Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie, Ty masz siatkę, u mnie będą pręty wiązane, więc u mnie będzie bardziej się uginać. Ale dzięki za fotki.

 

nastąpiła pewna niezgodność w nazwenictwie - pisząc siatka miałem na myśli pręty wiązane drutem wiązałkowym..

 

Tak, płytę liczył konstruktor, który najczęściej bywa posądzany o przesadzanie ze stalą, więc jestem spokojna, że te fi8 wystarczy. Nie mam żadnych trudnych warunków gruntowych.

 

no i super, jeśli tak to nie ma co bić piany

 

 

U mnie w projekcie płyty jest napisane wymiana gruntu 50 cm - piasek zagęszczany warstwowo :) - prosto i przejrzyście

EPS 200 kazałem konstruktorowi od razu zamienić na XPS. Co do stali to jest jej w sumie 2,7 tony sporo jak na mała parterówkę ale tu się nie wtrącam bo moja wiedza jest żadna.

 

u mnie było podobnie - niecałe 3t na płytę

miałem EPSa 200 w projekcie, zrobiłem XPSa bo w tą stronę zawsze można wpisem kierbuda, ale jak wpisze Ci XPS to już mało który kierbud zgodzi się na słabszy (np. jakbyś się rozmyślił co do XPSa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma sensu patrzeć na ilość stali, jak się nie zna powierzchni płyty (są tacy, co budują 85m2, inni 180) nie mówiąc już o obciążeniach i podłożu.

U mnie przy 136 m2 poszło 2.8t i jak na to spojrzałem przed zalaniem, to uznałem, to to całkiem sporo...

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, toście mi ćwieka zabili... u mnie w kosztorysie niecałe 1,6 tony na płytę. Muszę sprawdzić, czy to się zgadza z projektem, bo zamówienie już uruchomiłam...:confused:

Na podbudowę zamówiłam jednak tą mieszankę żwirową na całą grubość (40cm) plus piasek na wierzch.

 

rozmawiacie o ilości zbrojenia w płycie jak o przepisie na ciasto,dodaj szklankę mąki ,pół szklanki cukru etc.

no comment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich ;)
No niestety. Zasada ograniczonego zaufania pozwala czasem zaoszczędzić masę pieniążków. Projektanci i architekci potrafią stworzyć potwora. Nie raz tu pisano o płycie gr 45 cm pod zwykły domek na zwykłym gruncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

 

Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

 

Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

 

Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

 

Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

 

Pozdrawiam

 

 

imielin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich ;)

 

 

jak najbardziej rozumiem i Ciebie i stwierdzenie perma, ja sam dostaję na maila takie projekty,że bunkier w Ketrzynie to pikuś, nie ma miejsca na beton,

jaka wiedza taki projekt,im niej wiedzy tym więcej stali ,ale zapytać kogoś kto wie - nie honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

 

Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

 

Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

 

Pozdrawiam

Na ostatnią warstwę pod styropian wystarczy 5 cm piasku.

 

Witam

 

Jeszcze jedno mi do głowy przyszło - powinienem pomyśleć o zamówieniu styropianu XPS - może ktoś podpowie gdzie można to zrobić tak aby firma była wiarygodna i cena sensowna.

 

Pozdrawiam

 

PS: Jakiej pianki używaliście do klejenia styro na obrzeżach

Ja zamawiałam przez termoorganikę - początkowo miał być BASF'owy, ale jak się okazało - będzie stynthos 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Trzeba pamiętać, aby wykonac ochocby prowizowyczną opaskę przeciwwysadzinową.

Płytę można przykryć folią, ktoś tu ją przykrywał belami słomy, bo akurat dysponował takowymi :)

 

Pomysł jest dobry, gdyż umożliwia większe uniezależnienie się od kaprysów pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...