Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wg zaleceń producentów instalacje przy odbiorze należy wygrzewać, jest to warunek niezbędny do uzyskania gwarancji

producenci podają czasy i temperatury, to jest moment krytyczny bo pojawiają się naprężenia i wychodzą wady materiałowe, jeśli coś takiego pojawi się w jastrychu to naprawa jest względnie prosta, na pewno znacznie prostsza niż kucie w płycie, albo co gorsza przebijanie się pod siatkę

zreszta jak dostać się pod siatke? potniesz siatkę? przecież to jest element konstrukcyjny domu

 

nie mówię, że to jest złe rozwiązanie, tylko decydując się na nie trzeba być świadomym konsekwencji w razie awarii

 

co jak będziesz w tym 0,01%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wykonanie płyty fundamentowej to chyba najprostszy element domu jaki wykonywałem.

Większość prac robiłem "tymi ręcami"

Dla mnie wyzwaniem było wykonanie konstrukcji dachu, dlatego powierzyłem ją ekipie.

Jak ma ktoś dwie normalne ręce z pomocą 2 osób jest w stanie zrobić płytę w jeden tydzień ( mówimy o płycie do 250m2) robiąc to pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Prawie wszystko można zrobić samemu. Ale jak słyszę np. opinie od gościa, który robił fundamenty zwykłe znajomemu (sam całe zrobił) i robi fundamenty od ponad 20 lat, współpracuje tez z firmami które to robią i generalnie wie z czym się je płytę (trochę pracował w Niemczech), że sam by się nie podjął wykonania płyty to co ja się będę porywał z motyką na księżyc.

A z resztą akurat nie ma rąk do pomocy a sam to sobie mogę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów gościa ;)

 

Nie znam go osobiście. Po prostu mój kolega, któremu ten gość robił fundamenty, spytał go o płytę jak usłyszał, że coś takiego będę robił. no to gość mu odpowiedział, że fajna sprawa, że robią tego dużo w Niemczech, ale sam by się nie podjął (chyba to było w sensie sam jeden bez pomocy :)) ale już z jakąś firmą to tak.

 

ps. dzięki za link, już kiedyś przeglądałem pobieżnie.

Edytowane przez MasterCheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płytę robiła firma i powiem szczerze że drugi raz dysponując projektem bez najmniejszego problemu bym zrobił sam przynajmniej w moich warunkach gruntowych. Widziałem na własne oczy, macałem i problemu nie widzę a gdzieś co najmniej 10-15K by było w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze bede robil plyte, wraz z tesciem murarzem (tez w niemczech robi) i zastanawiam sie czy wrzucic wszystko w plyte (ogrzewanie) i zalac za jednym zamachem, czy jednak zalac plyte, a na to podlogowke i jakas wylewka 5cm na to. Raczej zdecyduje sie na to drugie rozwiazanie, bo pewnie plyte i tak trzebaby wyrownac, bo sama w sobie gladka pewnie nie bedzie. Dwa to rozplanowanie instalacji na etapie płyty moze byc trudne i moga pojawic sie bledy nie do naprawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...