Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio naszły mnie wątpliwości co do końcowego kształtu płyty więc co nieco naszkicowałem jak kto ma ochotę to proszę o komentarz.

Opis domu - sygnatura ( ogrzewanie kable każde pomieszczenie osobny obwód - na ten temat nie potrzebuję komentarzy :p )

 

http://img577.imageshack.us/img577/5315/pyty1.jpg

 

edit: elementy na rys są niezywmiarowane :)

 

 

pierwszy rysunek to nie Izodom,drugi tez nie do konca,czy te rysunki są odpowiedzią na wynik badań geotechnicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

za to brinkmann wie wszystko i jednym zdaniem odpowiada,no cóż,zagraniczny styl nauki wychodzi i dane wszystkich domów,gruntów ma w głowie...

nie wiem dlaczego sie tak czepiasz tego brinkmana, nie rozumiem tego. czy mozesz to wyjasnic? zle zrobil Ci plyte?

 

na dokladke powiem Ci, ze jako jedyny z konstruktorow zapytal na poczatek czy zrobilem odwierty gruntu i czy mam opinie geologa.

nie skorzystalem jeszcze z jego uslug, ani nie zamierzam byc jego adwokatem ale niezrozumiale jest dla mnie to co piszesz.

 

i znow zaczyna sie wytykanie kto z jakiego jest kraju. to chyba nasz narodowy kompleks, chcemy byc lepsi niz inni, niby jestesmy madrzy ale nie wychodzi nam to. nie zapomniaj, ze to niemcy rzadza europa i to niemiecy na podstawie ich "zagranicznych stylow nauki" potrafia zrobic prosta droge bez dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zrobić drogę bez dziur jest łatwiej niż dziurawą. Nie wiedziałeś? A Niemcy trzęsą Europą, ale nie wchodź w tematy historyczne bo od tego by należało zacząć temat o potędze Niemiec. Wracając do tematu płyt. Człowiek wybudował płytę wg. Projektu na EPS i pokazuje ją na forum. A osobistość tego tematu mu pisze że kasa wywalona w błoto. I standardowo podaje siły nacisku punktowego o których inwestor pojęcia mieć nie musi. Ale nie dodaje do tego że to się tyczy jego płyt czyli na zbrojeniu rozproszonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie stać mnie na XPS" to częsty argument.. ale:

 

jeśli zakładamy, że kupujemy przyzwoity styropian parking/fundament hydro spuer duper hiper cośtam, a nie najtańszy jaki znajdziemy ale z EPS200 to szybkie spojrzenie w googlach i ups.. cena oscyluje w granicach 300 zł za m3... ja kupiłem XPS Synthosa za 425 za m3 czyli na 30 m3 (dom 10x14m) różnica była niecałe 4 tysiące.. to sorry ale tyle to mogę sobie oszczędzić na płtykach do salonu, parkiecie, szafkach w kuchni.. itp. a nie na czymś czego nigdy nie jestem w stanie wymienić.. i dlatego dałem XPS mimo że w projekcie miałem EPS200..

napiszę może wprost co uważam: to są gówniane oszczędności na etapie gdzie oszczędzić raczej się nie powinno bo od tego zależy potem stabilność całości i ewentualnie straty ciepła... projektant owszem policzy co trzeba, zwłaszcza jak inwestor mu stoi nad uchem i brzęczy żeby taniej było ale każdy ma chyba swój rozum, zresztą - jak ktoś ma wątpliwości to niech pojedzie do hurtowni budowlanej czy innej castorami i niech w ręce porówna EPS200 i XPS, albo stanie czy podskoczy na takiej płycie... to bardzo dobrze robi na mózg..

 

aha.. z p. Brinkmanem rozmawiałem, ofertę dostałem, ale płytę zrobiła mi ekipa która buduje mi SSZ w całości.. koszty szacuję że wyszły podobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy rysunek to nie Izodom,drugi tez nie do konca,czy te rysunki są odpowiedzią na wynik badań geotechnicznych?

 

Jak widziałeś w mojej syg. albo będzie na xps albo na kształtkach izodom - jeszcze nie zdecydowałem. Ściany nośnie w całym moim domu są tylko na obrysie ( plus jedna wspólna z garażem) Badania nie zrobione ale tak czy siak z 50 cm gruntu trzeba wymienić bo mam trochę gliny trochę piasku.

I tak sam się zapędziłem w narożnik wycena brutto na kształtki 29 161,92 zł jak wyliczyłem ile potrzeba na 20 cm xps ( tak na szybko ) to wyszło około 49000 zł - 20 000 zł różnicy cholerka sporo. Na obecna chwilę zerkam z ciekawością na bloczki sthaltona - izomur. Ścian nośnych do odcięcia niewiele - przyznam szczerze że już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczyłem ile potrzeba na 20 cm xps ( tak na szybko ) to wyszło około 49000 zł

 

??? ILE???

na co liczyłeś ten XPS, na ściany też?

bo w stopce masz projekt: Z287 a na stronie projektu pow. zabudowy to 177m2

więc przy 20 cm pod płytą to wychodzi 177 * 0,2m to wychodzi niecałe 36m3 XPSa

36*425= 15300 zł a nie 49 000

chyba że czegoś nie zrozumiałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? ILE???

na co liczyłeś ten XPS, na ściany też?

bo w stopce masz projekt: Z287 a na stronie projektu pow. zabudowy to 177m2

więc przy 20 cm pod płytą to wychodzi 177 * 0,2m to wychodzi niecałe 36m3 XPSa

36*425= 15300 zł a nie 49 000

chyba że czegoś nie zrozumiałem..

kurde :) coś mi i się chyba źle policzyło - z tymi ścianami to dobre :)

pow zabudowy 146 * 0,2 = 29,2 a to nawet nie całe 13 000 zł - to mnie pocieszyłeś :)))

 

edit: dopiero teraz jeszcze bardziej nie rozumiem jak można brać gorszy (EPS) styro niż XPS.

różnica w cenie rzeczywiście do spokojnego przełknięcia

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: dopiero teraz jeszcze bardziej nie rozumiem jak można brać gorszy (EPS) styro niż XPS. różnica w cenie rzeczywiście do spokojnego przełknięcia

 

Liczyłem u siebie i nie rozumiem jak można dla 3 tyś ryzykować. Fundamentalny dla powodzenia całej budowy jest fundament zwłaszcza, że buduję dla siebie. Co to jest za kwota 3-4 tyś w świetle całej budowy ?

 

Spoko, zaraz wpadnie Arturo72 i nam wyjaśni jak to błądzimy i założy nam "kaganiec" oświaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo wiedział czym ryzykuje. Podjął decyzje o EPS świadomie. Nie można jednak wmawiać wszystkim że EPS się nadaje. Producenci nie chcą ryzykować i nie podają takiego zastosowania EPS i moim zdaniem słusznie. Jeżeli ktoś chce, wie czym to ewentualnie grozi to proszę bardzo ale bez sugerowania innym że to dobre rozwiązanie. To kompromis który może się sprawdzić, może nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3 grosze,rozmowa czy EPS się nadaje,czy musi być XPS,czy to jest dobre czy tamto,Artstarz wyartykułował ideę,która oddaje istotę sporu, pod pewne projekty - obciążenia nadaje się EPS 200,pod inne nie,stanę też w obronie konkurencji - pana Thomasa,wiem,że jego płyty są przeliczane w kategorii obciążeń,parametrów gruntu,sam stosuję niejednokrotnie tam gdzie można zbrojenie rozproszone,ważne dla klienta jak ktoś wspomniał jest to aby projektant nie robił projektu pod naciskiem inwestora- bo na FM tak powiedzieli,to tylko Etopiryna Goździkowej jest na wszystko,nie ma /moim zdaniem/ w płytach uniwersalnych projektów,każde badanie geotechniczne może odmienić pierwotny zarys płyty, podłoże w przeciwległych rogach o innym uwarstwieniu i nośności,spadek działki ,gdzie czasem bezpieczniej powiedzieć -nie,popatrzcie na obecną pogodę- parę czynników do kupy -płyta- spadek- niezagospodarowany teren /trawa/ - i potężne ulewy - co mamy ? podmywanie płyty /informacja z dzisiaj od gościa z Małopolski/,reasumując jeśli projektant nie powie " jak pan tak chce- to niech będzie EPS' i zaprojektuje go - to zapewne może być,jeśli wpisze XPS bo wie albo się boi -to też musi być,co innego z grubościami betonu np. 40 cm, ale jego stan wiedzy nie pozwala mu projektować inaczej, należy w fazie konsultacji projektu odstąpić od umowy, czasem dzwonią mądrzy projektanci,którzy nie wiedzą ale pytają,bo są mądrzy.Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz,poczytałem trochę ten wątek,cokolwiek Thomas nie powiedział -napisał ,nie krytykuje innych firm wykonawczych-technologii,są pewne zasady, dlatego kolega Vega jako wykonawca nie powinien głośno krytykować innych - jeśli wiesz,że projekt Thomasa zagraża budowli i inwestorowi -zgłoś projektanta do izby -niech sprawdzą,nie deprecjonuj innego wykonawcy bo jest Twoim konkurentem,ja osobiście słyszałem jazdę po bandzie w rozmowie z klientem odnośnie konkurencji w wykonaniu pan z firmy z południa,tamto szajs,tamten to robi źle,tamten złodziej - za takie coś po prostu ...należałoby mu się po ryju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde :) coś mi i się chyba źle policzyło - z tymi ścianami to dobre :)

pow zabudowy 146 * 0,2 = 29,2 a to nawet nie całe 13 000 zł - to mnie pocieszyłeś :)))

 

edit: dopiero teraz jeszcze bardziej nie rozumiem jak można brać gorszy (EPS) styro niż XPS.

różnica w cenie rzeczywiście do spokojnego przełknięcia

niektorzy mają większe płyty i różnica robi się większa. np u mnie 190m2 :]

 

ja chyba się zdecyduję na EPS. mam dość lekki dom, tj. sciana silka 18cm, bez poddasza, strop drewniany. wg konstruktora EPS się nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy mają większe płyty i różnica robi się większa. np u mnie 190m2 :]

 

ja chyba się zdecyduję na EPS. mam dość lekki dom, tj. sciana silka 18cm, bez poddasza, strop drewniany. wg konstruktora EPS się nadaje...

 

mój tez wydaję się "lekki" mniejszy od twojego o około 44 m2 a reszta taka sama, zobaczymy co wymyśli konstruktor płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę ten wątek,cokolwiek Thomas nie powiedział -napisał ,nie krytykuje innych firm wykonawczych-technologii,są pewne zasady, dlatego kolega Vega jako wykonawca nie powinien głośno krytykować innych - jeśli wiesz,że projekt Thomasa zagraża budowli i inwestorowi -zgłoś projektanta do izby -niech sprawdzą,nie deprecjonuj innego wykonawcy bo jest Twoim konkurentem,ja osobiście słyszałem jazdę po bandzie w rozmowie z klientem odnośnie konkurencji w wykonaniu pan z firmy z południa,tamto szajs,tamten to robi źle,tamten złodziej - za takie coś po prostu ...należałoby mu się po ryju.
kolega vega nie krytykuje technologii Thomasa, i nie pisze że ta technologia zagraża budowli. Kolega vega jednak, nie zgadza się na demagogie jaką stosuje ta osobistość w tym wątku. Ja jestem zwolennikiem tradycyjnego zbrojenia. Ale nie wykluczam nowych technologii. Jednak Thomas jest nie do końca szczery i bardzo sprytnie manewruje faktami i zwrotami które dla poszczególnych inwestorów nie muszą mieć znaczenia. Skoro inwestor x wybudował płytę na EPS wg, projektu konstruktora, to należy zakładać że konstruktor to policzył. Nagle zjawia się osobistość, i straszy inwestora co On to nie narobił bo nacisk słupa jest x kN na powierzchnię słupa. Tak więc Thomas zakłada z góry że osoba która to liczyła nie wie o tym. Tak, z pewnością o tym nie wie. Być może papiery ten konstruktor dostał za tzw. jaja. Kto wie.

To jest właśnie demagogia, którą stosuje osobistość. Wszyscy robią dobrze i ładnie, ale ja jestem najmądrzejszy i cieszcie się że możecie się ode mnie uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180m2*0,2m=36m3*250zł=9000zł różnicy między EPS200 a XPS a więc trochę grosza.

 

A możesz wyjaśnić, co w ogóle liczysz ?

Jakie 250zł różnicy ?

 

Twoja Genderka 200 na alle chodzi po 280 zł, fiński XPS Finnfoam po 420zł.

To zaledwie 140zł na metrze, czyli 5tyś zł...

Oczywiście, zawsze jest to 5 tyś, czyli np reku, z drugiej strony dziś, po ulewie przez parę godzin XPS stał wodzie, potem pod folią pod której skraplała się para, a po wyjęciu był suchy i "ciepły" w dotyku. Wraz z nim przykryty był EPS i on po wyciągnięciu był nieprzyjemnie wilgotny, "chłodny".

Też trochę pieniążków może tu w zimie uciec, szczególnie, jeśli z 20cm zrobi się o centymetr, dwa mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne stwierdzenie Arturo72: W świetle całej budowy pogadamy jak będziesz już na etapie wykańczania domu...

Teraz przerabiam dokładnie to samo. 5 tysięcy tu, pięć tam, i już mamy 10 tysięcy. Mi do przeprowadzki brakuje 20 tysięcy (przykładowo). Tak więc, nie każdy ma taki sam portfel. Jeden za 5 tysięcy buduje piec kaflowy bo tęskni za stylem rustykalnym, a drugi za 5 tysięcy ociepla poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna twierdzić z całą stanowczoscia twierdzić że EPS200 że względów wytrzymalosciowych się nie nadaje pod płytę,od tego jest konstruktor posiadający konkretną wiedzę na temat budowanego domu a nie producent czy zwykły forumowicz

 

Nie wnikam w spór ale powaznie twierdzisz ze to nie producent okresla zastosowanie swoich wyrobów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie twierdzę.

Producent nie ma pojęcia do czego jego EPS200 będzie służył,producent dostarcza produkt z odpowiednimi właściwościami o odpowiednich wartościach i wymaganiach określonych normą i tyle.

 

Mam calkowicie inne zdanie, ale juz nie komentuje bo poziom tej waszej wojenki jest delikatnie mowiac taki sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego EPS200 kupowałem za 261zł/m3,XPS dobry był wtedy po 500zł/m3 i ponad.

 

Nie wiem, co to wg Ciebie znaczy "dobry" XPS, w sumie i tak każdy jest lepszy od EPS, ale jak zerknąłem do postów z roku 2009 i 2011 i widzę, że użytkownicy kupowali Synthosa, czy Urse za 420-435 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...