 tys - a więc mniej więcej tyle ile kosztowałaby cię płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacja rzecz umowna - można policzyć 10 cm dla płyty i fundamentów - wyjdzie kilka set zł różnicy na niekorzyść płyty - za to izolacja będzie miała ciągłość

Ta izolacja to niestety jedna z najdroższych rzeczy w płycie. Chyba że ktoś oszczędnie wsadzi byle co czyli EPS 100. Koszt płyty jednak jakby nie liczyć, w większości wypadków jest podobny do zwykłych fundamentów plus podłogi na gruncie. Dużo mniej jednak przy tym roboty. To już można uznać za aksjomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Z dziennika budowy front247. Przypomnę, dziennik o tytule: Z7 - 82m2 energooszczędnie i chyba...tanio. Na pierwszej stronie czytam: "sciany fundamentowej ocieplal nie będę..- to juz mój prywatny osąd na temat zasadności ocieplania niepodpiwniczonego fundamentu". Będzie energooszczędne jak cholera, a fizyka okazała się jedynie "prywatnym osądem". Tak czy owak chce kłaść po całej podłodze 20 cm styro, na które przeznaczył....0 zł, bo przecież jego stan zero ma kosztować 10 tys które już wydał. Podłoga na gruncie, beton, jej zbrojenie... wszystko 0 zł.

 

Jeśi front247przyzna się do błędu w wyliczeniach, (mylić się ludzka rzecz) to ja w nagrodę policzę mu koszt w zł, jaki dla jego domu oznaczają całkowicie nieocieplone fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta izolacja to niestety jedna z najdroższych rzeczy w płycie. Chyba że ktoś oszczędnie wsadzi byle co czyli EPS 100. Koszt płyty jednak jakby nie liczyć, w większości wypadków jest podobny do zwykłych fundamentów plus podłogi na gruncie. Dużo mniej jednak przy tym roboty. To już można uznać za aksjomat.

 

To jest własnie istota przekłamania...rzucasz fakty w oczy..ale nieee..swoje:)

I tak się potem kreci kółko adoracyjne.

moje fundamenty plus stan zero:

-koparka-300

-stal zbrojeniowa-710 zł

-b20-8,2 m3 2000 zł

-piasek ok. 20 ton- 600 zł

-styropian 20 cm 85m2(posadzka-2230 zł

styropian XPS na zewnatrz scian fund:8 cm- 20 m2 ściany 2- 1020 zł

-izolbet- 250 zł

-folia izolacyjna - 300 zł

-chudy beton posadzka 10 cm - 1728 zł

-bloczki -430 sztuk -1340 zł

10,418 zł (robocizna własna)

 

Płyta juz pisałem ile kosztuje. Kto rozgarniety ten zrozumie.A matematyka nei jest trudna.

Tyle że cena to nei wszystko ,dalej czekam na zalety płyty wobec zwykłych ław ,może być w kontekscie ceny może byc w każdym innym nawet B20 lany z betoniarki do szalunku z desek:lol2:.

pozdrawiam

 

ps.

W swoim obliczeniu dałem nawet XPS za 500 zl/m3 którego w ogóle miało nie być-tutaj fakt zmieniłem zdanie co do zasadności ocieplania fund. z zewnątrz,uznałem ze ten wydatek nie jest na tyle istotny by ryzykować bo pewnosci jednak 100% nie mam.

Powyższa wycena zawiera analogicznie to samo co uzyskujemy przy kompletnej płycie bez ogrzewania,pozostałe dodatkowe koszty jak np. geodeta sa tu identyczne stąd ich nei podałem.

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Z dziennika budowy front247. Przypomnę, dziennik o tytule: Z7 - 82m2 energooszczędnie i chyba...tanio. Na pierwszej stronie czytam: "sciany fundamentowej ocieplal nie będę..- to juz mój prywatny osąd na temat zasadności ocieplania niepodpiwniczonego fundamentu". Będzie energooszczędne jak cholera, a fizyka okazała się jedynie "prywatnym osądem". Tak czy owak chce kłaść po całej podłodze 20 cm styro, na które przeznaczył....0 zł, bo przecież jego stan zero ma kosztować 10 tys które już wydał. Podłoga na gruncie, beton, jej zbrojenie... wszystko 0 zł.

 

Jeśi front247przyzna się do błędu w wyliczeniach, (mylić się ludzka rzecz) to ja w nagrodę policzę mu koszt w zł, jaki dla jego domu oznaczają całkowicie nieocieplone fundamenty.

\

 

prosze podaj gdzie mam błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te bloczki fundamentowe to na ślinę ? ;)

 

plusem płyty i to niepodważalnym jest zupełne odcięcie się od gruntu - pełna i ciągła izolacja

 

jakoś dziwnie mało masz tego zbrojenia .... nawet jak na fundamenty - tak mi się wydaje

co do kosztów - koledzy też Ci pisali - w 10 tyś bylibyśmy wstanie się zmieścić z płyta pod Twój dom ! robocizna również własna - jeszcze starczyło by na kilka skrzynek browara co by zrobić mini spotkanie forumowiczów ;)

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...

Płyta fundamentowa jako rozwiązanie techniczne nie ma żadnych zalet,w aspekcie finansowym to jest po prostu wyrzucenie grubych tysięcy w ziemie.To fakty.

Jeśli dodamy do tego mierne umiejetności rodzimych fachmanów od płyt to..dostajemy w efekcie to co ma budowlany laik...w h..j kasy wyrzucone na brak kompetencjii .

 

Taaaak, a wątków n/ t popękanych ław, ścian fundamentowych, czy też zapadniętej podłogi to my tu nie mamy :)

Płyta jest porównywalna cenowo, lub niewiele droższa, a oferuje likwidację mostków i większą sztywność.

 

I w wykonaniu - szybsza, prostsza, niż ława, co parę dzienników tu zdaje się potwierdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Płyty maja jeden jedyny plus -odcianamy mostek do gruntu...alee jak ja ostatnio przeglądam dzienniki budów jak widzę te płyty po 50 tysięcy gdzie fundament zamknął by się w 10 tys. i te oszczednosci które w ogóle nie sa warte samego ryzyka budowania płyty...nie maja one żadnego uzasadnienia...ale ludziom sie mówi inaczej..ehh

Także nie wciskaj kitu panie ładny.

pozdrawiam

 

Możesz podać linka do tych dzienników, gdzie stan zero zamiast 50tyś zł wyniósłby 10tyś w przypadku zastosowania ław ?

Bo może jeszcze złoże projekt zamienny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze podaj gdzie mam błąd

według przedstawionego wyżej kosztorysu wciąż masz tylko to (plus leżące obok klocki styropianu):

 

http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=p1080065q.jpg&res=landing

 

a masz mieć to:

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=76575&d=1316982389

 

Różnice widać gołym okiem. Wciąż piszesz, że na zbrojenie pójdzie ci 700 zł, tymczasem na zbrojenie ław wydałeś chyba 700 zł, zgadza się? Podłoga na gruncie też musi być zbrojona. Rury, gdzie w twoich wyliczeniach rozprowadzenie instalacji kanalizacyjnej i wodnej? Jetem przekonany, że dodając do tych 11 tysięcy to co powinieneś jeszcze mieć, wyjdzie ci kilkanaście tysięcy zł - za kilkanaście tysięcy robiąc wszystko sam, tak jak robisz teraz, najpewniej także zbudowałbyś płytę. Wniosek z tego, że płyta nie może być tak droga jak ci się wydawało.

Edytowane przez budowlany szaleniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... zabawne. Widze ze juz wszystko powiedziane co trzeba powiedziec w odpowiedzi do front247. A jak nie mialby dziennika itd, to bylbm nawet sklonny powiedziec ze mamy do czynienia z klasycznym trollem internetowym :D

Ogolnie, biorac pod uwage wszyskich zalet, ktorych ma plyta (bo wbrew pozorom, w Polsce sie duzo buduje domow energooszczednych), to nawet argumentacja ze nie moze kosztowac wiecej niz konstrukcja z lawamy, jest troche nie na miejscu.

Ale cos, stan 0 z betonem na gruncie, izolacja pionowa, wszystkimi warstwamy szczelnosci itd. kosztuje okolo tyle samo jak w przypadku plyt, (materialy), plyta zaczyna troche przegrywac cenowo jesli idzie do izolacje pod plyta badz pod betonem na gruncie, poniewaz XPS wiecej kosztuje. Ale to sie i tak wyrownuje, jesli wezmiemy do kalkulacji robocizne, poniewaz plyta 4-5 dni, lawy na gotowo min. 3 tygodnie, czysty czas pracy ,moze 2, ale to minimum. A jesli sie to robi sam, to i tak robocizne jakos trzeba liczyc, bo sie marnuje za to urlop, wolny czas itd, i przynajmniej ja nie powiedzialbym, ze moj czas jest nic nie warto.

 

Zalety: Tak jak R&K juz powiedzial, plyta jest kompletnie odizolowana od gruntu, mniej wrazliwa na osiadanie (rownomiernie rozkladanie obciazen), szczelna (miedzy scianami fundamentowimi i betonem na gruncie prawie nieosiagalnie), szybka i prosta w wykonaniu, wolnosc jesli chce zmienic rzut parteru, bo sciany moge stawiac gdzie mi pasuje, i nadaje sie rowniez na trudnych warunkow geologicznych i wodnych. A to nie wystarczy? I to wszystko za mniej wiecej taka sama cene jak lawy...

 

P.S: @Desperadomn: trzymam kciuki :)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te bloczki fundamentowe to na ślinę ? ;)

 

To mnie ukulałeś kolego;-)

 

Chciałem jeszcze tego magika "247" zapytać co ma zamiar wsypać w te fundamenty? 20t piasku na co to? wypełnienie fundamentu? na moje oko 20t to jakieś 14m3 piasku to przy twojej powierzchni zabudowy daje warstę około 15 cm a co z resztą wykopu?? ? a kanalizacja i rozprowadzenie wody? pytałem o drenaż?

U płytowców powstaje jeszcze produkt "uboczny" w postaci wybranej ziemi/gliny/czegokolwiek czym można wyrównać, podnieść teren itd.

Edytowane przez desperadomn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie istota przekłamania...rzucasz fakty w oczy..ale nieee..swoje:)

I tak się potem kreci kółko adoracyjne.

moje fundamenty plus stan zero:

-koparka-300

-stal zbrojeniowa-710 zł

-b20-8,2 m3 2000 zł

-piasek ok. 20 ton- 600 zł

-styropian 20 cm 85m2(posadzka-2230 zł

styropian XPS na zewnatrz scian fund:8 cm- 20 m2 ściany 2- 1020 zł

-izolbet- 250 zł

-folia izolacyjna - 300 zł

-chudy beton posadzka 10 cm - 1728 zł

-bloczki -430 sztuk -1340 zł

10,418 zł (robocizna własna)

.

To jest fundament pod domek ogrodnika? Tak wychodzi patrząc na te wyliczenia. 20 m2 ściany fundamentowej? Powierzchnia zabudowy to jakies 90 m2, jak nie więcej? Po obwodzie około 36 mb? to znaczy że masz ściany fundamentowe wysokości 60 cm? Z bloczków wynika że masz ok 43 m2 ściany czyli ściany powinny być wysokości jakoś 1,1m. Coś się nie zgadza?

XPS po 350 za m3 (chyba najtańszy jaki jest) to wyjdzie na to ok 1500 zet?

Piasek 20 ton to ok 12 m3? czyli 15 centymetrowa warstwa? Na zasypanie wszystkiego?

Jaja sobie robisz. Bez sensu rozmowa.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ROZUMIEM ZE LOBBY JEST SILNE:) ALE ZEBY ZAHACZAC O JEŁOPSTWO?

 

Widac ze debilizm na forach jest powszechny..ok pierwsze zadanie matematyczne:

 

12m dł

8 m szer

66 cm wysokosc sciany fundamentowej

ile to jest pow w m2?

 

Piasek z samych fund. który mam co zreszta wuidac na focie po rozplantowaniu da około 25-30 cm,do tego 20 cm styro,10 cm betonu i..no własnie ile nam zostaje do zrównania się z ostatnim czwartym bloczkiem? tak bingo dokładnie tyle ile zamówiłem...I kto tu ma kłopoty z liczeniem perm? Jak wyzywasz od troli to najpierw policz pajacu:) tak tak panie głabie jakbyś popatrzył dokładnie to bys zobaczył ze moja sciana fund ma dokładnie 66 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie ukulałeś kolego;-)

 

Chciałem jeszcze tego magika "247" zapytać co ma zamiar wsypać w te fundamenty? 20t piasku na co to? wypełnienie fundamentu? na moje oko 20t to jakieś 14m3 piasku to przy twojej powierzchni zabudowy daje warstę około 7,15 cm a co z resztą wykopu?? ? a kanalizacja i rozprowadzenie wody? pytałem o drenaż?

U płytowców powstaje jeszcze produkt "uboczny" w postaci wybranej ziemi/gliny/czegokolwiek czym można wyrównać, podnieść teren itd.

 

kolejny ,,matematyk,,..

12x8x0,20...dokładnie tyle m3 mam do wsypanie aby wyrównac do ostatneigo bloczka..20m3 piasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ROZUMIEM ZE LOBBY JEST SILNE:) ALE ZEBY ZAHACZAC O JEŁOPSTWO?

 

Widac ze debilizm na forach jest powszechny..ok pierwsze zadanie matematyczne:

 

12m dł

8 m szer

66 cm wysokosc sciany fundamentowej

ile to jest pow w m2?

 

Piasek z samych fund. który mam co zreszta wuidac na focie po rozplantowaniu da około 25-30 cm,do tego 20 cm styro,10 cm betonu i..no własnie ile nam zostaje do zrównania się z ostatnim czwartym bloczkiem? tak bingo dokładnie tyle ile zamówiłem...I kto tu ma kłopoty z liczeniem perm? Jak wyzywasz od troli to najpierw policz pajacu:) tak tak panie głabie jakbyś popatrzył dokładnie to bys zobaczył ze moja sciana fund ma dokładnie 66 cm.

Bez sensu kłótnia.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS nawet za 350 netto nie kupujesz. Ja kalkuluje 380netto, czasami znajde za 370, ale to rzadko. Chyba ma na mysli jakich EPS hydro.

 

Perm, masz racje, bez sensu rozmowa. Ja nawet tak dokladnie nie sprawdzalem ta "kalkulacje", bo juz wiele razy robilem taka wyliczenie. Nawet w moim programie do kalkulacji plyt mam odcinek, gdzie moge wyliczyc, ile kosztowalby stan 0 na lawach, i praktycznie zawsze wychodzi tak, ze kosztuje tyle samo, a czasami nawet plyta jest tansza :o (w zaleznosci od tego, ile mb tych law jest w danym przypadku, bo na 100m² to moga byc 50 albo az 70mb)

 

A taka ciekawostka na temat piasek: liczy sie 1,8t/m³, ale to m³ niezageszczone.

Wedlug moich doswiadczen, jesli policze ile trzeba zamowic podsypke, czesto nawet kalkulacyjnie 2t/m³ nie wystarczy, w zaleznosci czy niedawno padalo deszcz czy nie.

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...