Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uff... ależ miałem lekturę. Na początku witam bo to mój pierwszy post tutaj.

 

Powiedzcie/doradźcie mi w końcu jak jest z tym szkłem piankowym - Tłuczeń szkła

 

...

 

szkło piankowe ma dwa razy gorsze parametry cieplne niż XPS, więc trzeba dać go dwa razy więcej, stąd jego nieopłacalność :/

 

Moja płyta już kończy się projektować. Projektant zrobił mi wycięcia w styropianie pod oknami i drzwiami w wycięcia będzie wchodziło dodatkowe zbrojenie o takie coś:

[ATTACH=CONFIG]318740[/ATTACH]

Wycięcia mają być tylko w miejscach okien/drzwi. Płyta ma być już na gotowo jako poziom 0 więc przy oknie/drzwiach zrobi się duży mostek. Okna i drzwi tarasowe mają być wysunięte w warstwę ocieplenia pewnie na kotwach. Macie jakiś pomysł żeby zminimalizować te mostki?

 

Mi ostatnio do głowy wpadł pomysł, aby w miejscu drzwi wysunąć z płyty zbrojenie, ale w postaci prętów kompozytowych (nie przewodzą tak ciepła jak stalowe) i na nich oprzeć drzwi w warstwie ocieplenia. Pogadaj z konstruktorem co o tym myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta już kończy się projektować. Projektant zrobił mi wycięcia w styropianie pod oknami i drzwiami w wycięcia będzie wchodziło dodatkowe zbrojenie o takie coś:

[ATTACH=CONFIG]318740[/ATTACH]

Wycięcia mają być tylko w miejscach okien/drzwi. Płyta ma być już na gotowo jako poziom 0 więc przy oknie/drzwiach zrobi się duży mostek. Okna i drzwi tarasowe mają być wysunięte w warstwę ocieplenia pewnie na kotwach. Macie jakiś pomysł żeby zminimalizować te mostki?

 

A nie lepiej MOWO kleić doczołowo do płyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcia mają być tylko w miejscach okien/drzwi. Płyta ma być już na gotowo jako poziom 0 więc przy oknie/drzwiach zrobi się duży mostek. Okna i drzwi tarasowe mają być wysunięte w warstwę ocieplenia pewnie na kotwach. Macie jakiś pomysł żeby zminimalizować te mostki?

 

okien to chodzi ci o okna tarasowe, tak ? można zrezygnować z tego wycięcia, albo całkowicie albo częściowo w zależności ile chcesz się wysunąć z oknami/drzwiami w warstwę ocieplenia. nie wiem jak wygląda ten montaż na kotwach, możliwe że wogóle nie ma potrzeby robienia wycięć ze względu na montaż na kotwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ker bud też chce zrobić wieniec ale bezpośrednio na płycie.

Robiony był by po obwodzie budynku na to dopiero ściany (nawet 2 warstwy chce z bloczka fundamentowego a potem beton komórkowy)

Jaki to mam sens, czy coś to wzmocni/poprawi?

 

...chce dać bloczek betonowy od spodu żeby uniknąć podciągania wody przez bloczki z betonu komórkowego, tak się często robi w piwnicach czy też garażach bo izolacja pozioma w tych przypadkach niewiele daje kiedy woda pojawia się od "góry" czyli np z kół samochodów. W budynku jednorodzinnym hmmm może tylko w garażu bym dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chce dać bloczek betonowy od spodu żeby uniknąć podciągania wody przez bloczki z betonu komórkowego, tak się często robi w piwnicach czy też garażach bo izolacja pozioma w tych przypadkach niewiele daje kiedy woda pojawia się od "góry" czyli np z kół samochodów. W budynku jednorodzinnym hmmm może tylko w garażu bym dał.

 

Na bloczek mogę się zgodzić - nie zaszkodzi - koszt niewielki.

Tylko z tym "dodatkowym" wieńcem zbrojonym to lekka przesada będę musiał z nim porozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chce dać bloczek betonowy od spodu żeby uniknąć podciągania wody przez bloczki z betonu komórkowego,

A z czego niby ten BK ma tą wodę podciągać? Pod z reguły izolacja pozioma, na zewnątrz szczelna warstwa styropianu połączona praktycznie z izolacją poziomą a na tym klej ,siatka i tynk. No chyba że z miesiąc dom będzie stał w wodzie powyżej izolacji poziomej a styropian będzie dziurawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloczek jest zbędny jak tu piszą koledzy, jak chce się zabezpieczyć garaż przed wilgocią to kładzie się płytki na podłodze i na ścianach (może być tylko pasek, 1 rząd) i po sprawie.. a co do mostka termicznego przy bloczku fundamentowym to bez przesady, może przy kilku cm styro na ścianie ma to znaczenie, ale nie przy 15-20cm. mostek termiczny to "dziura" cieplna, czyli znaczna różnica w przenikaniu ciepła względem całości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do mostka termicznego przy bloczku fundamentowym to bez przesady, może przy kilku cm styro na ścianie ma to znaczenie, ale nie przy 15-20cm. mostek termiczny to "dziura" cieplna, czyli znaczna różnica w przenikaniu ciepła względem całości

 

To zależy, kto jaki dom buduje. ;)

Spotkałem się, że pierwszy bloczek zamieniano z silki na BK, aby zniwelować mostek. Żeby ktoś w drugą stronę robił, to się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do mostka termicznego przy bloczku fundamentowym to bez przesady, może przy kilku cm styro na ścianie ma to znaczenie, ale nie przy 15-20cm. mostek termiczny to "dziura" cieplna, czyli znaczna różnica w przenikaniu ciepła względem całości

To tak jak byś powiedział że przy balkonie to też takie nic.

 

P.S. Jak myślisz dlaczego w domach energooszczędnych wieńce mają dodatkowe docieplenie?

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś powiedział że przy balkonie to też takie nic.

to nie to samo, patrz mój post wyżej... dla PF na XPS kombinowanie z 1szą warstwą jest bez sensu

 

btw. najlepiej policz sobie U dla 20cm styro + bloczek fundamentowy lub 20cm styro + BK i podaj jaka jest różnica, jaki to wielki mostek będzie

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś powiedział że przy balkonie to też takie nic.

P.S. Jak myślisz dlaczego w domach energooszczędnych wieńce mają dodatkowe docieplenie?

 

energooszczędnych czy pasywnych.. w energooszczędnych to przerost formy nad treścią, zyski mierne z tego będą.. za to w pasywniaku pewnie warto walczyć o każdą Wh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...