Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pochwalę się zakupem: 36m3 Synthos-a Prime S za 290 netto. Nie pytajcie o namiary, nawet na priv. Nie pomogę, bo to strzał jednorazowy. "Podpiąłem się" do duuużeeeego zakupu na duuuużą inwestycję. Wiemy teraz ile mniej więcej płacą za materiały duuuuzi inwestorzy :)

Pytajcie oferentów na Alledrogo, może uda Wam się też coś podobnego wyhaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jaki jest ten dobry pomysł, albo najlepszy ? Jutro lub pojutrze start z murarką...

 

Ja bym sobie dał spokój z czymkolwiek pomiędzy PF, a murem. Ja nie daję nic między betonem, a silikat, chyba że majster lub kierbud się uprze. Jeszcze z nim o tym nie gadałem. Wtedy może przełknę paski papy pod ścianami, ale wolałbym nic nie dawać, bo to raczej bez sensu. Szkoda roboty, czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozeznana. U mnie majster dał mi tylko wybór albo folia (taka gruba o szer 25) lub papa na welonie szklanym zgięta na 2, oczywiście pod spód dysperbit. Nie pomogły tłumaczenia o tym, że to płyta izolowana. nie chciał się tykać :) Ostatecznie wygrała papa, a folie wystające spod płyty pójdą do obcięcia, ale po budowie bo uznaliśmy, że doskonale zabezpieczają teraz opaskę xps i docieplenie boczne płyty. No chyba, że do tego czasu wymyśle dla nich inna formę wspomagania izolacji. przy okazji majster jak to w zwyczaju nie narzekal na swoich poprzedników (panie kto panu to tak spier...lil) tylko przyznał, że płyta zrobiona fachowo. Pod względem wymiarów bo zbrojeniu rozproszonym co prawda słyszał (budował mosty i tunele w hiszpani - gdzie tylko tym jadą), ale.... woli klasyczne górne i dolne zbrojenie. Dyplomata. :)

Pytanie co z resztą płyty? Planuję na płytę jeszcze 23 cm, z czego 15 styro podłogowy lub 200, ogrzewanie podłogowe, wylewka i płytki w sumie 8 cm. gdzie tam folie? na styropian, pod ogrzewaniem? W tradycyjnym fundamencie łączy się izolacje poziomą pod ścianami z izolacją pod podłogą, a tu?

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Jeszcze są np. szlamy cementowe uszczelniające o doskonałej przyczepności, ja warstwę dodatkowej izolacji zrobiłbym, nie jest to duży koszt.

Papa też jest dobra ale pod warunkiem, że jest mocowana do podłoża czyli zgrzewana a nie po prostu położona i dodatkowo z posypka piaskową na gorze w celu zwiększenia przyczepności.

 

W Hiszpanii budują tylko mosty na zbrojeniu rozproszonym?

Śmiem wątpić.

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak podnosisz się i problemem nie jest nośność gruntu to trzeba po prostu zrobić nasyp - pospółka lub piasek gruby, najlepiej wszystko złapane geowłókniną i na tym robisz płytę i opaski z xpsa czy to pionowe czy poziome ( jak bardzo chcesz bo w sumie i bez opasek można by było skoro zrobisz nasyp z gruntu niespoistego) i ja nie widze tu jakiegoś wielkiego problemu. Tu najwięcej to co możesz zaoszczędzić to na materiale jeżeli znajdziesz gdzieś tani i na wykonawcy. Te ostrogi będą dużo drosższe niż usypanie tego "karkołomnego kopca"

 

A teren wokół jest już podniesiony ?.

 

Część działki na której stoi dom czeka na swoją kolej, muszę się pozbyć dwóch drzew i zabezpieczyć płot sąsiada, na razie podnosi się inna cześć działki ( w sumie to już cały hektar się podniósł o jakieś 1,2 m :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyciął, ale nad tym już się będziesz zastanawiał później. Teraz myśl o ścianach, stropie i całej reszcie :)

 

Przekonałeś mnie, nie daję nic to rzeczywiście bezcelowe. No chyba, że poza podciąganiem kapilarnym wilgoci (której przy PF nie ma) jest jakiś inny powód dawania papy / folii.

 

Ściany i strop to bajka. Heh, najgorzej będzie z tą całą resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

 

W Hiszpanii budują tylko mosty na zbrojeniu rozproszonym?

Śmiem wątpić.

 

Ja też. Zapewne zastosował skrót myślowy i chodziło o betonowe uzupełnienia konstrukcji. Co ciekawe stwierdził, że stosuja tam nakładanie betonu jak u nas tynkarze. Pompa, wąż i heja na ścianę lub sufit. Beton się przykleja, twardnieje i po sprawie. Zero szalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie, nie daję nic to rzeczywiście bezcelowe. No chyba, że poza podciąganiem kapilarnym wilgoci (której przy PF nie ma) jest jakiś inny powód dawania papy / folii.

 

Ściany i strop to bajka. Heh, najgorzej będzie z tą całą resztą.

 

 

Bezcelowe powiadasz? hmm przyjdzie gwałtowna ulewa na chwile podniesie się wokół domu poziom wody, zapewne izolacji dla fundamentu nie robiłeś od spodu na super szczelno - folia plus xps układany na styk to żadna izloacja dla wody, jeżeli się ona pojawi - naciągnie trochę wilgoci na ściany, eeee tam wysuszysz , pomalujesz jeszcze raz , kafelki skujesz położysz jeszcze raz, co tam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezcelowe powiadasz? hmm przyjdzie gwałtowna ulewa na chwile podniesie się wokół domu poziom wody, zapewne izolacji dla fundamentu nie robiłeś od spodu na super szczelno - folia plus xps układany na styk to żadna izloacja dla wody, jeżeli się ona pojawi - naciągnie trochę wilgoci na ściany, eeee tam wysuszysz , pomalujesz jeszcze raz , kafelki skujesz położysz jeszcze raz, co tam .....

 

Takie czarne wizje są możliwe, ale jedynie przy niezadbaniu o szereg innych rzeczy "przy okazji", o których zresztą wspomniałeś. Jak się zrobi wszystko z głową, to nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ty masz także hyfroizolacje wywinięta na ściany zew. I szczelnie połączone z czym ?

 

Ja jeszcze nic nie mam. Stratuję za ok.2 tygodnie. Folię, która wylezie z pomiędzy dwóch warstw XPS-a po prostu obetnę nadmiar po wymurowaniu ścian przed ocieplaniem ich EPS-em. Od gruntu dom będzie zaizolowany XPS-ex na zakładkę (2x12cm) + może nawet klejony do siebie na pianę + folia PE pomiędzy warstwami XPS. Poza tym ja mam gruby piasek, wody gruntowej/podskórnej brak bez względu na porę roku, domek na górce, itp., więc nie mam się czym martwić. Jedne co będzie z wody, to to, co spłynie ze ścian po tynku, ale ona również wsiąknie w opaskę piaskową wokół domu i PFund "nie zaatakuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czarne wizje są możliwe, ale jedynie przy niezadbaniu o szereg innych rzeczy "przy okazji", o których zresztą wspomniałeś. Jak się zrobi wszystko z głową, to nie ma takiej możliwości.

 

A jesteś pewien w 100%, że zadbasz o wszystkie rzeczy ?

W sumie róbcie sobie jak chcecie.

Tylko później miejcie pretensje do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...