Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...i teraz powiedzcie mi jak mógłbym postawić dom na EPS200 skoro siły działające na płytę pod moimi ścianami to 65kN/m ? Dwa razy więcej niż może wytrzymać, więc sprasuje się dosyć mocno i z lambdy 0,035 zostaną jakieś ochłapy.
Przynajmniej szczerze napisali. Nikt już chyba nie będzie twierdził, że EPS pod dom murowany to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tych linkach pojawia się bardzo ciekawa rzecz, której wcześniej nie zauważyłem (albo jej nie było):

 

Dla EPS200

 

 

DLA XPS 30 - tutaj już z karty techniczneh

 

 

i teraz powiedzcie mi jak mógłbym postawić dom na EPS200 skoro siły działające na płytę pod moimi ścianami to 65kN/m ? Dwa razy więcej niż może wytrzymać, więc sprasuje się dosyć mocno i z lambdy 0,035 zostaną jakieś ochłapy.

 

Nawet jest jeszcze bardziej ciekawe. 65kN/m, sciana 24cm. Przy odprowadzeniu sil w betonie w kacie 45° wychodzi pod plyta pow. 0,44m², wiec, przyjmujac do ulatwienia 0,5, masz 130kN/m², plus ciezar samej plyty.. Można dozbroić i ulagodnic tego, ale ciężko będzie wychodzić na nacisk pod plyta w strefie 30 lub 45 kPa. A 65kN/m pod sciana wcale nie jest dużo, to raczej dom z poddasza uzytkowa, jeden strop zelbetowy bądź teriva, wcale nic nadzwyczajnego.

Jeszcze raz: Trzeba pytac konstruktora, czy projektuje plyte fundamentowa na gruncie o dop. odporu gruntu poniżej 60kPa. Będzie chyba powiedział, ze trzeba zrobić wymiane gruntu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przynajmniej szczerze napisali. Nikt już chyba nie będzie twierdził, że EPS pod dom murowany to dobry pomysł.
Czy kolega Arturo zestawi te dane ze swoim domem i obliczeniami konstrukcyjnymi? Bardzo jestem ciekaw... Zakladam, ze inne EPS200 duzo paramtrami sie nie beda roznily.

To jest tak jak się nie wie lub nie rozumie co się czyta.

To w linku to nie jest EPS200..

 

Po drugie,jak można pisać,że coś się nie nadaje bez żadnych danych na temat domu murowanego ?

Same wróżki na forum...

 

Już go kiedyś o te dane prosiliśmy i cisza. Twierdzi, że jego projektant wie co robi.

Podawałem te dane kilka czy klilkanaście stron wcześniej,poszukaj sobie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

i teraz powiedzcie mi jak mógłbym postawić dom na EPS200 skoro siły działające na płytę pod moimi ścianami to 65kN/m ? Dwa razy więcej niż może wytrzymać, więc sprasuje się dosyć mocno i z lambdy 0,035 zostaną jakieś ochłapy.

Jeszcze raz,w linku termoorganiki nie jest pokazany EPS200 tylko słabszy styropian.

Może zamiast rzucać tak jednoznaczne twierdzenia trzeba się nauczyć lub jeśli się nie da nauczyć to może jednak trzeba zdać się na konstruktora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mea culpa - nie przeczytalem linku lecz poczynilem zalozenie.

Tak to bywa jak nie przystępuje się konkretnie do tematu tylko poczynia się założenia na podstawie papki marketingowej zapodawanej tutaj wszem i wobec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko czasem zrozumieć projektantów. Zmienił w budynku wartość U podłogi z 0,30 do 0,08 po to by zaoszczędzić 1,8kWh/m2/rok. Dużo więcej dałyby te centymetry izolacji wsadzone w ściany czy w strop. Nasłuchał się najwyraźniej bredni Brzęczkowskiego. :)

[ATTACH=CONFIG]271719[/ATTACH]

 

to fakt odwalili chalture.. chyba, ze nie wiedzieli jak to dobrze policzyc i polecieli jakims standardem, a wiedzieli, ze w takiej konstrukcji straty bylyby znacznie wieksze, czyli potencjalne zyski rowniez (zelbet pod styro na calej powierzchni).. tak czy inaczej chaltura..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak się nie wie lub nie rozumie co się czyta.

To w linku to nie jest EPS200..

 

Po drugie,jak można pisać,że coś się nie nadaje bez żadnych danych na temat domu murowanego ?

Same wróżki na forum...

 

 

Podawałem te dane kilka czy klilkanaście stron wcześniej,poszukaj sobie.

EPS 150, duża różnica... Załóżmy, że 200 ma o 1/4 większe dopuszczalne naprężenie długotrwałe. Ile to będzie? 3750kg? Reklamują to pod płyty. Gdzie są te dane? Byłbyś uprzejmy wskazać je, bo jakoś nie mogę znaleźć. Poza tym ile osób uważa, że nawet EPS 100 wystarczy? Legalett przez lata taki stosował. O pełzaniu nie słyszeli. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt odwalili chalture.. chyba, ze nie wiedzieli jak to dobrze policzyc i polecieli jakims standardem, a wiedzieli, ze w takiej konstrukcji straty bylyby znacznie wieksze, czyli potencjalne zyski rowniez (zelbet pod styro na calej powierzchni).. tak czy inaczej chaltura..
Te wyliczenia to w ogóle jakieś nieporozumienie. Nic tam się kupy nie trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam... podali tam EPS150, ponieważ na razie EPS200 nie jest dostępny. Rozmawialem z p. Krzemien, Dyrektor ds. technicznych te firmy, stad moje informacje. Dla EPS 200 w tym przypadku jest podane 45kPa, wiec, nie zmienia to postac rzeczy. Czekam już 3 miesiece, ze Pan Krzemien mi wysyla dokumenty na temat badan, aprobaty i dane techniczne tego materialu ze względu na stosowanie pod plyta fundamentowa, ale na razie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dla EPS 200 w tym przypadku jest podane 45kPa, wiec, nie zmienia to postac rzeczy.

Gdybyś liczył konstrukcje a nie opierał się bezrozumnie na kopiuj/wklej to byś wiedział,że właśnie TO zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, na podstawie mojej, co prawda skromnej, wiedze na temat konstrukcji i mojej doświadczenie mogę Ci powiedzieć, ze jest bardzo mało budynkow, które maja takie niskie obciążenie, ze wychodzi mi dowod na temat stanu granicznego uzytkowalnosci pod zalozeniem dop. odpor gruntu 45 kPa. Dom parterowy z stropem zelbetowym lub teriva regularnie przekracza takie parametry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, na podstawie mojej, co prawda skromnej, wiedze na temat konstrukcji i mojej doświadczenie mogę Ci powiedzieć, ze jest bardzo mało budynkow, które maja takie niskie obciążenie, ze kPa. Dom parterowy z stropem zelbetowym lub teriva regularnie przekracza takie parametry.

Mieknie rura ?

Powiem więcej,domy parterowe z innym stropem niż drewniany bardzo rzadko występują a więc bardzo rzadko przekraczają te wartości a jak konstruktor odpowiednio zaprojektuje konstrukcje to i w domach z poddaszem zmiesci się z granicznymi obciążeniami.

Ty jesteś ograniczony przez zbrojenie rozproszone i nie możesz wypowiadać się kategoryczne nie bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz,w linku termoorganiki nie jest pokazany EPS200 tylko słabszy styropian.

Może zamiast rzucać tak jednoznaczne twierdzenia trzeba się nauczyć lub jeśli się nie da nauczyć to może jednak trzeba zdać się na konstruktora ?

 

sorry, mój błąd. Faktycznie "model" fundament termonium to EPS150. Ale to i tak wciąż mało. Może w zastosowaniu chodzi im o ocieplenie płyty fundamentowej, ale od boku?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...