Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aaa.. chyba że tak. projekt adaptujesz?.

to z doświadczenia Ci powiem że przy rozmowach z architektem, konstruktorem trzeba się czasem uprzeć.. na zasadzie tak ma być i ch...

a czemu - bo chcę :)

i to pozycja bardzo dobra.. bo nikomu się nie chce wychylić poza sztampę i cokolwiek liczyć..

u mnie kombinowali żeby nie robić płyty bo wykonawca potem zrobi zmianę, jak stwierdziłem że nie to kombinowali jakimś programem do liczenia stropów czy czegos takiego i wychodziła płyta 30cm, ze zbrojeniem z drutów 16 czy 20mm, z betonu jak na bunkry..

kolejna runda "rokowań" i liczenie po kolei jak potrzeba i okazało się że dla parterówki z drewnianym stropem da się płytę 20cm na zbrojeniu z fi12 i b30 zrobić.. trzeba się uprzeć i już..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak.

Nie jestem pewien, czy mogę tutaj wklejać linki do projektów, ale nazwa to Gładyszów 7

Osobne stopy - ok, będę się modlił, żeby się nie rozjechało :D

P.S.

Wiem, że projekt ma 2 poziomy. Chcę je wyrównać, więc to nie problem.

połącz zastrzałem z płytą jak się boisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filary podpierają dach (są dwa - rozpędziłem się z tym jednym) ale nie powinny przenosić jakichś wielkich obciążeń.

Najważniejsze, że wiem, że się da. Niech konstruktor myśli. Nie będę Go wyręczał. Decyzja co do płyty już podjęta :)

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna runda "rokowań" i liczenie po kolei jak potrzeba i okazało się że dla parterówki z drewnianym stropem da się płytę 20cm na zbrojeniu z fi12 i b30 zrobić.. trzeba się uprzeć i już.

teraz już C30/37 widać że jeszcze EC 2 nie znają leśne dziadki :D

a jak by policzył programem to wyszło by mu że jeszcze mniej .

Programem typu robot ... ze względu że jeszcze jest sprężysta praca podłoża gruntowego .

7.2 tabelka w EC2 opisuje relację naprężenie do średnicy pręta ...

zawsze jest lepsze dawać cieńsze a więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ perm

 

o coś takiego mi chodziło, ale to tylko takie moje rozmyślania były. Raczej pod całą płytą dam izolację. Tylko tak rozmyślałem, bo chcę podłogówkę w całej chacie, a raczej w osobnej wylewce to będę robił, pewnie też jakieś styro będzie na płycie. Więc pod płytę dam tylko 10 cm, a resztę nad.

Koncepcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ perm

 

o coś takiego mi chodziło, ale to tylko takie moje rozmyślania były. Raczej pod całą płytą dam izolację. Tylko tak rozmyślałem, bo chcę podłogówkę w całej chacie, a raczej w osobnej wylewce to będę robił, pewnie też jakieś styro będzie na płycie. Więc pod płytę dam tylko 10 cm, a resztę nad.

[ATTACH=CONFIG]174903[/ATTACH]

moim zdaniem, dawanie izolacji tylko pod część płyty nie ma uzasadnienia (bo niby jakie) a może nieść za sobą pewne problemy. Nie wspomnę o kosztach wykonania samej płyty, gdyż z pewnością jej grubość będzie większa (lub płyta będzie bardziej dozbrojona) niż w przypadku płyty osadzonej na podbudowie/izolacji jednolitej.

Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ perm

 

o coś takiego mi chodziło, ale to tylko takie moje rozmyślania były. Raczej pod całą płytą dam izolację. Tylko tak rozmyślałem, bo chcę podłogówkę w całej chacie, a raczej w osobnej wylewce to będę robił, pewnie też jakieś styro będzie na płycie. Więc pod płytę dam tylko 10 cm, a resztę nad.

[ATTACH=CONFIG]174903[/ATTACH]

Mały ale ma wszystko co trzeba. :)

Termicznie to może i będzie ok ale dom musi stać na w miarę jednolitym podłożu. Płyta może się ugiąć w miejscach mniejszego oporu gruntu. Oczywiście można zaprojektować płytę i na takie warunki gdy nie jest jednolicie ale o tym musi zadecydować konstruktor a płyta pewnie będzie sporo grubsza i bardziej zbrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...