Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie TB , dla Ciebie wszystko jest oczywiste ,podajesz informacje w kolorze różowym, potem nieświadomy czytelnik ,inwestor , myśli ,że drenaż to rzecz oczywista i musi się znaleźć na jego działce, w 50 % działek ,nie ma gdzie odprowadzić drenażu, szczerze mówiąc po raz kolejny mnie irytujesz kolego

 

Na odprowadzenie wody zawsze jest sposób, niektóre sa proste i tanie, inne trochę bardziej skomplikowane. Zreszta perm ma racje, woda zawsze jest, i trzeba to opanować. Co w takim przypadku powiedzieć, lepiej nie buduj tam, sprzedaj dzialke za groszy i szukaj cos innego? Chyba taka rada tez nie do końca pomaga...

Bawimy się z takimi problemami codziennie i poki co zawsze dalo się znalezsc rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton w przypadku plyty niestety zawsze trzeba zamowic z zapasem, bo jeśli zabraknie to kiepsko. Tez już pare razy mielismy sytuacje ze niby brakowalo beton, ale przez to ze miałem zapas jednak wszystko wyszlo dobrze i plyta miala wszędzie grubość i poziom tak jak trzeba. Jeden m³ wiecej nawet mało, prawie pol m³ zostaje juz w koszyku od pompy... Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy płycie faktycznie jest to kłopot. Ja wylewałem tydzień temu płytę, gdzie wylali mi pół płyty po czym zabrali się i wrócili po godzinie. Niestety jest to kłopot bo beton wiąże i ciężko jest później zatrzeć idealnie równo na łączeniu tej przerwy technologicznej.

 

To faktycznie kłopot, plyta powinna być wykonane bez przerw roboczych, nie tylko gladzenie jest kłopotliwe, również w takim miejscu mogą powstać rysy i pekniecie, czyli osłabienia plyty. Dlatego nie wybieramy małych betoniarnii, które nie dysponują wystarczającej ilości samochodow, aby unikac takie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zostaje Ci tylko sciany. Ta warstwa instalacyjna pod wylewka do rozne rzeczy jest przydatna. Jak zle wychodzi, to taka sytuacja może Ci zmuszać do wykonanie sufitow podwieszanych, bo nie ma gdzie schować rozne instalacje. W przypadku rur do wody, w zaleznosci jaka planujesz grubość wylewki, to może wlasnie się miejsci w tej wylewce, ale raczej będzie ciężko, szczególnie biorac pod uwagę ze te rury powinni być jeszcze izolowane...

 

Jak pogoda tam u Was? Mam nadzieje ze już nie leje? :)

 

Pozdrawiam

 

Thomas

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zostaje Ci tylko sciany. Ta warstwa instalacyjna pod wylewka do rozne rzeczy jest przydatna. Jak zle wychodzi, to taka sytuacja może Ci zmuszać do wykonanie sufitow podwieszanych, bo nie ma gdzie schować rozne instalacje. W przypadku rur do wody, w zaleznosci jaka planujesz grubość wylewki, to może wlasnie się miejsci w tej wylewce, ale raczej będzie ciężko, szczególnie biorac pod uwagę ze te rury powinni byc izolowane

 

wylewka 5 do 8 cm i 3 cm posadzka..

ściany też mogą być, silka 24cm wytrzyma bez problemu raczej, myslałem też o lekki nabruzdowaniu plyty od góry na 2 cm i ułożeniu rurek, potem ich obłożeniu styropianem (lub 2 cm xps) dookoła (takie kanały jakby zrobić) i to w wylewkę puścić.. jakby tak zrobić to nie wiem czy to nie wystarczyłoby, zwłaszcza że w,kuchni gdzie jest najdalej ma i tek być przepływowy ogrzewacz bo u mnie mało idzie ciepłej wody w kuchni (teraz mam piecyk gazowy i zanim ciepła woda doleci to już się zakręca) a z kolei wc mam przez ścianę z pom. gdzie kocioł będzie, a łazienkę z przysznicem mam jakieś 4 m dalej, i tyle..

 

Jak pogoda tam u Was? Mam nadzieje ze już nie leje? :)

 

lać nie leje ale kropi od rana.. wczoraj było już nieźle po czwartkowej ulewie a dzisiaj znowu pada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalen1

Witam

Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś zabezpiecza płytę przed gryzoniami? Obawiam się, że steropian, który planujemy położyć, by ocieplić dom na gruncie + cała reszta nie ochroni naszego domu przed gryzoniami. Jeśli macie jakieś doświadczenia proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie tutaj co jakis czas. Gryzon podobno nie ma co szukac w tym ociepleniu ale mozna sie zabezpieczyc (jesienia u mnie w aktualnym domu myszki weszly pod izolacje zewnetrzna domu i weszly do srodka wygryzajac dziurki przez pianke montazowa przy oknie).

Podbudowa z tlucznia jako najrozsadniejsze rozwiazanie. Ktos inny podawal aby zrobic warstwe ze stluczki szklanej. Jeszcze ktos inny podawal aby zrobic warstwe z zuzytych plyt drukarskich (aluminium).

Pomiedzy ubijanymi warstwami warto rozsypac wapno. Vega pisal o prostym rozwiazaniu zabezpieczajacym boczna izolacje. Plytki ceramiczne z resztek, koncowek serii (najblizszy sklep z okladzinami).

 

Tluczen, wapno na piasek, plytki z boku i powinno byc ok.

Edytowane przez Wekto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się waham czy posadowić dom na płycie. Warunki gruntowe mam dobre, odpada jakość podłoża przemawiająca za płytą. Może ktoś robił porównanie jak to wychodzi kosztowo? Powierzchnia 120 mkw. Płyta czy fundament - co tańsze

Zależy od rozwiązań, np rodzaju izolacji pod płytą ale generalnie wychodzi podobnie. Trzeba policzyć indywidualnie dla każdego przypadku. Płyta ma zalety i wady, fundament tradycyjny z podłogami na gruncie maja zalety i wady. Można przeczytać o nich w tym wątku. Wystarczy czytać co 10 post, pomijając oczywiście np te rozpoczynające się od 'ty kut....sie' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...