Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak,strop to same belki.

Sufity podwieszane=tynkowanie stropu lanego,płyty OSB=wylewka nad izolacją stropu lanego.

W/w czynności są dla obu stropów także belki stropowe=strop lany.

Belki stropowe na 160m2 kosztowały 3,4tys.zł czyli 21zł/m2 a ile wyniosły Wasze stropy lane ?

 

Strop z tych belek sam się zrobił?

W przypadku parterówki bez poddasza użytkowego, co chcesz robić na stropie żelbetowym i po co? Oprócz ocieplenia oczywiście.

Koszt podwieszanego sufitu materiały + robocizna mniejszy niż tynkowanie?

Dodatkowo przy drewnianym nieraz dochodzą elementy usztywniające/wzmacniające, podciągi itp.

 

No ale jak dla kogoś strop to same belki nawet nie zamontowane, to o czym tu rozmawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie liczysz.

Skoro u siebie nie liczysz robocizny bo już ją masz w etapie "murowania" to także odlicz ją od lanego i zostaw tylko same materiały na strop.

 

To zdjęcie to wygląd już u ciebie na gotowo, czy jednak masz jakieś płyty na belkach i pod nimi, sufit podwieszany?

 

Po izolacji ze styro spokojnie można chodzić. Tylko po co skoro jest to poddasze nieużytkowe?

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 etapy:

płyta-10tys.zl

murowanie-14tys.zl

dach-14tys.zł

 

Oczywiście,że mam sufity podwieszane,które są równoznaczne z tynkowaniem stropu lanego czyli dodatkową robotą przy stropie,mam także płyty OSB,które są równoznaczne z wylewką na stropie lanym czyli dodatkową robotą przy stropie.

To co widać to surowy strop drewniany=surowy strop lany.

 

Wylewka na stopie lanym bez poddasz użytkowego? I co jeszcze? Może płytki, albo parkiet?

 

Daj mi namiary na tych twoich fachowców co robią sufit podwieszany materiał + robocizna w cenie tynkowania.

W parterówce na strop lany nie musisz oprócz ocieplania żadnych dodatkowych warstw robić. Ty masz dodatkowo osb.

Od spodu tynk i malowanie, i gotowe.

Rzeczywiście to to samo co gołe belki ;)

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, jak dla mnie ten koles to zwyczajny troll. Nie ma w ogole co dyskutować, tylko szkoda, ze ten forum nie ma funkcje "ignore", to by zalatwil sprawę :)

 

I tu się z Tobą Thomas muszę nie zgodzić. Każdy ma prawo do wypowiadania swojego zdania. Arturo też i Brzęczkowski też i każdy inny także. Koniec końców dzięki temu wszyscy zyskują, bo dyskusja się rozwija :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem "jak dla mnie". Ale fakt faktem, ze wszędzie gdzie się da, nawet we watku który zrobil klient, pojawil się i wszędzie truje i pluje, jak tylko się da. Po prostu jak zwyczajny troll internetowy. Nie mam zadnego problemu prowadzic normalna dyskusje, nie kwestionuje prawa na własne zdanie, ale obrażenie, kampanie na temat pochodzenia i kraju i po prostu kręcenia faktow jest typowe zachowanie trolla. Nic, mam go na ignora, wiec, temat dla mnie zamknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwam swoje posty bo to nie temat o stropie ;)

 

Niepotrzebnie, bo to co piszemy o stropie, piszemy w odniesieniu do płyty. Ja mam podobną powierzchnię do Twojej, i niedawno zakupiłem strop Teriva za 9200. Do tego trzeba doliczyć jeszcze nadbeton. Tak więc będzie drożej, nie ma o czym gadać. Niemniej jednak z rozmów ze swoimi wykonawcami wyniosłem, że oni w swojej karierze robili tylko jeden strop drewniany. Cała reszta to stropy masywne. Tak więc Twoja argumentacja, że dom parterowy z poddaszem nieużytkowym z uwagi na drewniany strop, jest na tyle lekki, że EPS da radę, jest nietrafiona.

 

Argument, że inni na całym świecie robią na EPSe też jest bez sensu. No bo co z tego że robią? Legallet robi na EPS 100. Jedna z polskich firm robiących płyty, chwali się, że między podbudowę a styropian dają potrójną warstwę folii.

A dla większego dystansu i rozluźnienia pooglądaj sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego problemu prowadzic normalna dyskusje, nie kwestionuje prawa na własne zdanie, ale obrażenie, kampanie na temat pochodzenia i kraju i po prostu kręcenia faktow jest typowe zachowanie trolla.

 

Tutaj pełna zgoda. Sam się czułem mocno poirytowany takim zachowaniem, a co dopiero Ty. Za takie coś powinien być ban, a nie ignorowanie i przy następnej okazji sam się o to postaram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niepotrzebnie, bo to co piszemy o stropie, piszemy w odniesieniu do płyty.

Ja pisałem o stropie tylko w kontekście kosztów ;)

Nie jestem konstruktorem i nie wypowiadam się czy dom z takowym stropem spełniałby warunki dopuszczalnych obciążeń bo to nie tylko od stropu zależy.

Wiem tylko,że skoro ja mam EPS200 to znaczy,że konstruktor tak zaprojektował płytę,że jest ok.

 

Widz polega na tym,że nie można twierdzić jednoznacznie,że EPS się nie nadaje pod płytę bo to nie jest prawda,przykład konstruktorów na całym świecie,nie można twierdzić,że producenci EPS piszą,że EPS nie nadaje się pod płytę bo to nie jest prawda,przykład termoorganika,która zaleca swój produkt do płyt fundamentowych.

Niektórzy inwestorzy uważali niedawno,ze to co producent napisze na swoim folderze reklamowym to jest święte,tyczyło się to BASF i jego XPS,pytanie czy tak samo będą traktowali folder reklamowy termoorganiki i jej EPS i to nie 200 tylko 150 ?

A co nie jest prawdą to czym jest ?

Nie będę cytował wypowiedzi ale kto rozumny i czyta głębiej ten wie o czym pisze.

Stąd powstają kwasy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o stropie tylko w kontekście kosztów ;)

Nie jestem konstruktorem i nie wypowiadam się czy dom z takowym stropem spełniałby warunki dopuszczalnych obciążeń bo to nie tylko od stropu zależy.

Wiem tylko,że skoro ja mam EPS200 to znaczy,że konstruktor tak zaprojektował płytę,że jest ok.

 

Widz polega na tym,że nie można twierdzić jednoznacznie,że EPS się nie nadaje pod płytę bo to nie jest prawda,przykład konstruktorów na całym świecie,nie można twierdzić,że producenci EPS piszą,że EPS nie nadaje się pod płytę bo to nie jest prawda,przykład termoorganika,która zaleca swój produkt do płyt fundamentowych.

Niektórzy inwestorzy uważali niedawno,ze to co producent napisze na swoim folderze reklamowym to jest święte,tyczyło się to BASF i jego XPS,pytanie czy tak samo będą traktowali folder reklamowy termoorganiki i jej EPS i to nie 200 tylko 150 ?

A co nie jest prawdą to czym jest ?

Nie będę cytował wypowiedzi ale kto rozumny i czyta głębiej ten wie o czym pisze.

Stąd powstają kwasy.

 

Pokaż siły działające na ocieplenie pod Twoim budynkiem i zakończ to. Twierdzisz, że już pokazywałeś, ale nikt tego nie widział więc pokaż jeszcze raz. Nic CI się od tego nie stanie, a rozwiejesz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, powiedzcie mi czy mam dobry plan i czy dwie osoby dadza rade.

Zamowilem sobie na sobote 29m^3 B30. Jeden wpompowuje beton, a drugi lata za nim z wibratorem. Potem jak sie grucha skonczy to zaczynamy rownac poziomica po wypoziomowanych rurkach i tak w kolko.

Zastanawiam sie tez jeszcze czy brac late wibracyjna i kiedy jej uzyc. Nic nigdy takiego nie robilem, zebym czegosprzypadkiem nie zjebal ;)

Jeszcze jedno, kierbud mowi zeby zroszyc woda folie i zbrojenie, znowu w betoniarni mowia zeby tak nie rob8c bo bedzie zupa a nie beton - co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zraszać. Jak zmoczysz, to na koniec betonowania cała ta zupa wodna zbierze się w jednym miejscu i osłabi konstrukcję.

Zraszać to można deskowanie, ale nie pręty w folii. CO za pomysł...

 

30 m3 betonu w dwóch to karkołomny pomysł. Polecam jednak 3 a najlepiej 4 osoby...

 

No wlasnie tez mi sie wydawalo dziwne te zraszanie, dlatego zapytalem w betoniarni. A co jak bedzie akurat padac jak przyjedzie beton?

I powiedz jeszcze ze wzgledu na co we 2 osoby to karkołomny pomysł ??

 

A będziesz dawał na beton wylewkę samopoziomującą, czy chcesz zatrzeć od razu na gładko?

 

Na to pojdzie styro wraz z roznorakimi instalacjami, na to podlogowja i jakas drobna wylewka betonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcioc55

u mnie 4 osoby miały co robić.

B30 jest gęsty, żeby to dobrze zawibrować i wyrównać, potrzeba rąk. Jak będzie gorąco, szybko "ściągnie" możesz mieć góry i doliny. Wierz mi na słowo, ja jestem po. Zgrana i wprawiona w boju ekipa mi to robiła, a pot lał im się strugami po dupie. Nigdy nie przewidzisz wszystkiego, poszukaj ludzi do pomocy. Czasem ktoś na łopatę lub grabie się przyda.

Posłuchaj kolegów z forum. Dwie osoby to tylko 4 ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...