Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@ maq73 miałem ci nie odpisywać i cię olać, ale zdałem sobie sprawę, że nie wszystko dokładnie wyjaśniłem, więc mogliśmy się nie zrozumieć.

 

- Nigdzie nie powiedziałem, że to lepsza izolacja od czegoś tam. Z tą lepszą izolacyjnością, to chodziło mi o to, że płyta jest lepsza od zwykłych ław (nawet taka z 1m izolacji od krawędzi),a z tym 1 m chodzi o to, że izolacja pod płytą będzie tylko do 1 m od krawędzi, a reszta na płycie. Wtedy będzie już można spokojnie zastosować EPS.

 

- skoro dla ciebie łatwiej wykonać fundamenty, to ok. Mi łatwiej i mniej pracochłonnie będzie wykonać płytę. Dlatego nawet jeśli z moich obliczeń płyta wychodzi mi około 5 tys. drożej, to i tak wolę ją zrobić, bo dla mnie łatwiej a i na pewno mniejsze straty będę mniał niż przy zwykłych fundamentach.

 

- drenaż, podbudowa, opaska. Spokojnie wszystko będzie. Myślałem, że to oczywiste.

Podbudowa - i tak mniej piasku będę potrzebował niż do zasypania fundamentów.

Drenaż - żadna filozofia. Materiał kupiony, za różnicę w ilości piasku, a robocizna moja.

Na opaskę przeciwwysadzinową potrzeba mi 4 m3 EPS100. Przeboleje to jakoś.

 

Wiem co to dom energooszczędny. Swojego na pewno nie będę mógł tak nazwać. Po prostu wiem, że nawet jak zrobię płytę z tą nieszczęsną izolacją na szerokości 1m i resztę na górze, to i tak straty ciepłą będą mniejsze niż rzy zwykłych ławach. A żeby były takie same, to ławy trzeba izolować, a wtedy będzie już drożej od płyty. Zrobić też to trzeba, więc szkoda czasu i sił.

 

 

W wykończeniówce też na pewno będę szukał oszczędności :)

 

Z tego co się orientuję , to elementem konstrukcyjnym jest sama płyta, nie styropian. Więc według ciebie jak usunę XPS spod płyty, to dom się zawali? niesądzę. JA NIE ZMIENIAM GRUBOŚCI PŁYTY!!!

 

NAwet jak jesteśnajmądrzejszym człowiekiem na świecie, to człowieku mniej chociaż trochę pokory.

 

Weź sobie narysuj przekrój tego co proponujesz. Na styku ścian z płytą będziesz miał potężne mostki, ocieplanie od góry jest bez sensu. Robisz dokładnie taki sam mostek jak przy ścianach i nie zaizolowanych ławach, tylko drożej ;)

Z tym ocieplaniem fundamentów to taka dziwna moda, bo tym fundamentom wcale to ocieplenie nie jest potrzebne. Lepiej i taniej jest się skupić na likwidacji mostka na styku ścian z fundamentem np szkłem piankowym, bloczkami keramzytowymi, isomurem itp.

To twój dom, twoje pieniądze, nie staram się wymądrzać tylko radze ci weź dobrego, sprawdzonego projektanta płyt i nic nie zmieniaj w jego projekcie.

Płyta to świetna sprawa ale nie zawsze i nie w każdych warunkach no i przeważnie jest droższa, niestety.

Edytowane przez maq73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Weź sobie narysuj przekrój tego co proponujesz. Na styku ścian z płytą będziesz miał potężne mostki, ocieplanie od góry jest bez sensu. Robisz dokładnie taki sam mostek jak przy ścianach i nie zaizolowanych ławach, tylko drożej ;)

Z tym ocieplaniem fundamentów to taka dziwna moda, bo tym fundamentom wcale to ocieplenie nie jest potrzebne. Lepiej i taniej jest się skupić na likwidacji mostka na styku ścian z fundamentem np szkłem piankowym, bloczkami keramzytowymi, isomurem itp.

To twój dom, twoje pieniądze, nie staram się wymądrzać tylko radze ci weź dobrego, sprawdzonego projektanta płyt i nic nie zmieniaj w jego projekcie.

Płyta to świetna sprawa ale nie zawsze i nie w każdych warunkach no i przeważnie jest droższa, niestety.

 

Doskonale wiem o tym mostku, tylko że straty nie będą takie same jak przy ławach , no ale mniejsza z tym to były takie moje rozważania i tak pewnie zrobię izolację na całości tylko z EPS200 (mam tak w projekcie, żeby nie było), ale trochę się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie narysuj przekrój tego co proponujesz. Na styku ścian z płytą będziesz miał potężne mostki, ocieplanie od góry jest bez sensu. Robisz dokładnie taki sam mostek jak przy ścianach i nie zaizolowanych ławach, tylko drożej ;)

Z tym ocieplaniem fundamentów to taka dziwna moda, bo tym fundamentom wcale to ocieplenie nie jest potrzebne. Lepiej i taniej jest się skupić na likwidacji mostka na styku ścian z fundamentem np szkłem piankowym, bloczkami keramzytowymi, isomurem itp.

To twój dom, twoje pieniądze, nie staram się wymądrzać tylko radze ci weź dobrego, sprawdzonego projektanta płyt i nic nie zmieniaj w jego projekcie.

Płyta to świetna sprawa ale nie zawsze i nie w każdych warunkach no i przeważnie jest droższa, niestety.

Żebyś ty wogóle wiedział o czym piszesz. Masz tu długi staz i ktos może opdnieść wrażenie że sie na tym znasz co niestety jest nieprawdą.

Po pierwsze płyta nie musi byc droższa od zwykłego fundamentu z podłogami na gruncie bo tak to trzeba porównywać.

Po drugie opaska izolująca jest w normalnych warunkach gruntowych rozwiązanie izolującym płyte a więc i dom. Kolega ktory takie rozwiązanie proponuje niestety nie zdaje sobie zprawy że jej szerokość powinna wyniosić jakieś 5 metrów by było to skuteczne. To wszystko w tym wątku jest, równiez dosyć zażarte dyskusje. Wystarczy zajrzeć i wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... To spytam tak, co jest takiego trudnego w tradycyjnym fundamencie że płyta jest prostsza w wykonaniu. O różnicy w cenie jaką trzeba zapłacić za robociznę przy fundamencie i płycie też warto pamiętać.
Wystarczy porównać czas potrzebny na wykonanie jednego i drugiego. Płyta do 7 dni, fundament z podłogami na gruncie 2 - 3 tygodnie. Czas to pieniądz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być droższa, ale chyba zazwyczaj jest. Oczywiście jeśli zrobisz ją sam, pręty zbrojeniowe wykujesz z rudy zebranej na podwórku, beton z żoną w garkach ukręcicie... wtedy może... ;)

Kiedyś pisałem o swojej płycie to się ludzie tu za głowe łapali że tak drogo. ale może frajej jestem i przepłaciłem. Moja kosztowała: zbrojenie 18k + beton 15k + robota 17 + xps 29k + roboty ziemne, czyli wymiana gliny do 1,5m i zasypanie piaskiem coś kiele 20k + pierdoły (dechy koparki etc) 4k = 100 000. powierzchnia ok 150m2.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być droższa, ale chyba zazwyczaj jest. Oczywiście jeśli zrobisz ją sam, pręty zbrojeniowe wykujesz z rudy zebranej na podwórku, beton z żoną w garkach ukręcicie... wtedy może... ;)

Kiedyś pisałem o swojej płycie to się ludzie tu za głowe łapali że tak drogo. ale może frajej jestem i przepłaciłem. Moja kosztowała: zbrojenie 18k + beton 15k + robota 17 + xps 29k + roboty ziemne, czyli wymiana gliny do 1,5m i zasypanie piaskiem coś kiele 20k + pierdoły (dechy koparki etc) 4k = 100 000. powierzchnia ok 150m2.

pzdr

:jawdrop:kopara mi opadła.

Ja palcem nie ruszyłem i płaciłem poniżej 400 zł za m2. Dziś bym robił sam i zmieścił się spokojnie w 300,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, też palcem nie ruszyłem. no do portfela jedynie :)

To wszystko mozliwe. Okna mogą kosztować 20 tysięcy a moga i 50. Wcale nie lepsze. Wszystko zależy od tego ile inwestor jest gotowy zapłacić. Nie możesz na podstawie swojego przypadku, szczególnego niewątpliwie wyciągac ogólnych wniosków.150 m płyty za 100 tyś. To może nie jest jeszcze rekord świata ale juz chyba blisko. A za ściany ile zaplaciłeś? Też 100 tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie musi być droższa, ale chyba zazwyczaj jest. Oczywiście jeśli zrobisz ją sam, pręty zbrojeniowe wykujesz z rudy zebranej na podwórku, beton z żoną w garkach ukręcicie... wtedy może... ;)

Kiedyś pisałem o swojej płycie to się ludzie tu za głowe łapali że tak drogo. ale może frajej jestem i przepłaciłem. Moja kosztowała: zbrojenie 18k + beton 15k + robota 17 + xps 29k + roboty ziemne, czyli wymiana gliny do 1,5m i zasypanie piaskiem coś kiele 20k + pierdoły (dechy koparki etc) 4k = 100 000. powierzchnia ok 150m2.

pzdr

Mi tez kopara opadła...Moja plyta wyszła mnie 56tys.zł za 180m2 i też palcem nie kiwnalem.W moim przypadku była bardziej zbrojona z uwagi na szkody górnicze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taki drobiazg.

Ale to dalej ponad 500zł/m2,jak dla mnie dużo ale 30cm XPS swoje robi,chociaż wg mnie tyle cm to dużo za dużo no i zbrojenie,mi wyszło 4,5t na szkodach górniczych ale te 4,5t to był koszt ok.13tys.zł.

Być może ponownie będzie poprawka pendrox-a w sprawie ceny,no chyba,że płytę robi w powietrzu,na terenie czynnego wulkanu podmywanego morzem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, z czegoś te różnice w cenie się biorą. Nie można mówić że ktoś przepłacił. Stal jest bardzo droga, wystarczy więcej stali w płytę i cena rośnie.

XPS zamiast EPS i już mamy bardzo duży skok cenowy. Wymiana 120cm gruntu zamiast 30cm i już jest kolosalna różnica.

Płyta płycie nie równa a nie każdy się zgodzi na EPS za XPS i nie można go za to winić.

Dziś uważam że zrobienie kompletne płyty poniżej 300zł za metr jest niemożliwe. A i w 300 się zmieścić to kłopot. No chyba że pospółka gratis, EPS itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie narysuj przekrój tego co proponujesz. Na styku ścian z płytą będziesz miał potężne mostki, ocieplanie od góry jest bez sensu. Robisz dokładnie taki sam mostek jak przy ścianach i nie zaizolowanych ławach, tylko drożej ;).

 

Doskonale wiem o tym mostku,

 

o jakim mostku piszecie?

dla tego konkretnego rozwiązania czy mostek jest zawsze? bo jakoś go nie widzę przy zdjęciach kolegów z budowy płyty..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...