Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

?? co masz na myśli pisząc wykończony na zewnątrz? bo to goły styrodur.. cięty piłą łańcuchową.. powiększ sobie zdjęcie, stan na dwie godziny temu:

 

https://www.dropbox.com/s/7e6mmn2wo9k0ys7/2013-05-17%2015.53.54.jpg

 

Ok, teraz wiać, na poprzednim zdjęciu światło tak się ułożyło, że pionowa powierzchnia wyglądała, jak pociągnięta jakimś klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo, o takiej opcji jeszcze nie slyszałem, niektórzy dają pod XPSa a niektórzy na, ale płytę to coś nowego

 

w projekcie mam na beton izolację przeciwwodną np. superflex 10, na to folię pcv, poem wylewkę i posadzkę..

szczerze to nie bardzo widzę jak ułożyć zbrojenie i np. rurki w płycie nie uszkadzając folii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam, pytałem konstruktora i potwierdził że tak jest dla moich warunków dobrze, wykonawca jak powiedziałem że ma być folia na xpsie (bo mi się pokopało) to bardzo się skrzywił że to nie bardzo, ale po obejrzeniu projektu stwierdził że tak będzie ok, kierbud tez zastrzeżeń nie miał..

ale podkreślam - dla moich warunków gruntowych - 4 m w głąb piasek praktycznie, pod płytą 70-80cm zagęszczonego piasku a xps układany prawie na poziomie działki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam, pytałem konstruktora i potwierdził że tak jest dla moich warunków dobrze, wykonawca jak powiedziałem że ma być folia na xpsie (bo mi się pokopało) to bardzo się skrzywił że to nie bardzo, ale po obejrzeniu projektu stwierdził że tak będzie ok, kierbud tez zastrzeżeń nie miał..

ale podkreślam - dla moich warunków gruntowych - 4 m w głąb piasek praktycznie, pod płytą 70-80cm zagęszczonego piasku a xps układany prawie na poziomie działki..

z tego co kojarzę, to niezależnie od warunków hydrologicznych BASF zaleca folię na XPSa jako warstwę poślizgową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może.. pod wylewkę będzie folia.. tu projektant nie zaprojektował i potwierdził że nie trzeba..

ale zapytam (po prostu lubię wiedzieć co i dlaczego..):

co ta folia ma robić? bo xps nie podciąga wody, technologiczna woda będzie parować tylko górą.. rozszerzalność temperaturowa betonu przy kilkunastu metrach jest raczej niewielka (z tego co kojarzę jakieś 2mm na 10m i to nie wiem czy nie rząd mniejsza), to co ta folia (jeśli pomijamy warunki gruntowe) miałaby robić? z tego co wyczytałem to tu ktoś też nie dawał tej folii i chyba legallet (wiem, wiem - to nie wyrocznia) też nie daje.. tak pytam z ciekawosci bo dzisiaj chyba zbrojenie będzie skręcone i folii raczej nie włożę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dokumentacji BASFa jest taki zapis:

W celu zabezpieczenia warstwy izolacyjnej podczas montażu płyty fundamentowej należy ułożyć jedno- powłokową warstwę rozdzielającą, np. folię PE powyżej warstwy izolacyjnej lub podjąć inne adekwatne środki.

 

Wskazówka:

Przy jednowarstwowym ułożeniu istnieje możliwość zniwelowania poprzez Styrodur C do 20 % warto-ści pomiarowej zwykłego naprężenia przynależnego obciążenia konstrukcji jako sił poziomych . Należy zrezygnować z montażu PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury wykonawczej: jak płyta jest wylewana to jak beton wyrównać/wypoziomować? Ściągnąć listwą? jak to dokładnie robiliście?

Sam to będziesz robił?

Praktyka w takim "ściśganiu" jest taka..najpierw dobierasz ludzi...ja to robie tak że pytam się pracownika jaka jest odl;egłość do jakiegoś naroża ściany, czy rozstaw okien, jak się pomyli o te 5 cm to go biorę do posadzek..niestety przy płytach potrzeba kumatych ludzi z umiejetnością wzrokowego oceniania grubosci ..

Dal laików to wyglada tak..pracownik robi miarkę z drutu fi6 :), i podczas lania wstawia się ją i patrzy ile betonu jest nalane, jak za mało to się dolewa, jak za grubo to się rozgarnia. Wibruje się mieszankę i najlepiej wyrównać listwą wibracyjna, przy takiej technologii pomyłka to rzędu 0,5 cm...izanim zaczniecie narzekać na wykonawców to sami coś wylejcie w poziomie...bedziecie wiedzieli jakto realnie wyglada :).

Nie kładźcie chociż rurek, listew i tp, bo to tylko piep...niepotrzebne a efekt taki sam..dobry fachowiec to skarb..

Mozna też sprawdzać laserem, ale efekt będzie podobny jak przy miarce z drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...