Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Optymistyczna wersja zmieścić się w 25 tyś. nie licząc wkładu własnego pracy. Może się uda :) Powierzchnia 120m2

Twoje założenia to koło 200 zł za metr kw. Jest to możliwe pod warunkiem że po płytę dasz EPS 100 i mało stali. Tak na poważnie to cena około 300 za metr kw jest realna. Piszę to z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoje założenia to koło 200 zł za metr kw. Jest to możliwe pod warunkiem że po płytę dasz EPS 100 i mało stali. Tak na poważnie to cena około 300 za metr kw jest realna. Piszę to z własnego doświadczenia.

 

Moje założenie nie bierze pod uwagę robocizny, własna bo własna ale nie brana pod uwagę. XPS Synthos 20cm już zakupiony. Wytargowałem 79 euro za 1m3 netto co przy kursie w dniu zakupu 4,01 dało mi kwotę za metr około 390 zł brutto. Stali na płytę idzie 1660 kg. Pręty lub siatka fi8 więc nie jest to wersja oszczędnościowa. Płyta 120m2. Jak już powstanie to podliczę wszystko. Jak na razie wygląda to tak:

 

Koparka 300zł

Podsypka pod płytę 135 ton 2720 zł

Polistyren XPS 9960 zł

Zbrojenie 3870zł choć dokładnie dowiem się jutro. Płacę netto, kolega wrzuci w koszty firmy.

Beton z pompowaniem 5610 zł Mam nadzieję że ta cena się nie zmieni. Taką mam ustaloną.

 

Jeśli się nie zmieszczę w podanej wcześniej kwocie to nic się nie stanie. Jakość musi kosztować. EPS u mnie odpada ze względu na sezonową wysoką wodę gruntową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena poniżej 400 zł za m3 xps to nie jest tanio, to jest bardzo tanio. To samo beton. Nie wiem jaką masz grubość płyty, ale jaką byś nie miał (zakładam od 24-30m3 B20-B25), to twój beton jest jedynym z tańszych w tym temacie. Nie płaciłeś nic za projekt ani za badani gruntu? Ludzie zwykli do kosztów płyty doliczać całość "zakopanych sum" na stan zero - a więc drenaż, a więc GWC, rury do kanalizacji, wody, pierdoły takie jak pianki i folie, stąd twoja płyta wyjdzie pewnie drożej niż w założeniach, acz i tak taniej niż adekwatne płyty w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić szaleńcze;-) To są takie szczegóły, których się nie liczy a na końcu wychodzi spora sumka. Nie wiem ert czy 120m2 to powierzchnia domu-płyty czy wykopu? Zakładam,że płyty tak więc wykop ma około 170m2 - o ile powiękrzyłeś go o 1m z każdej strony. Jeżeli wybrałeś 70cm to na bank nie wystarczy Ci 135ton żeby to zasypać. Nie piszę tego złośliwie ale staram się uświadomić, że wydatki niestety ale będą trochę większe. Zakładam,że nawet jak zamkniesz się w kwocie 35tys to i tak dobry wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D jestem szaleńcem, tak przynajmniej mówią rodzice i teściowie :), którzy nie rozumieją, że lepiej zrobić samemu dobrze, może dłużej ale nie wracać do tematów, szczególnie do tych do których nie można wrócić. Na płycie nie oszczędzam. Projekt płyty mam. Nawet dwa, bo oprócz domu mam garaż wolno stojący też na płycie. Garaż projektował Konstruktor płyt a dom konstruktor, który przeliczał mi gotowy projekt na system STEICO. Projekty dużo się nie różnią od siebie, drobnymi szczegółami zbrojenia.

 

Macie racje, cena jaką chcę osiągnąć nie obejmuje np. GGWC, post pisany szybko i nie wszystko wpisałem, chociażby koszt projektu 1 tyś. zł. badania geologiczne 500 zł, folia budowlana 0,5mm około 500 zł za rolkę 25x6 (rolka powinna starczyć), pianek które pójdą, kanalizacji i innych. Co do GGWC to po prostu traktuję to jako instalacje, która nie wpływa na cenę płyty. Równie dobrze mógłbym jej nie mieć. Ostatecznie na pewno cena się zmieni, w sumie byłem niepoprawnym optymistą zakładając taki wydatek na płytę. Ale jeśli stan "0" wyniesie koło 30 tyś. lub trochę więcej to nie będzie tragedii. Jak pisałem jakość musi kosztować :).

Beton to koszt 150 zł bez faktury za 1m3 B25 lub B30 w zależności od zachcianki. Kolega jeździ gruchą przy wielkich inwestycjach i ......Tak, wiem ale każdy szuka oszczędności. Ilość betonu to dokładnie 24m3, wykop większy o 1m po każdej stronie. Czy piasku starczy to się okaże, mam dodatkowe 40 ton z wykopu, ale nie chcę go używać ponownie, dla świętego spokoju. Zawiera odrobinę części organicznych bo segregacja na budowie nie jest idealna więc lepiej użyć go np. do podbudowy podjazdu. Wykop wg projektu ze względu na bardzo dobry grunt ma 70cm ppt. w tym 20 cm humusu (konstruktor płyt zaprojektował o 10 cm płytszy) Podbudowy daję 50 cm. Do obliczeń przyjąłem 2t. na metr3. Obrys budynku 14,56x8,31 co daje 121m2 więc przy 50cm głębokości i 2t na metr3 daje 145t. Trochę więcej niż kupiłem. Dokupię jak będzie trzeba.

Jak pisałem na płycie nie oszczędzam. Ocieplenie ścian mogę sobie dołożyć za rok dwa pięć, a pod płytę nic nie wsadzę, nie zagęszczę dodatkowo jak będzie źle zagęszczone. Do tego etapu nie da się wrócić. Dlatego przed położeniem XPSa przyjedzie geolog i sprawdzi zagęszczenie, dla mojego spokoju.

Miałem duży dylemat co do XPS a EPS ,w projekcie EPS 200, jednak ze względu na wysoką okresowo wodę gruntową wolałem użyć XPS a skoro wynegocjowałem taką cenę to tym bardziej. Jak ktoś z okolic Wrocławia chce, to podam namiary gdzie kupić. Ku mojemu zdziwieniu to znana i renomowana hurtownia materiałów budowlanych, wszystko po prosu zależy od negocjacji i ceny euro w dniu zakupu.

 

Dziś położyliśmy z kolegą instalację do GGWC. 123mb rury, odległość od pętli 90 cm. Jutro od rana utwardzamy drogę dojazdową i zagęszczamy podbudowę, będzie koparka więc trzeba wykorzystać, bo machanie łopatą takiej ilości piasku to szaleństwo. Choć na pewno część trzeba będzie własnoręcznie przerzucić.

 

 

To na dziś tyle :)

Edytowane przez ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton to koszt 150 zł bez faktury za 1m3 B25 lub B30 w zależności od zachcianki. Kolega jeździ gruchą przy wielkich inwestycjach i ......Tak, wiem ale każdy szuka oszczędności.

 

Ciekawe jak ten kolega w ciągu jednego dnia sprawnie "załatwi" (eufemistycznie mówiąc) te 24m3. Jeśli jeździ gruszką o pojemności 9m3 to trudno będzie nie zauważyć zaginionych prawie trzech gruszek, nawet przy wielkiej inwestycji.

Co będzie jak uda mu się ukręcić tylko jedną gruszkę i będziesz miał tylko częściowo wylaną płytę?

 

Mam również nadzieję, że ten kolega od gruchy nie wozi betonu na inwestycje finansowane z naszych podatków, bo wtedy wszyscy dopłacamy do Twojej taniej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to napisać zaraz po ukazaniu się tego postu ale wolałem się powstrzymać.

Z drugiej strony niektóre osoby długo się pewnych rzeczy nie nauczą. KOLEGO albo jesteś z US lub jakiejś innej jednostki kontrolnej i nas podpuszczasz albo kompletnym dyletantem w sprawach internetu. Takimi postami robisz krzywdę nie tylko sobie ale możesz narobić niezłego bigosu koledze. Chociaż wcale mi go nie będzie żal jeśli zaliczy wpadkę. Przecież za ten beton i tak ktoś musiał zapłacić więc go OKRADŁ.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ert pewnie już tego błędu nie popelni - już szczery nie będzie.

Potem będzie śmiał się z "frajerów" co kupują materiały od legalnych firm za ciężkie pieniądze.

Być może tak samo obchodzi się ZUS-em i US.

A potem będzie narzekał na "złodziejskie" państwo i głodową emeryturę. Być moze nawet będzie żądał głów złodzieji, którzy doprowadzili kraj do nędzy.

ert, pomyślnego budowania. Dzięki takim osobom jak ty nie jestem dumny ze swej narodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dostało. Płatność betoniarni, nie koledze. Taką ilość betonu to raczej ciężko w jednym czasie było by przywieźć z jakiejś inwestycji żeby nikt nie zauważył. Wezmę ten beton jako usługę pompowania z niższym vatem i wszystko będzie legalnie. Cena nadal bardzo dobra.

 

A jak na razie pada więc zapowiada się dłuższy przestój w pracach :(

Edytowane przez ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dostało. Płatność betoniarni, nie koledze. Taką ilość betonu to raczej ciężko w jednym czasie było by przywieźć z jakiejś inwestycji żeby nikt nie zauważył. Wezmę ten beton jako usługę pompowania z niższym vatem i wszystko będzie legalnie. Cena nadal bardzo dobra.

 

A jak na razie pada więc zapowiada się dłuższy przestój w pracach :(

 

kolego ,kłamać ,ściemniać też trzeba umieć,VAT ma g...no do tego,po prostu kupujesz kradziony beton i tyle,nie pamiętam ile razy mimo dokładnego przedmiaru np. na 16 stopach fundamentowych 1x 1x 0,4 m zabrakło 1,5 m3,po prostu ferajna z betoniarni nie wiedziała, że materiał jest dokładnie wyliczony,odwieczny problem,głupie tłumaczenie ,że to pewnie poszło w zawibrowanie..Z betoniarnią mało kto wygrywa,proceder kwitnie.Każdy gruszkowy ma w telefonie listę odbiorców lewego betonu typu garaż itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że kupię kradziony beton z fakturą? Dziwne trochę. Zamieszania narobiło niedokończone zdanie i jak zostało zinterpretowane to już indywidualna sprawa każdego. Czy grzechem jest skorzystanie ze znajomości w betoniarni? I nie pisałem że beton będzie przyjeżdżał zamiast na inwestycję to do mnie. A jeśli uważasz kolego Koństruktor że nie ma różnicy pomiędzy zakupem betonu a zakupem betonu z usługą pompowania to wytłumacz mi dlaczego. Wydaje mi się że kupując 24m3 po 150zł*1,23 wychodzi 5608zł z Vat, kupując beton z usługą pompowania 24*150*1,08 wychodzi 4924,8 zł. z Vat. Chyba jest to różnica. Czy to jest nielegalne?

Poniekąd nazwałeś mnie kłamcą, masz prawo wyrażać co myślisz . Gdybym przeczytał taki sam post pomyślał bym tak samo.

Plusfoto, w projekcie mam beton B20 zbrojony prętami fi 8. Pytałem konstruktora który robił projekt czy nie dać B25, powiedział że lepszego mi nie zabroni a wszystko jest poparte obliczeniami i mam być spokojny o B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton to koszt 150 zł bez faktury za 1m3 B25 lub B30 w zależności od zachcianki. Kolega jeździ gruchą przy wielkich inwestycjach i ......Tak, wiem ale każdy szuka oszczędności.

 

No tu trzeba by się mocno gimnastykować, żeby zrozumieć to inaczej, niż wszyscy... :)

150zl za B25/B30 z pompowaniem, z fakturą ??

To chyba tylko w Erze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Tak, wiem ale każdy szuka oszczędności.

 

a na słowa "każdy szuka oszczędności" mam dla Ciebie podpowiedź - podp.... sąsiadowi co można,pewnie nie zauważy a Ty masz oszczędność,kup kradzioną stal bo takie propozycje też miałem na budowach,kradziona wiertarka też ci się przyda,wierz mi można tanio wybudować, dla mnie tacy ludzie to GNIDY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 bez faktury, bez pompowania. Koństruktor, masz za mało danych do tak głęboko posuniętych wniosków. Domniemać można dużo ale też bardzo można się pomylić. Dużo cennych rad można znaleźć na forum, akurat z Twoich nie skorzystam. Wątek zaczyna odbiegać od tematu. Proponuję przejść do bardziej merytorycznych zagadnień dotyczących płyty. Pytanie do tych którzy już mają to za sobą, jaką zagęszczarkę używaliście, tzn. ile kilogramową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 bez faktury, bez pompowania. Koństruktor, masz za mało danych do tak głęboko posuniętych wniosków. Domniemać można dużo ale też bardzo można się pomylić. Dużo cennych rad można znaleźć na forum, akurat z Twoich nie skorzystam. Wątek zaczyna odbiegać od tematu. Proponuję przejść do bardziej merytorycznych zagadnień dotyczących płyty. Pytanie do tych którzy już mają to za sobą, jaką zagęszczarkę używaliście, tzn. ile kilogramową?

Najlepiej taką: http://www.boels.pl/wynajem/roboty-ziemne/walce-zageszczajace/walce-zageszczajace Za flaszkie, po godzinach albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...