Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potwierdzam,na szkodach górniczych mam siatkę z fi12mm i 25cm betonu ;)

Na przyszłość:

http://www.ppkonstruktor.pl/

 

Kiedyś był nim Wojciech S. teraz po ilości zaprojektowanych forumowych płyt stwierdzam,że jest nim Tomasz S. ;)

 

Witam wszystkich, to pierwszy mój post na forum.

Można dostać jakieś bliższe namiary na forumowych konstruktorów płyt, jakoś nie potrafię sam odzukać. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D Zawsze krotki i na temat. Bawia mi te Twoje odpowiedzi. Tak na marginesie, jak sie miewa budowa? Juz mieszkajcie? :)

 

Pozdrawiam

Cześć Thomas.

Nie mieszkamy, nie spieszy się nam, mamy gdzie mieszkać , tak jak Ci mówiłem budujemy na przyszłość i jak zbudujemy to ewentualnie w weekendy będziemy pomieszkiwać na wsi i słuchać ujadania psów, rechotu żab i cykania świerszczy:)

Wykonawca SSO trochę się spóźnia, ale na dniach jak pogoda pozwoli to będzie krył budynek. Muszę Ci powiedzieć, że w trakcie budowy odkryłem bardzo poważną wadę płyty fundamentowej:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod płytą. W zimie taki kanał w płycie, wyziębiał by Ci podłogę.

 

No właśnie między innymi dlatego mi to nie pasowało.

Rozumiem że wlot powietrza jest na ścianie zabudowany.

To jak "wyjść" z ziemi z kanałem w ścianę ? Przez płytę tak jak kanalizacja i wlot zabudowany na ścianie ? czy może obok płyty ?

Czy czerpnia powietrza jest w innym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzisz jak kanalizacją - załóż 2 kolanka 15' i bez problemu później wyjdziesz w odpowiednim miejscu po dołożeniu właściwej wysokości posadzki

 

jeśli kominek masz w środku płyty to takie punktowe osłabienie płyty będzie niemal bez znaczenia

jeśli kominek jest na ścianie zewnętrznej wg mnie powinien o tym wiedzieć konstruktor i uwzględnić w swoich obliczeniach

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie muratora "artykuł" na temat płyt fundamentowych. Użyłem cudzysłowu bo to tak naprawdę nawet nie zakamuflowana reklama firmy Legalett. Słowa nie ma o innych producentach i rozwiązaniach a co więcej czytając artykuł mozna odnieść wrażenie że na fundament płytowy z ogrzewaniem wyłączność ma firma Legalett. To dopiero obiektywizm. Rozumiem reklama - Legalett zaplacił i ma ale to co jest to po prostu nie w porządku wobec czytelników. Motto muratora - "zapłacisz - napiszemy co chcesz"? A gdzie jakaś rzetelność i odpowiedzialność wobec czytelników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Thomas.

Muszę Ci powiedzieć, że w trakcie budowy odkryłem bardzo poważną wadę płyty fundamentowej:mad:

OK, czekałem aż się odezwie wykonawca mojej płyty no i się odezwał;) i spieszę wyjaśnić, że chodziło mi o tę wadę,że.... no i właśnie. W trakcie budowy kilka razy zmienialiśmy położenie ścianek działowych, zmniejszaliśmy bądź zwiększaliśmy pomieszczenia, niektóre zlikwidowaliśmy dzieląc uzyskaną przestrzeń na inne pomieszczenia, wykonawca SSO podpowiedział nam zmianę usytuowania kominka i tu wyszła na jaw wada płyt fundamentowych, bo instalacje w płycie pozostały w miejscu a zmieniły położenie elementy które będą podpięte pod wyloty tych instalacji, ale pozostawiłem sobie 24 cm na styro i wylewki więc myślę, że tam zmieszczę kanalizę i dolot do kominka. Narazie znalazłem tę jedną wadę:lol2:, że po zalaniu płyty już nic nie zmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
OK, czekałem aż się odezwie wykonawca mojej płyty no i się odezwał;) i spieszę wyjaśnić, że chodziło mi o tę wadę,że.... no i właśnie. W trakcie budowy kilka razy zmienialiśmy położenie ścianek działowych, zmniejszaliśmy bądź zwiększaliśmy pomieszczenia, niektóre zlikwidowaliśmy dzieląc uzyskaną przestrzeń na inne pomieszczenia, wykonawca SSO podpowiedział nam zmianę usytuowania kominka i tu wyszła na jaw wada płyt fundamentowych, bo instalacje w płycie pozostały w miejscu a zmieniły położenie elementy które będą podpięte pod wyloty tych instalacji, ale pozostawiłem sobie 24 cm na styro i wylewki więc myślę, że tam zmieszczę kanalizę i dolot do kominka. Narazie znalazłem tę jedną wadę:lol2:, że po zalaniu płyty już nic nie zmienimy.

 

Ja bym powiedział,że nie jest to wada płyty fundamentowej a wada samego,nie zdecydowanego inwestora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...