Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wszystkie przyłącza musisz mieć zrobione jeszcze przed zalaniem płyty. Trzeba też zostawić przepust np. na prąd. Rurki ogrzewania idą na dolną siatkę zbrojenia, lub pod górną.

A czy wylewki się stosuje? Raczej tak, choć nie zawsze. Płytę można bardzo ładnie dopieścić, ale nigdy nie będzie to szkło. A niektóre podłogi nie tolerują żadnych nierówności.

f0150208b.jpg tu na tym zdjęciu jest już większość przepustów oprócz prądowego. Jest GWC, DZ pompy ciepła, kanalizacja i woda i drenaż. Dopiero teraz można myśleć o płycie.

Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawa pierwsza to wszystko co ma wchodzić lub wychodzić z budynku powinieneś przewidzieć i zrobić to pod płytą łącznie z całą kanalizacją. Sprawa rozprowadzenia wody i odkurzacza centralnego to możesz też przewidzieć jeśli chcesz aby płyta robiła za bufor (akumulator) ciepła i nie planujesz ocieplenia płyty od góry to możesz w jej górnej części zrobić kanały do ich rozprowadzenia. Ja po prostu kupiłem kilka rur 50 i przy zalewaniu je zatopiłem w betonie a przed związaniem wyjąłem. Natomiast jeśli planujesz dać styropian to w ogóle nie ma problemu. U mnie go nie będzie. Na to dajesz rurki od podłogówki i robisz wylewkę. U mnie będzie na 60 % około4cm anchydrytu chyba że coś się zmieni i pójdzie jak najmniejsza ilość z mixokreta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wisienkozerca
To znaczy, że pompa ciepła będzie cały czas grzała całą płytę fundamentową? TO jest strasznie duża przecież bezwładność, zanim się nagrzeje.... zanim ostygnie..... tak to na być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki ogrzewania idą na dolną siatkę zbrojenia, lub pod górną.

A czy wylewki się stosuje?

 

zanim zrobisz tak jak radzi vega1 sam zdecyduj, czy chcesz ryzykować posiadanie instalacji, która może ulec awarii, w miejscu w którym jest praktycznie nie naprawialna

Edytowane przez skrabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiałem czy przy takiej powierzchni to nie lepiej jakimś małym walcem z wibracją albo właśnie ciężką ubijarką,

tylko co z tego, że sprzęt zobaczę jak nie będe 100% czasu przy zagęszczaniu :/

 

możecie polecić jakaś ekipę, która robiła płytę w okolicy Wrocławia lub jest skłonna dojechać?

 

helixwrocław2005 jest tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zrobisz tak jak radzi vega1 sam zdecyduj, czy chcesz ryzykować posiadanie instalacji, która może ulec awarii, w miejscu w którym jest praktycznie nie naprawialna

 

a w którym miejscu to będzie do naprawienia? Przecież rurki w płytę nie daje się z hipermarketu tylko lepsze. Markowe. Przed zalaniem płyty można zrobić próbę szczelności. A potem już...co może się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy możecie polecić jakąś firmę która robi płyty fundamentowe na śląsku? A konkretniej w okolicach Częstochowy.

 

mam do zrobienia prostą płytę ok 83m2 zabudowy (prostokąt), na kiepskich warunkach gruntowych (wysoko woda) pod budynek szkieletowy.

 

Mam już oferty od

Megatherm - drogo niestety

Ecoinwest z oświęcimia - cena ok, ale mało ocieplenia pod płytą i trzeba dodatkowo robić warstwy podłogowe z ociepleniem wewnątrz.

Legalett - trochę drogo ale nie tak jak Megatherm no i niby już nie trzeba warstw podłogowych robić.

Cezbud - niby ok, z ceną ale jakoś tak opinie na necie nie za fajne

no i jeszcze z lokalnej firmy z Częstochowy ale cena z kosmosu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iwb

Hydroizolacja wykonywana na wznoszonym budynku ma za zadanie trwale chronić substancję budowlaną przed wnikaniem wilgoci. Jest ona skuteczna tylko dzięki kompleksowemu systemowi zabezpieczenia, w którym poszczególne rodzaje materiałów muszą spełniać określone zadania. Gdy brakuje jednego z elementów, w pewnych warunkach funkcjonowanie całego systemu hydroizolacji staje pod znakiem zapytania Ważna jest także zgodność materiałów uszczelniających, które muszą być sprawdzone pod kątem możliwości nakładania na siebie, aby wykluczyć późniejsze uszkodzenia. Położenie izolacji przeciwwodnej w stosunku do płyty fundamentowej zależy od przypadku obciążenia wodą i właściwości betonu.

 

W razie wykonania płyty fundamentowej z betonu wodoszczelnego, uszczelnienie można wykonać nad płytą fundamentową. Gdy płyta nie jest wykonana z betonu wodoszczelnego, uszczelnienie przeciw wodzie pod ciśnieniem wykonuje się poniżej płyty, a przeciw wilgoci gruntowej powyżej płyty. Izolacja pozioma pod ścianami, w razie wykonywania jej w systemie szlamów mineralnych, musi być układana zawsze w dwóch warstwach. Można ją bardzo dobrze połączyć z izolacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Ochrona przed zawilgoceniem od strony podłoża wykonywana w systemie szlamów mineralnych jest zawsze konieczna, z wyjątkiem przypadków, gdy na budowie zagwarantuje się w inny sposób, że woda nie wniknie od strony podłoża.

 

Bitumiczna hydroizolacja (KMB) bardzo dobrze mostkuje rysy, aby nawet w razie osiadania budynku zapewnić skuteczne zabezpieczenie przed wodą. Właściwości mostkowania rys są określone w normie DIN 18195, część 2 oraz potwierdzone świadectwami badań. Rozwiązania detali wymagają zawsze specjalnej staranności. Należy zagwarantować szczelność także w okolicach przejść, a na szczelinach dylatacyjnych

 

Ochrona hydroizolacji to zagadnienie dużej wagi. Niezależnie od tego, czy układa się dodatkowo izolację termiczną, czy też nie, należy wykluczyć możliwość wywierania na hydroizolację nacisku punktowego lub liniowego. Warstwa ochronna może dodatkowo pełnić funkcję drenażu. Uszczelnienie cokołu trwale chroni strefę cokołu przed wodą rozbryzgową. Prawidłowe funkcjonowanie jest zapewnione tylko gdy wykona się wystarczające zakłady z izolacją bitumiczną, minimum 20 cm. Warstwę ochronną należy prawidłowo zamontować w strefie cokołu, na przykład, aby zabezpieczyć się przed wnikaniem wody z gruntu pod hydroizolację. Każdą hydroizolację należy chronić przed uszkodzeniami, także uszczelnienie cokołu. To zadanie przejmuje w tym przypadku system tynku.

 

trochę dużo ale trzeba się wczytać aby nie popełnić błędów przy wykonywaniu płyt - nie wymądrzam się po prostu doświadczeniem się dzielę z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iwb

poza tematem

 

nie sztuką jest popełnić błąd tylko się do niego przyznać, z wodą nie ma żartów a oszczędności prowadzą do katastrofalnych skutków

więc naprawdę trzeba mieć w głowie bardzo dużą ilość wiadomości aby brać odpowiedzialność za powierzone roboty

 

gdyby nie błędy i brak wiedzy na temat płyt dennych ich posadawiania w gruncie nie byłoby napraw i przecieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCheat:

Po co szukasz "firmy wykonujacej plyty" , przeciez to kazda w miare lebska ekipa wykona na podstawie projektu.

 

No właśnie mam obawy, że nie bardzo. Częstochowa to takie trochę zad.... Nie za bardzo mogę znaleźć kogoś kto by się tego podjął. Generalnie jest słaba wiedza nawet na temat tego co to jest płyta. Wolałbym jednak żeby zrobił to ktoś dla kogo nie będzie to pierwsza płyta w życiu.

 

A pod szkieletówkę to musi być jednak dość dokładnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam obawy, że nie bardzo. Częstochowa to takie trochę zad.... Nie za bardzo mogę znaleźć kogoś kto by się tego podjął. Generalnie jest słaba wiedza nawet na temat tego co to jest płyta. Wolałbym jednak żeby zrobił to ktoś dla kogo nie będzie to pierwsza płyta w życiu.

 

A pod szkieletówkę to musi być jednak dość dokładnie wykonane.

 

Zawsze powinna byc wykonana "dosc dokladnie" :)

Jest tu kilku uzytkownikow, ktorzy sami wykonywali swoje plyty, wiec to chyba nie jest wiedza tajemna.

Jestem przekonany, ze da sie znalezc ekipe, ktorej ten temat nie przerosnie, a takze kierownika budowy, ktory bedzie potrafil zadbac i jakosc ich pracy.

Wrzuc dokladne zapytanie na oferia.pl albo oferteo.pl i zobacz, kto sie zglosi i ile sobie zawinszuje.

 

 

Dobrym zrodlem informacji moze tez byc ekipa, ktora bedzie stawiac Twojego szkieleciaka, bo chyba wiedza, kto wykonuje fundamenty, na ktorych pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu to będzie do naprawienia? Przecież rurki w płytę nie daje się z hipermarketu tylko lepsze. Markowe. Przed zalaniem płyty można zrobić próbę szczelności. A potem już...co może się stać?

 

każdy producent nawet najlepszy ma od czasu do czasu wady materiałowe, mogą wyjść dopiero po wygrzaniu instalacji, a próbę robisz przecież na zimno

naprawisz pęknięcie pod siatką zbrojeniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...