Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Cześć,

pewnie już było, ale nie mogę się doczytać :eek:

Zastanawiam się czy nie zrobić płyty w październiku i ją przezimować. Wtedy można na wiosnę szybko ruszyć z budową. Jak myślicie czy można tak robić? Czy rury od kanalizacji, przyłącz itp dadzą radę gdyby przyszły mrozy...?

Spokojnie,moja zimowała i negatywnych skutków nie zauważyłem wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszukuję wątku o płycie fundamentowej jako gotowej posadzce. Zacierka i polerowanie samej płyty. Było ? (pewnie tak)

Czy mogę prosić o podpowiedź gdzie szukać, jaki wątek itp. ?

u mnie w dzienniku coś znajdziesz, mam tak zrobioną płytę garażu i uważam, że była to jedna z lepszych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie by dało radę, ale wtedy:

1. wszystkie instalacje musisz puścić w płycie albo w ścianach

2. będziesz musiał bardzo uważać żeby jej nie uszkodzić przy murowaniu ścian

3. trudno jest zachować idealny poziom

4. nie uzyskasz jednego poziomu w domu przy roznych grubosciach materiałów wykończeniowych, np. kafle w łazience, albo musiałbyś w tym miejscu mieć niższy poziom płyty albo kafle będą wyżej

 

moim zdaniem teoretycznie wykonalne, praktycznie lepiej wykonać posadzkę i ją tak zatrzeć, tylko musisz znaleźć kogoś kto ci zrobi taką małą powierzchnię, z tego co wiem to są też epoxy które imitują beton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie takiej płyty jest możliwe, ale... Płyta przy budowie domu zawsze się zniszczy. Budowlańcy to nie ginekolodzy i nie będą się partolić z tym żeby kawałek cegły na beton nie spadł. Rusztowanie trzeba postawić i przesunąć itd.

Jaki jest sens się męczyć? Wylewka 2cm to znikomy koszt, a zrobiona po budowie da lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie takiej płyty jest możliwe, ale... Płyta przy budowie domu zawsze się zniszczy. Budowlańcy to nie ginekolodzy i nie będą się partolić z tym żeby kawałek cegły na beton nie spadł. Rusztowanie trzeba postawić i przesunąć itd.

Jaki jest sens się męczyć? Wylewka 2cm to znikomy koszt, a zrobiona po budowie da lepszy efekt.

u mnie w garażu przykryli płytę folią i na to położyli OSB 8mm :)

ale i tak uważam, że w przypadku domu lepiej wylać wylewkę po postawieniu ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie obecnie wałkowany temat ostatnio spędza mi sen z powiek...

Chciałbym na płycie odrazu posadzki kłaść, ale obawiam się problemów przy wykonywaniu płyty, głównie wyprofilowaniu spadków w łazience i garażu.

Czy te spadki robić na płycie?

Czy może płytę zrobić na poziomo a później dolać tą wylewkę? W łazience, powierzchnia mała, więc i spadki nie potrzebują dużej różnicy wysokości ale w garażu(~6x6) to już na tych spadach wyjdzie dość spora różnica wysokości - swoją drogą - w którą stronę najlepiej kierować spadki w garażu? Gdzie zrobić odpływ?

i jeszcze jedno - z czego zrobić tą wylewkę aby była najtańsza i najcieńsza?

Edytowane przez alberciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjściem na taras to żaden problem, bo okno tarasowe będzie montowane w warstwie izolacji.

A co do uszkodzeń płyty fundamentowej przez budowlańców to ja bym tak się nie obawiał. Później polerka wiele potrafi wyprowadzić. A myślę, żeby płytę wylać betonem C30, u mnie różnica w stosunku do C25 to tylko 10zł / m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do uszkodzeń płyty fundamentowej przez budowlańców to ja bym tak się nie obawiał. Później polerka wiele potrafi wyprowadzić. A myślę, żeby płytę wylać betonem C30, u mnie różnica w stosunku do C25 to tylko 10zł / m3.

czym to chcesz polerować?

jaki będzie koszt takiej polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...