Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

troche za wysoko nad gruntem - stawialbym na suchy beton - ale ... malo to przypomina go

cos jakby posadzka / plyta byla robina w 2 warstwach i rury tez ida najpiejrw w 1 a poten w 2 strone

 

Te 3 zdjęcie jest z innego obiektu i pokazuje rozłożone rurki w podbudowie płyty. Nie wiem jaki jest zamysł takiej budowy. Nie było opisu tego zdjęcia.

Natomiast na zdjęciach 1 i 2 wygląda to na magazyn ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk, jest jakiś dyżurny forumowicz ?

 

Proszę o opinię/uwagi na temat poniższego szkicu.

Przestawia on w wariancie I detal fundamentu płytowego przy drzwiach zewnętrznych i tarasowych. Propozycja konstruktora.

Detal II to moja wizja, trudniejsza dla wykonawcy, ale zminiejszająca mostek termiczny. Drzwi przesunięte do warsty ocieplenia i dodany XPS.

Drzwi tarasowe planuję tradycyjne - rozwierano/uchylne. Stolarkę okienną montuję w licu muru, ale przy drzwiach aż się prosi, żeby je wysunąć bo jest podparcie.

 

Zaczynam parę dni po świetach, czym bliżej startu tym więcej pomysłów i zmian :)

A może ktoś wrzuci jeszcze inną propozycję ?

DETAL DRZWI TARASOWE - FUNDAMENT PŁYTOWY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wrzuci jeszcze inną propozycję ?

[ATTACH=CONFIG]311582[/ATTACH]

 

najlepiej chyba przy tarasie i drzwiach wejściowych zlikwidować albo przynajmniej zmniejszyć ten klin betonowy, od góry dać jak narysowałeś XPS tak aby beton od góry zakryć

te kliny mają sens np przy wjeździe do garażu.. niestety u siebie tez to miałem zorientowałem się za późno i dałem tylko od góry XPS 3-5cm po to aby nie było mostka (przymarzanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówca ze oba warianty to kitu. Czemu ma służyć ten klin? Chyba konstruktor jest po tym samym technikum co mój tatko: budowy dróg i mostów ;)

Konkretnie to poszukaj rozwiązania u Horhera bo on tez ma płytę grzewcza i konstruktor mu zmodyfikował płytę tworząc cos jakby stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Oba warianty są do kitu. Co to za płyta fundamentowa, która nie owija betonu z trzech stron? Jaki to ma mieć sens? Mostek termiczny w postaci klina betonowego psuje cały projekt.

 

Dzięki Panowie, ale chyba nie wszyscy zrozumieli, ten klin jest tylko i wyłącznie przy drzwiach.

W pozostałych miejscach jest oczywiście całkowite osłonięcie.

DETAL DRZWI TARASOWE - FUNDAMENT PŁYTOWY-2.jpg

 

Czyli sugerujecie całkowite usunięcie tego klina, czyli zrobienie jednolicie na całości ? A jak wtedy wykończyć tę 30cm przestrzeń przed drzwiami w wartwie izolacji ?

 

Klin był po to aby móc na tej twardej powierzchni ułożyć np. płytki/kostkę.

Taras planuję drewniany, a przed wejściem do domu kostka.

 

Pozdrawiam

DETAL DRZWI TARASOWE - FUNDAMENT PŁYTOWY-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kombinacje sa moim zdaniem pol korzystne. W przypadku drzwi tarasowych, obojętnie czy zwyczajne czy tzw HST, regularnie sugerujemy tzw cieply montaż na konsolach tego typu: (tylko przykład, sa na rynku inne, podobne systemy, nie mowie ze akurat ten jest lepiej od innych)

 

http://www.iso-chemie.de/pl/material/dane-katalogowe-produktow/iso-top-winframer.pdf

 

Ten system jest cenowo korzystny, wystarczająco nosny, ze nawet HST o wagi 900k na nim stoj bez mostkow cieplnych i nie ma potrzeby na osłabienia plyty w takim newralgicznym miejscu lub budowania wiekich mostkow, aby unikac te osłabienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...