Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do budowy domu na płycie fundamentowej. Przeczytałem przez ostatnie dni już chyba wszystko, co na ten temat napisano na forum.

Mam mały mętlik z nadmiaru informacji. :)

Czy może mi ktoś doradzić co jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem:

a/ wersja samodzielna samej płyty wg doświadczenia coulignon,

b/ wersja fundamentu z Legalett (wodny czy powietrzny?),

c/ wersja firmy Sundolit (trochę mało szczegółów na ich stronie),

d/ wersja firmy MegaTherm (chyba nowa, na rynku, ale ciekawa w ofercie na stronie)

e/ ???

W jakim kierunku iść?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Miałem robione dwie wyceny na płytę dla domu ok 85m2. Wyszło że płyty ma być ok 100 m2.

Podawane wcześniej "płytyfundametowe" wyceniły to na ok 30000 bez ogrzewania i ileś tam więcej z ogrzewaniem. Sundolit na podstawie tego samego projektu cena ok 70000 :o Podczas rozmowy telefonicznej z Sundolitem cena całej płyty wychodziła ok 30-40 tyś.

Co do ogrzewania to nie jestem przekonany do montażu rur od podłogówki do siatki zbojenia. Może to być mocno upierdliwe i myślę, że lepiej/łatwiej można to zrobić już po wylaniu całej płyty. Może się mylę i to podczepianie pod siatkę zbrojenie nie jest takie straszne? A może można położyć rurki od podłogówki na wartstwie zbrojenia ?

Równolegle myślę o wykonaniu płyty przez normalną myślącą ekipę murarzy którzy przeliczą sobie dniówkę i ile wyjdzie za robotę tyle wyjdzie. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę z MEGA THERMU dla domu SPOKOJNA PRZYSTAŃ z Muratora - jak będę miała to się podzielę na stronach doświadczeń Legalettu . Spodziewam się też info odnośnie rozwiązań. Jak Cię bardziej stać zleć firmie -jak mniej pokombinuj jak tutaj ... :wink: zależy czego masz więcej czasu ,czy pieniędzy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś doradzić co jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem:

a/ wersja samodzielna samej płyty wg doświadczenia coulignon,

b/ wersja fundamentu z Legalett (wodny czy powietrzny?),

c/ wersja firmy Sundolit (trochę mało szczegółów na ich stronie),

d/ wersja firmy MegaTherm (chyba nowa, na rynku, ale ciekawa w ofercie na stronie)

e/ ???

 

Też mnie mocno interesuje ten temat. Jest jeszcze:

 

e/ wersja firmy Cezbud z pianobetonem, ale płyta bez grzania - alternatywa dla punktu a i niegrzewczej d: http://cezbud.pl/pianobeton_fundamenty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Po tym co napisaliście, to pewnie na ten moment najlepszy byłoby Coulignona wynająć. :) Ma już swoje praktyczne doświadczenie i do tego projekt wg p. Wojciecha S.

Kłopot chyba w tym, że Coulignon nie zajmuje się ta branżą, a szkoda bo zainteresowanie jak widać jest. Natomiast p. Wojciech owszem jest chwalony jako projektant (ma doświadczenie z współpracy mi.n. z Legalett), ale jak czytam firmy wykonujące Jego projekt są ryzykowne.

 

MEGA THERM i Sundolit z tego co czytam na forum o L. to firmy niepewne, bez ogrzewania. Poczekam na wycenę z MEGA THERM.

 

Cezbud z pianobetonem poczytam, bo tak sobie pomyślałem, że można by zrobić L. z wykorzystaniem pianobetonu, który wycisza m.in. szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się zrobił na tyle popularny, że i Cezbud i Mega Therm trafiły na Allegro :) :

 

1. Cezbud, ciepła płyta U=0,14 -> 330 zł / m2 http://allegro.pl/item821558784_fundamenty_ciepla_plyta_z_pianobetonu.html

 

2. Megatherm , płyta standard (ciekawe co to oznacza?) -> 280 netto + 7% vat http://allegro.pl/item813363692_plyty_fundamentowe_plyta_fundamenty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianobeton nie nadaje się na płytę fundamentową. Jest za słaby poza tym jego cena jest kosmiczna!

 

Muszę poprawić, 2 miesiące temu dzwoniłem do firmy oferującej pianobeton. Najpierw powalili mnie ceną (ok 600 zł za m2 przy 30 cm) a potem powiedzieli że pod mur to nie bardzo bo to jest kruche dosyć. W sumie wyszło że płyty z tego nie da się zrobić. Coś się zmieniło albo firmy maja na tę kruchość jakiś patent :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CEZBUD z podłogówką ?

 

Cezbud bez podłogówki [jeśli chodzi o ich usługi w cenie płyty]:

Parametr U = 0,14 W/m2K spełnia wymogi dla domu pasywnego

- stabilna monolityczna konstrukcja

- możliwość jednoczesnej konfiguracji dowolnego kształtu tarasu

- opaska wokół domu

- płyta wierzchnia zatarta jak posadzka

- nadaje się na trudne grunty

- projekt w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StolarzS

Sorry - może źle określiłem swoje oczekiwania.

Dla mnie ważniejsza od ceny jest jakość wykonania, trwałość, gwarancja, komfort i ekonomiczność w użytkowaniu itp.

Pytasz: czy ma być porównywalnie z tradycyjnym fundamentem, czyż nie?

Na ile to możliwe tak - z uwzględnienie powyższych warunków.

 

Myślę że ceny powyżej 300zł/m2 to już drogo, a 500-700 to kompletne nieporozumienie (razem z ogrzewaniem).

W takim razie pewnie wychodzi na Legalett:

- znana i pewna firma działająca w wielu krajach,

- daje wykonawcę i gwarancję,

- fundament z ogrzewaniem,

- cena porównywalna z tradycyjnym fundamentem (przy uwzględnieniu wszystkich składników Legalett) - opinia nie moja :)

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwator, myślę że biorąc pod uwagę firmy specjalizujące się w płytach mijasz się z celem - ma być relatywnie tanio, porównywalnie z tradycyjnym fundamentem, czyż nie?

Myślę że ceny powyżej 300zł/m2 to już drogo, a 500-700 to kompletne nieporozumienie (razem z ogrzewaniem).

 

A więc nasz guru z tego wątku Coulignon napisał:

 

"Materiały na płyte około 19 tys, wykonanie 12 tys.

płyta 96 m2"

 

co oznacza 320 pln/m2, więc poniżej 300 będzie chyba cięzko, a o tak Coulignon o ile pamietam wyliczył, że taniej niż fundamenty tradycyjne mu wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...