Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a dlaczego te algorytmy są objęte taką aurą tajemniczości?

 

 

bo nie ma ich nikt,zbadałem to dla potrzeb moich projektantów, stosowanie tego materiału opiera się na podstawie badań, zastosowano ilość X -spełniło wymogi wytrzymałości, zastosowano Y - też spełniło i ok. nie jestem przeciw postępowi, trzeba iść do przodu ,ale niech kolega mówi prawdę,ja wiem,że nie peknie,że się nie przewróci, ale moi nie chcą sie pod tym podpisać

 

Panie Thomas niech Pan nie mami "ciemnego narodu" polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że XPS lepiej chyba dać 2x10 na zakładkę niż 1x20cm

 

no nie do konca. Ukladanie warstwowo zmniejsza parametry wytrzymalosci, tzn jednowarstwowo mam 185kN/m², natomiast wielowarstwowo ma tylko 140kN/m². Wyzej dalem link to karty techniczniej BASF, tam rowniez te parametry sa podane.

Same plyty sa schodkowane, a jesli sie to dobrze robi i nie zostawia sie szpary, to wielowarstwowe ukladanie nic nie ulepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma ich nikt,zbadałem to dla potrzeb moich projektantów, stosowanie tego materiału opiera się na podstawie badań, zastosowano ilość X -spełniło wymogi wytrzymałości, zastosowano Y - też spełniło i ok. nie jestem przeciw postępowi, trzeba iść do przodu ,ale niech kolega mówi prawdę,ja wiem,że nie peknie,że się nie przewróci, ale moi nie chcą sie pod tym podpisać

 

Panie Thomas niech Pan nie mami "ciemnego narodu" polskiego

 

ech... przeciez to nie moja wina ze sytuacja z ta technologia jest taka jaka jest, opisalem tylko fakty. Mieszkam w Polsce juz prawie 11 lat, jesli mialbym taka slaba zdanie na temat tego kraju, to bym juz dawno sie przeprowadzil. Lubie ten kraj i ten narod, i mam swiadomosc, ze po prostu na zachodzie na rozne rozwoje miely ponad 40 lat wiecej czasu. Nigdy nic nie pisalem o ciemnego narodu, i nigdy nie bede, bo tak nie uwazam, wrecz przeciwnie.

Patrzac np na rozwoj na terenie byly NRD, i biorac pod uwage, ze oni tam mieli duzo wiecej pomocy od Niemcow zachodnych, to wrecz przeciwnie, uwazam ze Polacy swietnie se poradzili w trakcie tych ostatnych 23 lat.

Ale troche chyba poza tematem :)

 

Rowniez nie moja wina ze producenci tych wlokien robia taka tajemnice z obliczeniami, nic na to nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez taką, a nie inną pogodę, zamiast pielęgnować świeżo wylaną płytę siedzę i nad nią rozmyślam...

W projekcie jest 20cm styropianu + 20cm płyty i na to bezposrednio wylewka. Tak chciałem.

Ale wtedy nastawiałem się na ogrzewanie pompą ciepła w taniej taryfie, jednak koszt kotłowni gazowej okazał się sporo niższy i będzie gaz, w związku z czym taka akumulacja mi niepotrzebna.

Może więc 10+20+10 ?

 

Nie chodzi mi już nawet o sterowanie ogrzewaniem, ale o łatwość prowadzenia instalacji wody, o możliwość poprowadzenia w styro płaskich kanałów dystrybucji ciepłego powietrza z kominka i jego nadmuch kratką w podłodze, a nie anemostatem w suficie, czy wreszcie o łatwiejsze wykonanie odpływu liniowego w bezbrodzikowej kabinie prysznicowej...

 

XPS jest już kupiony i hurtownia nie weźmie mi 50% z powrotem, więc nawet nie chodzi o oszczędności, tylko o wygodę bardziej.

Ech, ta pogoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ta pogoda... Tez siedze, zamiast zrobic plyty. Coz, mam czas aby sie bawic w forum :D

A jaki masz xps?

I jak z transportem, jakas koncepcja?

Bede mial plyty w katowicach, moze da sie cos kombinowac...

 

 

BASF 3035cs

Ale, jak piszę - nawet nie o ten koszt tu chodzi, tylko, czy warto ?

No, a transport dałoby się zorganizować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby, jakbyś miał okazję odsprzedać, to może warto, argumenty sensowne. gdybym miał gaz, to tak bym zrobił, ale w grę wchodzi tylko prąd/pompa. u mnie wykop, zasypanie i zagęszczanie zaczyna się jutro :). w przyszłym tygodniu pogoda ma być łaskawsza, więc może uda się ruszyć z samą płytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASF 3035cs

Ale, jak piszę - nawet nie o ten koszt tu chodzi, tylko, czy warto ?

No, a transport dałoby się zorganizować... :)

 

Cos... znasz moje zdanie na ten temat; oczywiscie, zawsze masz opcje zrobic 20-20-10, skoro mowisz ze nie chodzi o kasy. Ja chyba bym tak zrobil na Twoim miejscu.

Material w sam raz, czyli w razie czegos chetnie pomagam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i muszę podjąć pewne kluczowe decyzje. Jako, że pierwsza robiona będzie płyta to mam pewny problem do rozważenia. Chodzi o lokalizacje ogrzewania podłogowego. Dom będzie grzany pompą ciepła i chciałbym grzać całą płytę (akumulacja). Wiem, że są dwie szkoły, tzn. rurki zalane w płycie oraz rurki położone na płycie w posadzce. Pytanie brzmi, które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego? Wczoraj czytałem wątek Arturo72, gdzie pojawiła się informacja, że rurki umieszczone w posadzce nie będą ładowały płyty w całości, a jedynie posadzkę i o większej akumulacji nie ma mowy.

 

Skłaniam się zatem bardziej w stronę zalania rurek w płycie, tylko pytanie gdzie powinny być zlokalizowane? Wydaje mi się, że pomiędzy zbrojeniem górnym i dolnym. Mam też pewne obawy o błędy i brak możliwości wymiany w razie awarii.

 

Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się zatem bardziej w stronę zalania rurek w płycie, tylko pytanie gdzie powinny być zlokalizowane? Wydaje mi się, że pomiędzy zbrojeniem górnym i dolnym.

 

Nie zbudowałem jeszcze żadnej płyty, ale do jednej już się przymierzam dwa lata :)

Moim zdaniem, powinny być w połowie wysokości płyty (oczywiście im bliżej środka tym lepiej). Przeczytaj ten post.

 

Przy okazji zapytam inżynierów: jeśli w projekcie płyty, wartości miarodajnych momentów zginających (Mux, Muy) mieszczą się w przedziale od -31,9 do 30,9 kNm/m, czy to oznacza, że długotrwałe obciążenie styropianu nie przekroczy 32kN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam inżynierów: jeśli w projekcie płyty, wartości miarodajnych momentów zginających (Mux, Muy) mieszczą się w przedziale od -31,9 do 30,9 kNm/m, czy to oznacza, że długotrwałe obciążenie styropianu nie przekroczy 32kN

Ale to tylko w stanie SGN a nie SGU.. zresztą nie wiem dla jakiego stanu są te wartości :p

Czyli na pod ścianami z siłą 30,9 kN/m będzie dociskać do XPS,a a na środku będzie dźwigać tj rozciągać -31,9 kN/m ale tylko w jej epicentrum.

Tak samo jak na pod samą ścianą... ale to

ale to są przypuszczania bo nie wiem jakie obciążenia działają i gdzie ...

Dla pustej płyty na środku i obciążonej tylko na krajach to jest prawda

Bo niby odpór gruntu na środku powoduje wciskanie tej płyty do góry ... tak po w skrócie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...