Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a te bloczki fundamentowe to na ślinę ? ;)

 

plusem płyty i to niepodważalnym jest zupełne odcięcie się od gruntu - pełna i ciągła izolacja

 

jakoś dziwnie mało masz tego zbrojenia .... nawet jak na fundamenty - tak mi się wydaje

co do kosztów - koledzy też Ci pisali - w 10 tyś bylibyśmy wstanie się zmieścić z płyta pod Twój dom ! robocizna również własna - jeszcze starczyło by na kilka skrzynek browara co by zrobić mini spotkanie forumowiczów ;)

przepraszam pominałem zaprawe..dokładnie 17 worków cementu i 2,5 tony piasku:cool:

 

Oczywiscie jest to jedyny plus płyty

Co do zbrojenia..moge ci wysłac skan faktury na priv jak juz tak nie wierzysz:)

 

Jesli mówisz ze za 10 tysiecy da się zrobic płyte pod mój dom to..dlaczego firma do której dzwoniłem podała mi ceny diametralnie inne..no chyba ze sa firmy które to robia w tych pieniadzach to w porzadku,ale mi bardziej chodziło o wady i zalety..a tutaj koledzy oprócz obrelg nadal ich nei pdoali a prosiłem zeby było bez wycieczek osobistych:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żegnam matole razem z twoim śmiesznym domkiem dla lalek. 60 cm ściana fundamentowa? :lol2::lol2::lol2:. A po co wogóle robiłeś fundament dla kurnika?

 

Sadze że wg projektu ściana fund 66cm+ ława 40 cm daje normalne posadowienie ,zreszta zgodnie z projektem..nie widzę w tym nic dziwnego.

 

Natomiast co do tej obrazliwej czesci twojej wypowiedzi...mysle panie anonimie że w realu już byś taki twardziel nie był:)

Wyśmiewanie czyjegoś domu na FM to buractwo najwyższych lotów,nie dość że liczyc nie potrafsz to uprawiasz dyletanctwo bez argumentów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam pominałem zaprawe..dokładnie 17 worków cementu i 2,5 tony piasku:cool:

 

Oczywiscie jest to jedyny plus płyty

Co do zbrojenia..moge ci wysłac skan faktury na priv jak juz tak nie wierzysz:)

 

Jesli mówisz ze za 10 tysiecy da się zrobic płyte pod mój dom to..dlaczego firma do której dzwoniłem podała mi ceny diametralnie inne..no chyba ze sa firmy które to robia w tych pieniadzach to w porzadku,ale mi bardziej chodziło o wady i zalety..a tutaj koledzy oprócz obrelg nadal ich nei pdoali a prosiłem zeby było bez wycieczek osobistych:stirthepot:

 

Ty naprawdę mało kumaty jesteś. Porównujesz ławy zrobione samodzielnie, z betonem bez faktury, z najdroższą chyba firmą, robiącą płytę z fakturą, gwarancją i tak nielubianym VAT :).

Zrób płytę sam i porównaj - materiały do materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS nawet za 350 netto nie kupujesz. Ja kalkuluje 380netto, czasami znajde za 370, ale to rzadko. Chyba ma na mysli jakich EPS hydro.

 

Perm, masz racje, bez sensu rozmowa. Ja nawet tak dokladnie nie sprawdzalem ta "kalkulacje", bo juz wiele razy robilem taka wyliczenie. Nawet w moim programie do kalkulacji plyt mam odcinek, gdzie moge wyliczyc, ile kosztowalby stan 0 na lawach, i praktycznie zawsze wychodzi tak, ze kosztuje tyle samo, a czasami nawet plyta jest tansza :o (w zaleznosci od tego, ile mb tych law jest w danym przypadku, bo na 100m² to moga byc 50 albo az 70mb)

Niestety kolega z front na czele nie rozumie że dom domowi nierówny. Wybrał sobie chyba najdroższą firmę na rynku i szermuje ich ceną. Wziętą z sufitu co wszyscy co sie z Legalett zetknęli chyba wiedzą. Porównuje ją z tym co zrobił "własnymi "ręcami" a w Legalett te narzuty na robociznę są kosmiczne po prostu. W takim "kurniku" jak jego czyli lekkim bardzo domku płyta byłaby jeszcze tańsza bo obciążenia nie są tam duże. "Lobby płytowe" jest tu faktycznie bardzo silne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę mało kumaty jesteś. Porównujesz ławy zrobione samodzielnie, z betonem bez faktury, z najdroższą chyba firmą, robiącą płytę z fakturą, gwarancją i tak nielubianym VAT :).

Zrób płytę sam i porównaj - materiały do materiałów.

 

otoz to. Po to sie zaklada firme, zeby zarabiac. Przyznam sie, ja rowniez nie pracuje za darmo :o

 

edit: a patrz co 2 posty wczesnie pisalem.

Najwieksze (choc nie wszystkie) zalety plyt fundamentowych dokladnie opisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówisz ze za 10 tysiecy da się zrobic płyte pod mój dom to..dlaczego firma do której dzwoniłem podała mi ceny diametralnie inne..

 

FV nie potrzebuje - nie znam się na ławach - nie potrafię realnie ocenić - ale wydaje mi się że za 700 zł wiele stali nie kupiłeś - co z tego można zazbroic - fachowcy niech się wypowiedzą - może to wartość realna dla Twojego domku ...

 

nie można porównywać wykonania płyty czy fundamentów we własnym zakresie do jakiejkolwiek wyceny czy to ław czy fundamentów wykonywanych przez firmy !!!

zarówno ławy jak i płytę we własnym zakresie wykonasz w podobnych pieniądzach jeśli chodzi o kompletny stan ZERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym żle widział? tu już jest chyba 88cm.

p1080064t.jpg

Zadzwoń też do innej firmy i zapytaj się ile cię będzie kosztował stan zero (tak jak pokazał Budowlany szaleniec) pod twój domek pod warunkiem że cię nic nie obchodzi (cały materiał oprócz żwiru i koparki w gestii wykonawcy)

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze że wg projektu ściana fund 66cm+ ława 40 cm daje normalne posadowienie ,zreszta zgodnie z projektem..nie widzę w tym nic dziwnego.

 

Natomiast co do tej obrazliwej czesci twojej wypowiedzi...mysle panie anonimie że w realu już byś taki twardziel nie był:)

Wyśmiewanie czyjegoś domu na FM to buractwo najwyższych lotów,nie dość że liczyc nie potrafsz to uprawiasz dyletanctwo bez argumentów.

pozdrawiam

Przepraszam ale nie ja p[ierwszy użyłem wyzwisk. Wykasowałem je zresztą. Nie po to tu piszę by sie w taki sposób kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę mało kumaty jesteś. Porównujesz ławy zrobione samodzielnie, z betonem bez faktury, z najdroższą chyba firmą, robiącą płytę z fakturą, gwarancją i tak nielubianym VAT :).

Zrób płytę sam i porównaj - materiały do materiałów.

Od dwóch stron próbuje wytłumaczyc że płyta,,lana z betoniarki,, może skończyć się jak u budowlany_laik, proste?

żadna sztuka zamówić płytę za 50 tysi z gwarancja ale jak widac...gwarancja sie przydaje. i mój pierwszy post miał taki cel. Bo zachwalanie czegoś co ma mało zalet i jest ryzykowne w budowie to brak obiektywizmu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja też zabiorę głos, bo już nie mogę spokojnie czytać. Dlaczego przeciwnicy jakiegoś rozwiązania wszystkie argumenty na "nie" wysysają z palca albo z zaświatów a jak już nie mają argumentów to stwierdzają, że "a u was murzynów biją" . Kiedyś kupiłem działkę i myślałem o budowie. Czytałem kilka lat i postanowiłem, że będę budował na płycie co z tego, że drożej (kiedyś też krążyła taka opinia i wcale nie wyssana z palca, ale o tym w dalszej części) od ław, ale będę miał bezpieczniej i cieplej. Od około pół roku zacząłem rozsyłać wici o oferty wykonawców na sso z prośbą o rozbicie na etapy czyli fundamenty na ławach (wycena fundamentów tylko z ciekawości, bo chciałem płytę), ściany, strop i dach, robocizna oddzielnie i materiały oddzielnie, równocześnie pytałem wykonawców płyt o wycenę płyty. Czekałem, czekałem aż zaczęły spływać oferty. I rzeczywiście płyty były nie tyle droższe co makabrycznie drogie jak się później okazało były to oferty od b. znanych wykonawców w cenach 80 i 100 kpln , później pojawiły się oferty na ławy w cenach 50 do 75 kpln wszystkie ceny brutto z robocizną. Po jakimś czasie ceny fund. na ławach ustabilizowały się na poziomie 45-55 kpln+ mój piach i koparka a na płytę znalazłem doświadczonego wykonawcę za 36 kpln + moj piasek i koparka tyle, że do płyty potrzeba 30 ton a do fundamentów 300 ton. Ceny z robocizną 110m2 płyty. Jak ktoś kiedyś słusznie zauważył własna praca też kosztuje, a mi szkoda mojego czasu na budowę. Budować powinien budowlaniec, bo się na tym zna, a ja się znam na swojej robocie i ją będę wykonywał i zarabiał na budowę, Jak ktoś woli ławy to niech buduje na ławach, ktoś kto chce płytę niech buduje na płycie i nic nikomu do tego co kto chce. Twierdzę, że płyta jest tańsza o fund. na ławach wykonanych w identycznym zakresie tzn izolacje, instalacje przepusty, nawet jak jest tak samo bezpieczna;) jak ławy to ja wolę płytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym żle widział? tu już jest chyba 88cm.

[ATTACH=CONFIG]132270[/ATTACH]

Zadzwoń też do innej firmy i zapytaj się ile cię będzie kosztował stan zero (tak jak pokazał Budowlany szaleniec) pod twój domek pod warunkiem że cię nic nie obchodzi (cały materiał oprócz żwiru i koparki w gestii wykonawcy)

 

zaraz zejdę:cool:

na zdjęciu widać 4 bloczki po 14 cm plus po 1,5-2 cm zaprawy...są bloczki tylko 14 lub 12...to daje 64-66 cm wysokości sciany fund....

a w googlacch dziesiatki domów z podobnej wysokości ściana fund....masakra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch stron próbuje wytłumaczyc że płyta,,lana z betoniarki,, może skończyć się jak u budowlany_laik, proste?

 

A ławy "lane z betoniarki" nie moga popękać ? Podłoga nie może siąść ??

Mało tu przykłądów spie...ch ław ? I to nawet robionych przez ekipy.

 

Uczepiłeś się tego budowlanego laika, a nie wiesz, co było przyczyną: niewłaściwy projekt,błędy wykonawcze, czy np warunki gruntowe (niestabilna skarpa).

Piszesz o tej płycie, jakby byłaby to bomba zegarowa.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczepiłem się tylko zwracam uwagę bo może ktos niedoświadczony czyta ten temat ,że płyta fund. to nie same zalety, ale także wady,problem w tym ze kilka osób w temacie co ma płyty przypuściło na mnie atak bo ktoś se zrobił płytę za 50 tysi a ja mam fund. za 10 tysi i pewnie to niemożliwe bo nie policzyłem jednej warstwy zaprawy za 40 zł...:)

Przecież to dziecinada,zamiast atakować trzeba rozmawiać.

Jak poczytałem na stronach firm oferujących płyty o zaletach to widzę ze to takie gadanie ,,jak z wady zrobić zaletę,,

Oczywiście że przykład budowlany_laik jest na miejscu bo jemu projekt robił i budowę nadzorował,ktoś kto miał lub jeszcze ma na FM duży autorytet wiedzy bud. To solidna nauczka żeby dokładnie weryfikować co się czyta na takich forach.To są fakty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ławy ""ane z betoniark"i nie moga popękać ? Podłoga nie może siąść ??

Mało tu przykłądów spie...ch ław ? I to nawet robionych przez ekipy.

 

Uczepiłeś się tego budowlanego laika, a nie wiesz, co było przyczyną: niewłaściwy projekt,błędy wykonawcze, czy np warunki gruntowe (niestabilna skarpa).

Piszesz o tej płycie, jakby byłaby to bomba zegarowa.

 

No, nie. Byłeś pierwszy, a ja zarejestrowałam się, żeby to napisać :) Bardzo ciekawa dyskusja :)

 

A koszt wymiany gruntu pod płytą liczycie?Bo tak tylko pobieżnie przeglądnąłem.Sam ten koszt to czasem kilka do 10tys

Po co. Widziałam kiedyś jak ręcznie łopatami całą rodzinką sąsiedzi wykopali rowy pod ławy, pozostawiając grunt rodzimy pomiędzy :) Potem sru beton z gruchy i załatwione. A jakie oszczędności na szalunkach, podsypce i koparce :lol2:

Tylko łopaty trzeba doliczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu rację przyznaję się do błędu - pomerdały mi się wymiary. Ale i tak proszę abyś zrealizował drugi punkt z mojego postu.

Luzik:)

Drugi punkt wygląda tak ze przed startem budowy robiłem casting na ofert eo..kilka lokalnych firm się zgłosiło. Za stan ,,0,, miałem ofert od 3 do 12 tysięcy..ale najwięcej było z przedziału 4-5 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturro ile kosztowala twoja płyta i jaka jest jej powierzchnia(pow. płyty a nie domu!)?

Moja płyta kosztowała 55tys.zł z robocizną 10tys.zł.

Powierzchnia płyty a nie domu to 180m2.

Mam 2* większy fundament pod dom niż Ty.

Płyta jest bardzo zbrojona ze względu na szkody górnicze i wlane jest więcej betonu niż normalnie,zabezpieczenia liczę na ok.10tys.zł.

Sam styropian 20cm to 12tys.zł.(EPS200)

 

No i jak w porównaniu do Twoich kosztów ?

Coś drogo wyniosły Cię te tradycyjne fundamenty w przeliczeniu na m2...

Dlatego nie pisz więcej bzdur a i licz pomału bo cyferki Ci się mylą ;)

Sąsiad z pow.zabudowy ok.100m2 za tradycyjne fundamenty ze ściągami zapłacił 45tys.zł bez izolacji...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... pewnie to niemożliwe bo nie policzyłem jednej warstwy zaprawy za 40 zł...:)

Przecież to dziecinada,zamiast atakować trzeba rozmawiać.

 

rozmawiamy ...

nie odniosłeś się do pisaku, ocieplenia podłogi i ilości betonu potrzebnego do stanu zero oraz tego czy będziesz zbroił posadzkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... 3 tys. robocizna za ta prace... to chyba nie da sie liczyc na jakosciowa wykonanie, pewnie beda chcieli zaliczke i znajda najblizszy sklep, nawet jak jest to marsz 5'u kilometrowy. A robota... no cos, moze i jutro sie robi.

Realna cena za robcizna jest chyba blizej do 5 tys., i nawet to jest tanio. Policz sam ile za godzine wychodzi, to chyba wszyscy "na czarno"...:o

 

Nadal zostaje fakt ze porownujesz samorobke z cenami, ktore daja firmy.

 

Po co. Widziałam kiedyś jak ręcznie łopatami całą rodzinką sąsiedzi wykopali rowy pod ławy, pozostawiając grunt rodzimy pomiędzy :) Potem sru beton z gruchy i załatwione. A jakie oszczędności na szalunkach, podsypce i koparce :lol2:

Tylko łopaty trzeba doliczyć :)

 

otoz to. A potem krzycza, ze plyty sa strasznie drogi, bo przeciez lawy da sie niemal za groszy robic :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...