Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

coulignon, widzialem Twoje wyliczenia kosztow materialowych, jednakze nie widzialem (lub nie zauwazylem) kosztow robocizny i przygotowania terenu. Ile wyszlo na gotowo?

 

bo znalazlem cos takiego http://www.plytyfundamentowe.pl/?a=pfun&b=2

 

i tak mysle, ze jestesmy w podobnych rejonach cenowych, a ekipa bedzie b. doswiadczona. w poniedzialek tam zadzwonie jaka jest procedura i co zawiera cena m2.

 

no chyba, ze ktos juz tam robil swoja....?

I co tam kurt76,dowiedziałeś się czegoś ciekawego od tej firmy?Jeśli masz jakieś informacje to się podziel z nami.Pozdrawiam :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coulignon mam prośbę czy mógłbyś mi w sposób łopatologiczny wytłumaczyć, napisać, narysować jak połączyłęś pionowe płyty styropianu z poziomymi na brzegach płyty ?

 

Cały myk polega na tym że one nie są połoączone w żaden sposób :wink:

Najpierw robisz cokoły i opaskę przeciwywsadzinową:

http://images33.fotosik.pl/390/32cb2f6b04046f2bmed.jpg

 

Jak już masz taki gustowny "basenik" to wykładasz go folią i układsz ściśle styropian. Najlepiej w dwóch warstwach

 

Witam,

 

ja cokoły zamówiłem w firmie Termoorganika, zrobili na zamówienie wg rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam kurt76,dowiedziałeś się czegoś ciekawego od tej firmy?Jeśli masz jakieś informacje to się podziel z nami.Pozdrawiam :roll:

 

Dzwonilem i porozmawialem, w zasadzie chyba im powierze wykonawstwo i projekt plyty (energooszczednej) oraz wymurowanie scian. Co sie dowiedzialem:

- plyte robia 3 dni;

- Ty tylko placisz, oni zajmuja sie reszta

- nie potrzebuja pradu

- w cenie wyjsciowej jest zaprojektowanie i wykonanie do 3 pionow (czy cos)

 

Mam do przerobienia calkowicie intalacje kanalizacyjna, mam nadzieje, ze sobie z tym poradza (mnie to przestraszylo p. Socha tego nie ogarnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem i porozmawialem, w zasadzie chyba im powierze wykonawstwo i projekt plyty (energooszczednej) oraz wymurowanie scian. Co sie dowiedzialem:

- plyte robia 3 dni;

- Ty tylko placisz, oni zajmuja sie reszta

- nie potrzebuja pradu

- w cenie wyjsciowej jest zaprojektowanie i wykonanie do 3 pionow (czy cos)

 

Co to znaczy energooszczędna?

Czym będziesz grzał?

Czy jest w cenie?

Czy w cenie jest drenaż?

Jak cena ma się do ceny z kalkulatora na ich stronie?

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w cenie wyjsciowej jest zaprojektowanie i wykonanie do 3 pionow (czy cos)

 

Mam do przerobienia calkowicie intalacje kanalizacyjna, mam nadzieje, ze sobie z tym poradza (mnie to przestraszylo p. Socha tego nie ogarnia)Do tych pytań które zadał MCB ja dołożę jeszcze te-co to za 3 piony?No i nie rozumiem czego tak właściwie nie ogarnia Pan Socha?Jakbyś mógł to rozwiń te tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek ws. p. Sochy, bo zle zagadnienie sformulowalem. On nie zajmuje sie stykiem instalacje (czyli usadowienie otworow w plycie) plyta fundamentowa. Trzeba mu podac okreslone lokalizacje, wynikajace z wczesniej zaprojektowanych instalacji. U mnie jest instalacja inna niz w projekcie, wiec najpierw musialbym zaprojektowac instalacje, a pozniej plyte.

 

Plytyfundamentowe.pl, zajmuje sie tez instalacjami i 3 otwory (piony) masz w cenie bazowej.

 

Plyta energooszczedna = 20 cm styroduru pod plyta.

Dreny rozmawialismy o tym, ale nie pamietam czy w cenie bazowej (chyba tak).

Cena z kalkulatora = cena bazowa.

Grzeje piecami akumulacyjnymi, zlikwidowalem juz kominy, do tego rekuperator (chyba bartosz) i gwc rurowy.

 

Te informcje sa nieprecyzyjne, trzeba to uscislic. Jk dostane PNB (moze do konca mies), to biore sie za temat na "powaznie", wtedy napisze cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta energooszczedna = 20 cm styroduru pod plyta.

Dreny rozmawialismy o tym, ale nie pamietam czy w cenie bazowej (chyba tak).

Cena z kalkulatora = cena bazowa.

Grzeje piecami akumulacyjnymi, zlikwidowalem juz kominy, do tego rekuperator (chyba bartosz) i gwc rurowy.

 

Te informcje sa nieprecyzyjne, trzeba to uscislic. Jk dostane PNB (moze do konca mies), to biore sie za temat na "powaznie", wtedy napisze cos wiecej.

 

Nie bardzo rozumiem.

 

1. Płyta nie-energooszczędna to co ma zamiast styroduru i ile?

2. Co to znaczy cena bazowa. Chodzi mi o to co trzeba doliczać.

3. Jak piece akumulacyjne mają się do płyty? W jaki sposób jest zasilane ogrzewanie płyty?

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam - poniżej rysunek jaki przesłałem przedstawicielowi handlowemu Termoorganiki na mój region, otrzymałem od niego wycenę i potwierdzenie możliwości wykonania takiego elementu.

 

Dalej już sprawę załatwiałem przez lokalną hurtownie która sprzedaje wyroby Termoorganiki.

 

Cena jaką płaciłem to 32 zł/szt.

 

Nie mam fotki samego elementu - załączam fotkę z budowy płyty.

 

http://images40.fotosik.pl/225/e2ff7888b860acd6med.jpg

http://images40.fotosik.pl/225/31f8be78197a46d4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam - powyżej rysunek jaki przesłałem przedstawicielowi handlowemu Termoorganiki na mój region, otrzymałem od niego wycenę i potwierdzenie możliwości wykonania takiego elementu.

Dalej już sprawę załatwiałem przez lokalną hurtownie która sprzedaje wyroby Termoorganiki.

 

Cena jaką płaciłem to 32 zł/szt.

 

Nie mam fotki samego elementu - załączam fotkę z budowy płyty.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2ff7888b860acd6.html

Witam! Dzięki za informacje zaraz się zgłoszę do termo organiki w sprawie mojego elementu narożnego. :) Powiedz ile styropianu dawałeś pod płytę?Bo ten narożnik masz dosyć cienki :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę miałem o 2 grubościach - podobnie jak robi sundolit.

Tzn. w miejscach gdzie mają stać sciany nośne - warstwa betonu 20cm a pod nim 15 cm styropianu. Pozostała powierzchnia płyty 10cm betonu i pod nim 25 cm styropianu.

A kto Ci robił tę płytę wykonastwo i projekt jeśli można spytać i czy jesteś z niej zadowolony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo MBC jest posiadaczem płyty legaletta i udziela się w wątku z Najczęściej zadawanych pytań- pt. Legalett- Doświadczenia mieszkańców ....W wątku tym niemalże zostałam zlinczowana przedstawiając inne rozwiązanie i inną nową konkurencyjną do L. firmę .Wieszczyłam też ,że idzie nowe i są nowe i tańsze rozwiązania . Myk z styropianową wanienką jest stosowany i w L. Ponieważ nie jestem żadną przedstawicielką żadnej z firm, a tylko przyszłą budującą - cieszy mnie i konkurencja i nowe pomysły ,które można zastosować budując dom ,szczególnie jak się samemu ,,coś" pokombinuje i wychodzi fajna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo MBC jest posiadaczem płyty legaletta i udziela się w wątku z Najczęściej zadawanych pytań- pt. Legalett- Doświadczenia mieszkańców ....W wątku tym niemalże zostałam zlinczowana przedstawiając inne rozwiązanie i inną nową konkurencyjną do L. firmę .Wieszczyłam też ,że idzie nowe i są nowe i tańsze rozwiązania . Myk z styropianową wanienką jest stosowany i w L. Ponieważ nie jestem żadną przedstawicielką żadnej z firm, a tylko przyszłą budującą - cieszy mnie i konkurencja i nowe pomysły ,które można zastosować budując dom ,szczególnie jak się samemu ,,coś" pokombinuje i wychodzi fajna rzecz.
a no to witaj w klubie! :p Ja również jestem przyszłym budującym.Tak na marginesie to dzisiaj odebrałem ze Starostwa w Człuchowie woj.Pomorskie moje Pozwolenie na budowę :lol: W zeszłym roku też przerabiałem legallet doświadczenia mieszkańców i chyba tam jako jeden z pierwszych zaproponowałem płytę z ogrzewaniem wodnym w płycie.Jaki było wtedy zamieszanie że się nie da ,że rurki się uszkodzi,itd.Oczywiście w tym wątku również ta sprawa ogrzewania była poruszana .Całą wiosnę i lato nie miałem czasu zaglądać na forum a teraz gdzy zacząłem znowu zaglądać to kurczę czytam że ten zrobił płytę z wodnym tamten i jeszcze kilku innych inwestorów .Aż się serce raduje że ktoś twój pomysł podłapuje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę miałem o 2 grubościach - podobnie jak robi sundolit.

Tzn. w miejscach gdzie mają stać sciany nośne - warstwa betonu 20cm a pod nim 15 cm styropianu. Pozostała powierzchnia płyty 10cm betonu i pod nim 25 cm styropianu.

 

A jakiś rysunek zbrojenia możesz wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...