Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
a pomieszac? od zewnątrz xps a blizej betonu eps? zawsze pare kilo zł taniej

A ja bym bardziej to rozwinął,jeśli płyta jest projektowana pod EPS200 to żeby odciąć się całkowicie od wilgoci dałbym minimalną gr.XPS np.5cm a dalej EPS200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli jak ? 5cm xps na ziemie, a na to jakas warstwa EPS?

Jeśli chciałbym oszczędzić tak bym właśnie zrobił :)

Oczywiście zakładamy,że projekt płyty przewiduje EPS200 a nie twardziej.

Przy okazji pompka montowana będzie max.do Świąt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale ty masz sam eps o ile dobrze pamietam?

Tak,mam tylko EPS bo budżet mam ograniczony a XPS byłby za drogi bo mam za dużą pow.zabudowy bo ok.180m2,miał być EPS hydro ale nie dotarł i jest tylko czysty EPS200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chciałem XPS BASF 3035 CS do cokołu płyty fundamentowej (będzie wystawać powyżej poziomu gruntu. I jest problem, producent pisze, że te płyty nie nadają się pod tynk. Cytat: "Odmiany pianki Styrodur C z naskórkiem nie nadają się

do otynkowania." Mam szukać czegoś innego? Chciałem kupić materiał w tym roku, żeby dostać zwrot VAT, a tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastosowanie EPS 100, EPS 200 w strefie przemarzania jest niedowolne - materiał ten może być stosowany pod płytą

 

Tak więc po obrysie zew musi być bezwzględnie zastosowany XPS

 

Osobiście pod płytą fundamentową po obrysie zew zastosowałem szkło piankowe / Im[port Austria - Geocell / grubość szkła piankowego 400 mm * 1200 mm , pod płytą EPS 200 płyty EPS 200 wymiary 1000*1000 frez grubość 100 mm / dodatkowe warstwy izolacyjne na płycie fundamentowej EPS 100/ - płyta została zaprojektowana w standardzie PASSIVHAUS ZGODNIE Z NORMAMI UE

A WIĘC WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA U <0,09 / PN u<0,15 /, LINIOWY WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA Y<0,001

PŁYTA ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA I WYKONANA PRZEZ ECOINWEST KRZYSZTOF ŚLAGA

/ firma oprócz projektu zamienianego - konstrukcja , wykonała dodatkowo bilans energetyczny dla płyty fundamentowej, badania numeryczne pod katem rozkładu IZOTCHERM oraz gradientu tem . / na wiosnę reszta w technologii TERMOMUR

 

JANEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastosowanie EPS 100, EPS 200 w strefie przemarzania jest niedowolne - materiał ten może być stosowany pod płytą

 

Tak więc po obrysie zew musi być bezwzględnie zastosowany XPS

 

Osobiście pod płytą fundamentową po obrysie zew zastosowałem szkło piankowe / Im[port Austria - Geocell / grubość szkła piankowego 400 mm * 1200 mm , pod płytą EPS 200 płyty EPS 200 wymiary 1000*1000 frez grubość 100 mm / dodatkowe warstwy izolacyjne na płycie fundamentowej EPS 100/ - płyta została zaprojektowana w standardzie PASSIVHAUS ZGODNIE Z NORMAMI UE

A WIĘC WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA U <0,09 / PN u<0,15 /, LINIOWY WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA Y<0,001

PŁYTA ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA I WYKONANA PRZEZ ECOINWEST KRZYSZTOF ŚLAGA

/ firma oprócz projektu zamienianego - konstrukcja , wykonała dodatkowo bilans energetyczny dla płyty fundamentowej, badania numeryczne pod katem rozkładu IZOTCHERM oraz gradientu tem . / na wiosnę reszta w technologii TERMOMUR

 

JANEK

 

Panie Krzysztof Ślaga kup Pan sobie oficjalną reklamę w tym forum,miej Pan litość ,to śmierdzi na kilometr,albo oficjalnie pisz pan jak Pan Brinkmann, on też się reklamuje ale jakoś tak inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - właśnie dostałem propozycję płyty od projektanta.. i tam jest tak przekrój posadzki na gruncie patrząc od góry:

 

- posadzka 3cm

- wylewka zbrojona siatką 5 cm

- folia PCV

- styropian twardy 2x5cm

- izolacja przeciwwodna np. Superflex 10

- płyta fundamentowa 30 cm

- styrodur 30 cm

- piasek stabilizowany 30 cm

 

I teraz takie moje przemyślenia..

 

Dom ma wymiary 10x14,4 m parterowy z poddaszem ale nieużytkowym, strop drewniany, dach 30 stopni, grunt piaszczysty, wody tam nie ma, badania gruntowe zrobione.... płyta będzie miała wymiary 9.6x14m wyszła ze zbrojeniem normalnym (pod ścianami nośnymi) 30 cm grubości.. i do tego 3.5 tony stali co chyba jest lekką przesadą jak czytam np. to http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207425-P%C5%82yta-fundamentowa-krok-po-kroku ,

dodatkowo jeszcze:

styrodur 30 cm to też chyba przesada w świetle tego co napisano w tym wątku, no i dalej:

 

posadzka 3cm, wylewka zbrojona siatką 5 cm i styropian twardy 2x5 cm? Gdzie rurki od wody będą? I po co mi ten styropian 10cm – wtedy zupełnie nie będę miał wykorzystywanych zalet płyty czyli jej akumulacyjności..

jak macie u siebie - tzn. co jest u was NAD główną warstwą betonu w płycie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki potem wylewka a na to co kto woli kafle, deska, panele.

U mnie zaznaczam jeszcze raz że u mnie (bo tak przewidywał projekt) jest po kolei wymieniony grunt na głębokość około 0,8-1m potem 20cm styro na to folia jako izolacja, zbrojenie obwodowe i pod nośnymi, beton ze zbrojeniem rozproszonym.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzka 3cm, wylewka zbrojona siatką 5 cm i styropian twardy 2x5 cm? Gdzie rurki od wody będą? I po co mi ten styropian 10cm – wtedy zupełnie nie będę miał wykorzystywanych zalet płyty czyli jej akumulacyjności..

jak macie u siebie - tzn. co jest u was NAD główną warstwą betonu w płycie..

Pozdrawiam

 

A rozmawiales z projektantem na czym Ci zalezy ?

Czy po prostu poprosiłeś o zaprojektowanie płyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artstarz, już nawet bez znajomości szczegółów badań gruntowych i w ogóle innych elementów, można powiedzieć jedno. Ten ktoś nie zna się na płytach. Ta płyta Cię ZRUINUJE!!!! To przerost formy nad treścią. Mało tego. Brak sensu i logiki, do czego zresztą sam doszedłeś. Zmień konstruktora. Ten się musi szkolić i szkolić... ale niech się uczy za swoje a nie za Twoje pieniądze. Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy spotkaliście się z płytą fundamentową zbrojoną siatką fi16 15x15 górą i dołem.Pod ścianami nośnymi dodatkowe korytko 0,4mx0,5m zbrojone 6xfi16 z wypuszczeniem prętów fi12 na ściany piwnicy.

Płyta ma być zalana 30cm betonu B30, dodam iż teren nie jest objęty żadnymi szkodami górniczymi.

 

Reasumując na powierzchnię zabudowy płyty 230m2, potrzeba 12t stali i ponad 95m3 betonu, czy to nie jest przesada jak na domek piętrowy z płaskim dachem i piwnicą?

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...