Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze nie natknąłem sie na takie wrażenia mieszkańców domów ma płycie bez styro pod wylewką, wiec to chyba nie jest wielki problem...

 

Dlatego mowie, ze to tez kwestia gustu :). Niektorzy nawet scian z kartongips na poddasze nie chca, bo za malo dzwiekoszczelne, a inni znowu uwazaja, ze to wcale nie gra role. Ja osobiscie nie lubie, jesli wszystko slychac w calym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wyprowadzając sie z wielkiej płyty na fundamentową płytę bez styro pod wylewką i tak będę uważał dom za oazę ciszy ;)

 

no, wcześniej mieszkałem w wieżowcu i jak sasiad w łazience kichał to cały pion "na zdrowie" krzyczal..

 

no taaaaak... to sa argumenty nie do przebicia :D

zreszta wszystko jest stosunkowo... 3 wlosy na glowie to stosunkowo malo, a 3 wlosy w zupie to juz stosunkowo duzo :D

 

Przeciez tez mamy te plyty grzewcze w ofercie, i dla mnie zawsze jest lepiej ten drozszy system sprzedawac, ale jednak nie sprobuje namawiac klienta do tego, staram sie tylko poinformowac o wszystkych wad i zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyznaję bez bicia, że wątku od dechy do dechy nie przetrzepałem. Wybaczcie jeśli pytanie się pojawiło, ale czas mnie nagli...

 

Stoję przed wyborem automatyki do kotłowni gazowej (szczegóły w stopce).

Mam 100% podłogówki wodnej: parter 25cm betonu a na piętrze standardowa wylewka 7cm.

 

Jakie są Wasze doświadczenia ze sterowaniem tymi obiegami/strefami? Czy można to zrobić jednym obiegiem grzewczym (jedną temperaturą), czy trzeba sterować oddzielnie każdą ze stref?

Wydaje mi się, że oddzielnie, ale wolę zapytać.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowalność na dole nie wiele da. 25cm betonu, nie da się sterować w zadowalający sposób. Dobrym rozwiązaniem jest "szachowanie" zagęszczeniem rurek od podłogówki. Czyli dajemy gęściej np. w łazience, a rzadziej np. w kuchni - ale to na etapie projektu już się ustala. Można to też wysterować sobie nieco wielkością przepływów w poszczególnych pętlach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie to co juz wszyscy mowia, taki system w plycie jest dosc bezwladny. Za to ladnie akkumuluje i oszczedza przez to energie. 48h minimum, mysle ze od "0" nawet wiecej, w zaleznosci od temperatury zasilania.

Obiegi: Tobie chodzi o obiegi w piecu, mam nadzieje, czyli pytanie czy w piecu zasilac pietro i parter osobno. Zdecydowanie tak, poniewaz jesli akkumulacja w plycie dobrze dziala, to system mozna zasilac nizsza temperatura niz w przypadku tradycyjnej wylewki.

Mam nadzieje, ze w plycie rury sa umieszczone wystarczajaco gesto i ze obiegi w plycie nie sa za dlugie. W przypadku wylewki sie mowi, ze petle nie powinni byc dluzsze niz 70m, a my robimy w plycie rozstaw 15cm maks i petle o dlugosci maks 50m.

 

edit: wlasnie ogladalem zdjecie. Chyba, patrzac na te siatki, robiliscie rozstaw 20cm, czyli u Ciebie raczej dluzej potrwa zanim ze plyta sie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...