Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mógłby mi ktoś podać namiary do jakiegoś sklepu (najlepiej internetowego lub w okolicach Kielc) gdzie mogę zakupić dystanse do zbrojenia na miękkie podłoże. Pytałem już w kilku sklepach i szukałem na allegro i nic. Bardzo proszę o pomoc.

 

A tutaj dystanse na styropian itp. rodzimej produkcji:

 

Comensal

http://sklep.comensal.com.pl/image.php?name=836-00.jpg&width=298&height=198

 

Plastill

http://www.plastill.pl/zdjecia/b1/zbrojenie%20wylewek%20dystans%201.jpg

Edytowane przez Sadysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę na jakim materiale robi Megatherm,bo od nich ciężko sie dowiedzieć jakiego styro używają a po przeczytaniu ostatniej batalii,mam trochę watpliwośći i obaw

 

ok dostałem na priva ,dzięki. powiem tak ,jeśli dają ,a tak oferują 40 cm EPS 200 to mają mocne nerwy a konstruktor - nie komentuję.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę na jakim materiale robi Megatherm,bo od nich ciężko sie dowiedzieć jakiego styro używają a po przeczytaniu ostatniej batalii,mam trochę watpliwośći i obaw

Przecież to zadna tajemnica i tego nie ukrywają - robią na EPS 200 - jakiej firmy nie wiem bo płyty przychodzą niepakowane wielkości 200*50 cm. Twardość na czuja jest trochę większa jak zwykłego EPS 200 kupionego w sklepie ale mniejsza od XPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zadna tajemnica i tego nie ukrywają - robią na EPS 200 - jakiej firmy nie wiem bo płyty przychodzą niepakowane wielkości 200*50 cm. Twardość na czuja jest trochę większa jak zwykłego EPS 200 kupionego w sklepie ale mniejsza od XPS.

 

ok. no właśnie o to mi chodzi, ktoś mi powiedział,że oni mieli kiedyś wytwórnię styropianu,czy mają,jeśli styropian przychodzi na budowę no name,to mogą wcisnąć wszystko,jeżeli kupujesz albo wykonawca kupuje jakąkolwiek markę styro - masz kwit od niezależnego producenta,garażowych producentów styro są setki,czytałem o ilości dodawanego poza normą recyclingu,duże firmy sobie na to nie pozwolą,ale garaż i sk-a tak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta skończona, powoli będę się przenosił pewnie do innych wątków, ale będę tutaj pewnie zaglądał.

 

Jeśli chodzi o dystanse pod zbrojenie, to ja kupiłem bloczki teriva i tłukłem, akurat grubość ścianki 2,5 cm.

 

Sama płyta wyszła mnie około 29 000 tys. (150 m2) , z tym że dałem tylko 10 cm syro pod, resztę dam pod podłogówkę.

- koparka - 500 zł

- piasek (około 250 m3) - 5 600 zł

- rury kan - 731 zł

- EPS200 Knauf 18m3 - 5 760 zł

- stal (2,9 t), folie, bloczki, drut wiązałkowy - 8140, trochę stali mi zostało

- beton (31 m3) - 7 992 zł

 

Robocizna - w sumie zeszło mi się 1,5 m-ca, ale wydałem tyle co na jedzenie i picie przez ostatnie 2 dni jak było więcej ludzi do kręcenia zbrojenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj rozmawiałem z teściem, który jest budowlańcem (pracuje za granicą) na temat płyty fundamentowej, którą będziemy robić. Pokazałem mu projekt, w którym jest zapis na temat podbudowy, tj. piaskowa, 40-50cm, ubita ld 0,9 (pisze z pamięci i może coś pokręciłem). Generalnie teść nie był za bardzo zadowolony czytając projekt i mówił, że piasek jedynie na ostatnią warstwę przed styropian (do umieszczenia rur kanalizacyjnych), a tak to kamień. Sporo dzienników oglądałem i były wykonywane dzienniki na pobudowie piaskowej i domy chyba stoją :p. Niezręcznie było mi się spierać z teściem, że piasek jest OK, bo on zajmuje się budowlanką od ponad 30 lat, a ja czytam muratora :p

Jak zatem wytłumaczyć teściowi, że piasek jest dobrym rozwiązaniem? Ewentualnie zdecyduje się na kilka warstw klińca, a ostatnia tylko z piasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam zebrane 40-50cm, pod spodem piasek. zamierzałem całość wyjechać ponad poziom piaskiem, ale biorę pod uwagę doświadczenie teścia. Rozmawiałem przy okazji z lokalnym dostawcą kruszywa i piasek mam po 22zł/tona, a dolomit po 50zł/t. Z tego co rozmawiałem można przyjąć, że ubity piasek wychodzi 2t/m3, a dolomit po 1,8t/m3.

Czy dolomit nadaje się pod płytę? i czy podane wartości dotyczące objętości są prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem przepłacasz. Znajdź najbliższy kamieniołom w okolicy i załatw sobie transport za który zapłacisz. Pojedź do kamieniołomu i kup najtańszy nie sortowany tłuczeń z pyłem. Jest w cenie od 30zł za tonę. To jeszcze zależy ile ton potrzebujesz, ale przy 100 tonach to już robi różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...