Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja zapytam tak czysto filozoficznie Pana TB,kazde działanie ma /powinno mieć / jakiś zamierzony cel / poza odruchami / , jaki cel przyświeca Panu Panie TB ?

obecni tu forumowicze DYSKUTUJĄ o celowości ,bądź nie ,pewnych rozwiązań,ale to raczej nie aula akademicka,Pan występuje "ex cathedra",mam nieodparte wrażenie patrząc na przebieg wydarzeń jakby /w czasach młodości mi się zdarzyło/ ktoś po pijaku dyskutował z magnetofonem,bezpiecznie bo i pyska dyskutant nie obije a na koniec każdy zostaje ze swoją racją,powtarzam raz jeszcze ,ale o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tak odbiegając od powyższej dyskusji mam dwa pytania:

1) Koniec foli którą zamierzam położyć pod styropian zawinąć na zewnętrzną część styropianu, obciąć ją na równo ze styropianem, a może zakopać?

2) Ściany szalunkowe pionowe wykonane ze styropianu obcinacie? Styropian ma 50cm szerokości, a płyta wraz ze sryropian ma 40cm. Teraz nie wiem czy zakopać te 10cm w piachu czy obcinać na całej długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne inaczej na to patrzą: j-j, R&K, malux20 i wielu innych ale TB fakty niewygodne dla siebie pomija milczeniem.
Trochę Pan przesadza. Płyta fundamentowa czy fundament ze szkła piankowego - to nie izolowanie za murem na fundamencie - nie ma tam mostka do gruntu. Ile jest styropianu od gruntu? na pewno minimum 30cm!!! Kolejna kwestia to - nie da się zrobić centralnego ogrzewania w domu izolowanym - tego Pan nie widzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty. Tomaszu B., zaprezentuj wreszcie te swoje rewolucyjne domy na FM i to chronologicznie od 1990r. Chcemy poznać te arcydzieła sztuki budowlanej. Wrzuć foty z budowy,technologie, plany, opinie zadowolonych inwestorów. Zaproś inwestorów na FM, może pochwalą się rachunkami za ogrzewanie. Najbardziej ciekawią mnie budynki z lat 90-tych które miały zużywać poniżej 30 kWh/m2. Zamkniesz usta niedowiarkom.

A jeżeli tego nie potrafisz to przestań pier..lić o budownictwie niskoenergetycznym czy też pasywnym, powtarzając swoją ulubioną mantrę o nieizolowanych domach.

Nudne są twoje wywody dowodzące debilizmu ludzi nauki, poświęcających życie na rozwój budownictwa. A tu niespodzianka - Tomasz B. jako jedyny na świecie wie jak rozwiązać problemy budownictwa - kolejny niedoceniony geniusz jak TurbinkaZderzakKowalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak odbiegając od powyższej dyskusji mam dwa pytania:

1) Koniec foli którą zamierzam położyć pod styropian zawinąć na zewnętrzną część styropianu, obciąć ją na równo ze styropianem, a może zakopać?

2) Ściany szalunkowe pionowe wykonane ze styropianu obcinacie? Styropian ma 50cm szerokości, a płyta wraz ze sryropian ma 40cm. Teraz nie wiem czy zakopać te 10cm w piachu czy obcinać na całej długości?

 

Poczytaj wątek, bo była mowa o tym, czy dawać folię pod styropian i o ile dobrze pamiętam, fachowcy pisali, żeby nie dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie nieco bardziej przyziemne od obecnej dyskusji z Panem Tomasz Brzęczkowski.

Jutro będę miał zrobiony wykop pod płytę. Wykop będzie szerszy niż płyta, aby móc położyć drenaż. Moje pytanie dotyczy układania opaski ze styropianu, w okół domu. Z tego co oglądałem na różnych fotorelacjach z budowy płyty (arturo, R&K, itp. na których się wzoruję) nie widziałem tam na zdjęciach momentu układania opaski. Więc pytanie kiedy to wykonać? Kiedy wy to robiliście o ile w ogóle to robiliście? Ja w projekcie mam, więc będę się tego trzymał.

Żeby po pewnym czasie nie rozkopywać tego, chciałbym to zrobić w takuej kolejnosci:

 

Wykop, drenaż po obwodzie wykopu ( albo rura drenażowa fi100 obsypana żwirem, a to owinięte geowłókniną albo rura ownięta geowłoknią i to zasypane żwitem co lepsze?), potem warstowo piasek i w to jakos wkomponowac pod kątem styropian. Tylko obawiam się połamania pod naciskiem ubijarki na kolejnych warstwach. Inna opcja to drenaż i ubicie piasku na docelową wysokość, a potem, po zrobieniu płyty odkopanie wokół i wrzucenie opaski ze styropianu... Jak to robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty. Tomaszu B., zaprezentuj wreszcie te swoje rewolucyjne domy na FM i to chronologicznie od 1990r. Chcemy poznać te arcydzieła sztuki budowlanej. Wrzuć foty z budowy,technologie, plany, opinie zadowolonych inwestorów. Zaproś inwestorów na FM, może pochwalą się rachunkami za ogrzewanie. Najbardziej ciekawią mnie budynki z lat 90-tych które miały zużywać poniżej 30 kWh/m2. Zamkniesz usta niedowiarkom.

 

Te dane są strzeżone przez TB bardziej niz tajemnice strefy 51, szczegóły zabezpieczen fortu Knox i inne tajne dane CIA, FBI.

Tak po prostu w 1990 roku nie było takich domów, nie było wtedy dobrych okien, rekuperatorów o dzisiejszej sprawności, nawet dzisiaj nie wszyscy osiągaja 30 kWh/m2.

TB chwali się tym czego nie moze w zaden sposób udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje domy. A kto chciał to poznał. Kto woli udawać, że przez 23 lata żyje z kasy od CIA ... to nie ma problemu.

A były też domy dla Muratora. Może FBI utajniła?

 

A może w druga stronę... może słyszał Pan o niezadowolonym inwestorze? Skoro przez ćwierć wieku czynię szkodnictwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nikt sie nie pochwalił ze poznał, ciezko poznac to czego nie ma. Nie nie słyszałem o niezadowolonym inwestorze, ale moze dlatego ze ich nie ma, tych zadowolonych tez.

Panie Tomaszu przykład domu wybudowanego wg panskich zalecen z 30 kWh/m2 z 1990 roku i po sprawie, nie pytam wiecej. Skoro od 24 lat tym się Pan zajmuje to taki dom musi istnieć. Potwierdzi Pan ze istnieje i zuzywa nie wiecej niz 30 kWh/m2 ?.

Swój dom budowałem w latach 1987-1990, kto wtedy budował ten wie ze ciezko było kupic podstawowe materiały budowłane, rynek materiałow izolacyjnych własciwie nie istaniał,

o jakosci stolarki mozna nie wspominac, o rekuperacji nikt nie wiedział (poza TB) i w tym własnie czasie cudotwórca TB buduje dom o zuzyciu ponizej 30 kWh/m2. Cudotwórca bo inaczej tego nie mozna okreslic, pierwszy dom izolowany w Polsce !!!. Jak mozna sie takim dziełem nie pochwalic, to lepsze niz najlepsza reklama.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy zakopać te 10cm w piachu czy obcinać na całej długości?

Ani mi się waż coś obcinać:o

gall tu część mówi żeby nie dawać ale u mnie jest może dlatego że dość wysoko mam wody gruntowe. Natomiast opaska była robiona po ułożeniu szalunku ale przed laniem betonu. Na zewnątrz wszystko potem ładnie obłożone folią i zasypane piaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby po pewnym czasie nie rozkopywać tego, chciałbym to zrobić w takuej kolejnosci:

 

Wykop, drenaż po obwodzie wykopu ( albo rura drenażowa fi100 obsypana żwirem, a to owinięte geowłókniną albo rura ownięta geowłoknią i to zasypane żwitem co lepsze?), potem warstowo piasek i w to jakos wkomponowac pod kątem styropian. Tylko obawiam się połamania pod naciskiem ubijarki na kolejnych warstwach. Inna opcja to drenaż i ubicie piasku na docelową wysokość, a potem, po zrobieniu płyty odkopanie wokół i wrzucenie opaski ze styropianu... Jak to robiliście?

 

Ja opaskę zrobię dopiero jak będę robił ocieplenie w górę i wykopy pod wodę, POŚ itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Płyta fundamentowa czy fundament ze szkła piankowego - to nie izolowanie za murem na fundamencie - nie ma tam mostka do gruntu...

Jakie zgrabne zdanie. A co znaczy?

Ile jest styropianu od gruntu? na pewno minimum 30cm!!!

To też jest zdanie którego znaczenia pojąć nie sposób. Pisz Tomasz po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...