Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
mic81, widzę, że Thomas ogólnie źle podchodzi do pracy...

U Ciebie brak studzienek, u mnie brak ocieplenia (bo w końcu tylko 20cm).

 

A tak poważnie, witaj w klubie szczęśliwych posiadaczy płyty od Thomasa :D

Ty się martw jak Twoje zbrojenie rozproszone da radę i czy dom się nie zawali bo nijak nie jest dopuszczone na polski grunt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic81, widzę, że Thomas ogólnie źle podchodzi do pracy...

U Ciebie brak studzienek, u mnie brak ocieplenia (bo w końcu tylko 20cm).

 

A tak poważnie, witaj w klubie szczęśliwych posiadaczy płyty od Thomasa :D

 

A ja nawet nie wiedziałem, ze tez masz nasza plyte, ladnie to ukrywales na budowie ze w Forum siedzisz. :D

Plyta grzewcza ok 130m²?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, :no::bye::p

 

szkoda slow

Tak ?

Zatem pokaż tutaj dopuszczenie przez ITB do stosowania w Polsce takiego zbrojenia w płycie fundamentowej ?

Wszak to dla Ciebie w sprawie EPS jest priorytetem zatem nie sadze,żebyś pominął to w sprawie swojego preferowanego zbrojenia rozproszonego,przecież wszystko musi być alles gut...

Rzuć aprobatę techniczną dla zbrojenia rozproszonego wydanego przez ITB,jeśli nie to sądząc z Twoich postów stosując takie zbrojenie bez tej aprobaty robisz płytę nie zgodnie z prawem polskim ?

Jest to wg Ciebie legalne do stosowania w Polsce ?

Powtórzę,w Polsce bo kwestionujesz EPS stosowany w Szwecji,Anglii,USA itp na rynku polskim bez aprobaty.

 

A co będzie jak dom się załamie z takim zbrojeniem,które nie ma aprobaty technicznej wydanej przez polski ITB ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo, to ze ty nie wiesz nie oznacza ze tego nie ma. Przestan się czepiac, merytorycznie nic nie dodajesz do (zadnego) tematu, historie biznesowa masz taka a nie inna, wiec, jesteś mało wyarygodny i podobno zfrustrowany. Taki zfrustrowany mis który nie ma co robic i spamuje na roznych forach nieograniczone ilości głupot.

 

Obliczenie i wykonanie wg normy DIN EN 1045 (ta norma dotyczy konstrukcje betonowe, a dla Twojej informacji, większość Polskich norm już od dawno nie zobowiazuje i wolno, nawet trzeba, stosować norm europejskich), aprobaty do zastosowan w czesiach konstrukcyjnych posiadaja te wlokna, razem z certyfikatem CE dla wlokien stalowych z zakotwieniem mechanicznym zgodnie z systemem zgodności 1 (większość wlokien tego nie ma, te sa jakby jak EPS, maja aprobaty, ale nie do części konstrukcyjne :))

Również posiadamy indywidualne badanie tego fibrobetonu, które sa wymagane w normie, na podstawie danej receptury betonu itd.

Ta technologia jest zastosowana już od ponad 20 lat, a do dziś nie jest znana a ni jedna reklamacja, wiec, przestan pisać o rezczy na których się nie znasz.

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmann: tak, to ta płyta :)

Arturo:

Powiem Ci jedno - Wolę rozproszone zbrojenie, niż EPS pod płytą.

Po co udowadniasz wszystkim naokoło, że tylko Ty masz rację? Masz EPS, OK. Masz tradycyjne zbrojenie? Jeszcze bardziej OK. Inni mają inaczej i już. Skończ już tą żenującą kampanię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo:

Powiem Ci jedno - Wolę rozproszone zbrojenie, niż EPS pod płytą.

Po co udowadniasz wszystkim naokoło, że tylko Ty masz rację? Masz EPS, OK. Masz tradycyjne zbrojenie? Jeszcze bardziej OK. Inni mają inaczej i już. Skończ już tą żenującą kampanię.

To,że Ty wolisz to jest twoja sprawa,ja też wolę BMW zamiast Fiata.

Zbrojenie rozproszone nie ma polskiej aprobaty technicznej.

Tyle się mówiło o aprobacie dla EPS a tu proszę,jednak marketing działa.

Jeśli ktoś nie będzie używał bezsensownych argumentów to będzie wszystko ok.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ?

Zatem pokaż tutaj dopuszczenie przez ITB do stosowania w Polsce takiego zbrojenia w płycie fundamentowej ?

Wszak to dla Ciebie w sprawie EPS jest priorytetem zatem nie sadze,żebyś pominął to w sprawie swojego preferowanego zbrojenia rozproszonego,przecież wszystko musi być alles gut...

Rzuć aprobatę techniczną dla zbrojenia rozproszonego wydanego przez ITB,jeśli nie to sądząc z Twoich postów stosując takie zbrojenie bez tej aprobaty robisz płytę nie zgodnie z prawem polskim ?

Jest to wg Ciebie legalne do stosowania w Polsce ?

Powtórzę,w Polsce bo kwestionujesz EPS stosowany w Szwecji,Anglii,USA itp na rynku polskim bez aprobaty.

 

A co będzie jak dom się załamie z takim zbrojeniem,które nie ma aprobaty technicznej wydanej przez polski ITB ?

 

 

A czy EPS ma te dokumenty do stosowania pod płytę, o których tu piszesz ?

Twój nawet nie jest hydrofobowy.

Z "dwojga złego" to wolałbym zbrojenie rozproszone na XPS, niż styropian, który w ziemi radzi sobie średnio.

 

Skąd w tobie tyle jadu, by pisać "Ty się martw jak Twoje zbrojenie rozproszone da radę i czy dom się nie zawali bo nijak nie jest dopuszczone na polski grunt..." ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój drenaż działa, tylko, u Ciebie jest tak ze na wierzchu masz gline, a dopiero pod tym warstwy przepuszczalne. Wiec, dokładnie na odwrot niż u mx76. U Ciebie, o ile deszcz jest tylko tyle, ze bardzo powoli przebije się przez ta gline (lub nawet wyschnie przed tym, bo jednak cieplo jest), to do drenażu nic nie trafi.

 

dlaczego odwrotnie? Moim zdaniem tak samo: u mnie w uproszczeniu wyglada to tak: humus->piasek gliniasty->cienka wartswa piasku->woda->glina piaszczysta. Dlatego Twoja rada aby w przypadku gliny umiescic drenaz lekko ponizej poziomej opaski wydaje mi sie sensowna. U siebie zauwazylem, ze po silnych deszczach tworza sie szybko kaluze ktore tez stosunkowo szybko znikaja. Ja na cala dzialke nawioze jeszcze okolo 20cm ziemi aby trawa miala gdzie rosnac i licze, ze ta warstwa bedzie akumulatorem wody - @mic81 - moze rozwaz podobne rozwiazanie zamiast drenazu.

 

pozdrawiam,

mx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego odwrotnie? Moim zdaniem tak samo: u mnie w uproszczeniu wyglada to tak: humus->piasek gliniasty->cienka wartswa piasku->woda->glina piaszczysta. Dlatego Twoja rada aby w przypadku gliny umiescic drenaz lekko ponizej poziomej opaski wydaje mi sie sensowna. U siebie zauwazylem, ze po silnych deszczach tworza sie szybko kaluze ktore tez stosunkowo szybko znikaja. Ja na cala dzialke nawioze jeszcze okolo 20cm ziemi aby trawa miala gdzie rosnac i licze, ze ta warstwa bedzie akumulatorem wody - @mic81 - moze rozwaz podobne rozwiazanie zamiast drenazu.

 

 

pozdrawiam,

mx

 

 

Roznica, tzn na odwrot w tym sensie, ze głębsze warstwy u mic81 sa przepuszczalne, a u Ciebie nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Skąd w tobie tyle jadu, by pisać "Ty się martw jak Twoje zbrojenie rozproszone da radę i czy dom się nie zawali bo nijak nie jest dopuszczone na polski grunt..." ?

To był sarkazm mający uwidocznić jak bzdurne tłumaczenia ktoś cały czas tutaj zapodaje.

Jak EPS nie ma aprobaty w Polsce to nie może być stosowany,mimo,że zagranicą z powodzeniem jest stosowany,jak zbrojenie rozproszone nie ma aprobaty to owszem,dla tego kogoś jest najlepszą rzeczą pod słońcem a czemu ? Bo na tym zarabia.

Spróbuj na moim gruncie dać zbrojenie rozproszone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabiać może,nie widzę w tym nic złego ale ciemnoty wciskać ludziom to raczej nie wypada.

 

Artur o czym ty piszesz. Myślisz, że na XPS jest dużo większa prowizja niż przy EPS200, czy o co ci chodzi?

Myślę, że Thomas paradoksalnie więcej mógłby zarobić używając pod płytę EPS200, ale z pewnych powodów, o których tutaj pisze, stosować go nie chce.

Twoje argumenty są bez sensu.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur o czym ty piszesz. Myślisz, że na XPS jest dużo większa prowizja niż przy EPS200, czy o co ci chodzi?

Myślę, że Thomas paradoksalnie więcej mógłby zarobić używając pod płytę EPS200, ale z pewnych powodów, o których tutaj pisze, stosować go nie chce.

Twoje argumenty są bez sensu.

Nie,problem w tym,że EPS nie nadaje się kompletnie pod płytę ze zbrojeniem rozproszonym o czym ten ktoś wie i dlatego nie mógłby zarabiać nie tylko na XPS ale także na całej płycie i dlatego też ściemnianie o tym,że EPS jest taki i owaki,żeby tylko przyciągnąć klientów do siebie,do swojej metody zbrojenia płyty rozproszonym zbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego odwrotnie? Moim zdaniem tak samo: u mnie w uproszczeniu wyglada to tak: humus->piasek gliniasty->cienka wartswa piasku->woda->glina piaszczysta. Dlatego Twoja rada aby w przypadku gliny umiescic drenaz lekko ponizej poziomej opaski wydaje mi sie sensowna. U siebie zauwazylem, ze po silnych deszczach tworza sie szybko kaluze ktore tez stosunkowo szybko znikaja. Ja na cala dzialke nawioze jeszcze okolo 20cm ziemi aby trawa miala gdzie rosnac i licze, ze ta warstwa bedzie akumulatorem wody - @mic81 - moze rozwaz podobne rozwiazanie zamiast drenazu.

 

pozdrawiam,

mx

 

Też taka opcje biorę pod rozwagę zobaczymy co się będzie działo jak nawiozę już czarną warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbrojenie rozproszone to najlepsze co może być w płycie fundamentowej. Nie mówię, że nadaje się wszędzie (pewnie u Arturo72 na szkodach górniczych była by kicha albo trzeba było by dać tego milion ton). Nie mówię tak bo to stosuje, a wręcz przeciwnie. Mam "tradycyjnie" zbrojoną płytę i powiem wam że jak wczoraj było 30*C w cieniu, u mnie na płycie izolowanej od grunty, wyłożonej czarną folią to pręty tak się nagrzewały że bez rękawicy ich nie ruszysz. Jak tak codziennie tam siedzę i dosłownie się smażę to tak sobie myśle, że fajnie mają Ci którzy stosują zbrojenie rozproszone .... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...