Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

potrafię sobie sam wyobrazić rozciągany beton w płycie pod dolna siatką. Taki dom musiałby stać na ścianach wewnętrznych a obwodowo załóżmy przeszklony dookoła.

 

Ale on tak nie ma.

 

A pomijając wszystko. Podkład betonowy jest i tak najlepszy. Lepiej dać podkład dość gęsto, niż go nie dawać i zaryzykować osiadanie/odkształcanie siatki pod wpływem chodzenia po niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać plany parteru, ściana nośna przy schodach jak byk jest. plus jeszcze słup z dachu i śmiało 50 kN/m obciążenia można przyjąć.

Chyba że całość sił z dachu przechodzi na ścianę zewnętrzną, a to jest tylko możliwe jeśli nie ma żadnego podparcia.

O ile ostrogi można przyjąć że ok, o tyle zmiana grubości płyty hmm...

Pod rzutem ścian nośnych dolne zbrojenie pasuje dać choć na rys chyba nie zauważyłem.

Prostopadle do ściany

sebcio55 co do odcinków - to jak już pisałem projektant mnie nie lubi i dolna siatka składa się z prętów fi8 po obwodzie (mniej wiecej 3m), a środek jest z fi 6. Jak gdzieś znajdę fotkę to wrzucę projekt tej siatki.

 

Znalazłem fotkę:

 

 

Co do foli, to w projekcie folię mam dopiero pod jastrychem, oglądałem różne zdjęcia płyt i muszę przyznać że część miała folię, część nie... wiem że folia jest niezbędna jeśli lejesz beton na ziemię, ale mając XPSa pod spodem już nie jest konieczna.

Nie wiem co na obwodzie ma robić dolne zbrojenie ale ok ...

chyba jako balast.... gdzie dolne pod ścianami ? nośnymi ? brak .

I właśnie to co jest dane na obwodzie płyty jako balast brakuje tej ilości tak gdzie potrzeba

czyli pod nośnym ścianami.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to co jest dane na obwodzie płyty jako balast brakuje tej ilości tak gdzie potrzeba

czyli pod nośnym ścianami.

 

No patrz, nie znam się, ale na chłopski rozum, też właśnie myślę że pod ścianami nośnymi powinno pójść jakieś mocniejsze zbrojenie. Na pytanie o dolną siatkę, konstruktor mi odpowiedział:

 

tam gdzie ma być fi 6 obliczeniowo zbrojenie jest niepotrzebne.

 

nie uzasadnił dlaczego akurat te dwa miejsca są dozbrojone (mniej więcej na środku głębokości, mniej więcej pod schodami i na narożniku ściany nośnej kuchni, ale już reszta ścian nośnych - nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany nośne żebrowanie pod nimi jak pod ławę prostopadłe do ściany pręty na wysięg ramienia kotwione w górze tak jak byś łuki robił

i wąsy długie na fi x 50 średnic tak aby przechodziło w górne zbrojenie.

Siatki IMO na obwodzie dolne to pewnie aby się złodziej nie podkopał. No chyba że to słup to sorry.

To jeszcze jak ściana nośna spotyka się z obwodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas podobno byłeś na spotkaniu z panem Dudą i Zajdlerem.

Uchylisz rąbka tajemenicy? Jakieś rewolucyjne odkrycia? ;)

 

A skad to wiesz??? Naprawde plotki szybko się rozchodzą :D. Powiem tyle: Spotkanie było bardzo przyjemny, informacyjny dla każdego, tak mysle, ale nadal nie robie plyty na EPS. Wydaje mi się ze Pan Duda tez nie, ale na razie za wczesnie aby cos powiedzieć. Koncepcja domu autonomicznego, która pan Duda przedstawil, zdecydowanie mi się podoba, nie sa to żadne głupoty, wręcz przeciwnie. Pan Duda wcale nie upiera się na 40cm EPS pod plyta, to jest raczej, powiedzmy, interpretacja. Celem jest osiagniecia wspolczynnik U blisko do 0,10W/m²K, i tyle. Nie uslyszalem dogmatyczne twierdzenie typu "ponizej 30cm izolacji dom jest nieizolowany". Rozmowy trwaja, nawet planowane spotkanie z udzialem pana TB, ale mogę powiedzieć, ze moje argumenty razem z dokumentami, których przedstawiłem, były raczej przekonujące i dla Pana Dudy i dla pana Seidlera :)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad to wiesz??? Naprawde plotki szybko się rozchodzą :D. Powiem tyle: Spotkanie było bardzo przyjemny, informacyjny dla każdego, tak mysle, ale nadal nie robie plyty na EPS. Wydaje mi się ze Pan Duda tez nie, ale na razie za wczesnie aby cos powiedzieć. Koncepcja domu autonomicznego, która pan Duda przedstawil, zdecydowanie mi się podoba, nie sa to żadne głupoty, wręcz przeciwnie. Rozmowy trwaja, nawet planowane spotkanie z udzialem pana TB, ale mogę powiedzieć, ze moje argumenty razem z dokumentami, których przedstawiłem, były przekonujące i dla Pana Dudy i dla pana Seidlera :)
Brzęczkowski nie wytrzymał i się pochwalił. :) P. Duda nie robi płyt bo jest audytorem. Ciekawy ten ADD, mówiliście o wersji z ogniwami PV które mają, sprzedając energię zarabiać na kredyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczkowski nie wytrzymał i się pochwalił. :) P. Duda nie robi płyt bo jest audytorem. Ciekawy ten ADD, mówiliście o wersji z ogniwami PV które mają, sprzedając energię zarabiać na kredyt?

 

kolektory PV przede wszystkiem maja zapewnić wlasne zapotrzebowanie energii elektryczniej, mieli tam ciekawe panele hybrydowe, które grzeja i cwu i generują energie elektrycznej, ale przyznam się, ze jestem za zielony w tym temacie, aby to oceniac. Pan Duda twierdzil, ze nie ma sensu produkować nadmiar energii, bo się nie oplaca, wiec, trzeba tyle tych kolektorow montować, ile się potrzebuje za własne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, czyli będzie jakaś współpraca :)

Technologia w jakiej buduje pan Zajdler, jest raczej dość lekka, więc być może tak EPS pod płytą byłby wystarczający.

Co do PV, też jestem zdania, że trzeba dobrać je do zapotrzebowania, żeby to miało jakiś sens na dzień dzisiejszy.

 

dość lekka, ale nawet nawet, obciążenie na krawędzie plyty zdecydowanie przekraczają te magiczne 45 kN/m², już to sprawdzaliśmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee :jawdrop: http://emotikona.pl/emotikony/pic/2krzeslo.gif Grześ to płyta stropowa ?

:D obciążenie zmienne płyty 2 kN/m http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiejsie.gif

ja nawet tego nie skomentuję ... płyta swobodnie podparta .... :jawdrop: zbrojenie w narożnikach ... http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech2.gif

wstyd mi za kolegów konstruktorów ... to jasne że głupoty wychodzą ... płyta przezbrojona w jednym miejscu w 100 .% ...i nie dozbrojona w 50% w innym .. http://emotikona.pl/gify/pic/17glowa.gif

 

Grześ jestem osłabiony ... obciążenia parteru na płycie nawet szkoda uwzględniać ... a co z naciskiem od ścian ?

przecież to cuda ...:bash:

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porady szukam ;)

Możecie przyjrzeć się tej konstrukcji płyty?

[ATTACH=CONFIG]275868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275870[/ATTACH]

Na pierwszy rzut oka trochę grubawa się wydaję.

Co myślicie o zbrojeniu?

Horher jeśli czytasz, pochwal się jakie w końcu zrobiłeś wcięcie na HS.

Cos pięknego. Plyta projektowana na EPS200, który posiada odpowiedne aprobaty (jakos mi się wydaje, ze ktoś o tych aprobat tu wspomniał :D). Tego się nie znajdzie, ale jeszcze lepiej jest to, ze plyta jest obliczona pod zalozeniem dop. odp. gruntu 150kPa, jakos nie bardzo tak działa. W sumie standardowy motyw, nawet się nie dziwie :)

Grubosc i zbrojenie nie komentuje, מרכבה już pisal... Wlasnie, nacisk od scian bądź slupow bardziej byłoby ciekawe niż obciążenie zmienne, które mało maja do rzeczy. Za taki projekt moim zdaniem trzeba wymagac zwrot kasy...:mad:

A czy przewymiarowana, no nie wiem, nie ma obciazen, wiec, ciężko powiedzieć. Przynajmniej zbrojenie nie jest do końca tam gdzie ja bym się spodziewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porady szukam ;)

Możecie przyjrzeć się tej konstrukcji płyty?

[ATTACH=CONFIG]275868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275870[/ATTACH]

 

Na pierwszy rzut oka trochę grubawa się wydaję.

Co myślicie o zbrojeniu?

 

Horher jeśli czytasz, pochwal się jakie w końcu zrobiłeś wcięcie na HS.

Nie jestem konstruktorem ale pierwsza sprawa ktora wpada mi oko to klasyczny "d***chron" z uwagami nt wlasciwosci EPS200 - nie do spelnienia. Jezeli wszystkie projekty plyt na EPS maja takie wzmianki to rozumiem dlaczego ich konstruktorzy spia spokojnie...

pozdrawiam,

mx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest że ... zbrojenia brak tam gdzie potrzeba ...

zarysowanie górą.jpg tak się rysuje 25cm ... gdzie jest przeciw rysą 11 prętów fi 12 górą ... na 1mb płyty

moment mx.jpg moment zginający 2x

Ściana obciążenie Z - 72 kN/m

Po środku jest ściana nośna Z -50 kN/m bez wpływu .. EPS 200 nie nadaje się pod płytę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...