Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To tak, wedle mojej kryształowej kuli, to korzystniej jest bez foli pod XPS'em nie ma nawet śladu ryzyka zawilgocenia, drugi wariant, to po obu stronach

bariera dla pary po Sd [1500m] w tedy jest ok.

Nie dopuszczalne jest danie tylko foli pod XPS"a

Nie mniej kryształowa kula, powiedziała że coś na rzeczy jest, do analizy brała (kula) 3m żwiru ... później układ el clasiko.

 

No i o to mi chodziło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chcialem nie przebijac, wiec chcialem w ostatniej chwili zrobic siatka + uchwyty do rurek. No i na uchwyty musialbym czekac 10+ dni !!! Barth3z - zabezpiecz to wczesniej.

 

Ja będą łapał tyrtkami do siatki. Później siatkę podniosę 2-3cm na jakiś dystansach, żeby wylewka ładnie opatuliła rury/kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy styropianie spinkami nie przebijasz? Nie ma to żadnego znaczenia. Sam rozpatrywałem też siatkę ale specjaliści od wylewek i ogrzewania podłogowego bezwzględnie się temu sprzeciwili i powiedzieli że mogą tak zrobić ale pod gwarancją się nie podpiszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy styropianie spinkami nie przebijasz? Nie ma to żadnego znaczenia. Sam rozpatrywałem też siatkę ale specjaliści od wylewek i ogrzewania podłogowego bezwzględnie się temu sprzeciwili i powiedzieli że mogą tak zrobić ale pod gwarancją się nie podpiszą.

 

Z trytkami nie, siatka + uchwyty to rozwiazania systemowe, z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Czy folia alu jest konieczna ?Czy gwarancja wyklucza ułożenie rurek na dystansach,bez umieszczania jakiejkolwiek folii,czy styropianu, a nawet siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy folia alu jest konieczna ?Czy gwarancja wyklucza ułożenie rurek na dystansach,bez umieszczania jakiejkolwiek folii,czy styropianu, a nawet siatki?

 

Folia to bariera antydyfuzyjna wiec fajnie jak nie jest dziurawiona. Juz pisałem ze dystans do siatki gwarancji nie wyklucza. Folia styropian - brak tez nie IMO.

Zaleta dystansów to także to co Barth chce osiągnąć podnosząc siatkę czyli rurki są wyżej i są całe oblane betonem bądź anhydrytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Folia to bariera antydyfuzyjna wiec fajnie jak nie jest dziurawiona. Juz pisałem ze dystans do siatki gwarancji nie wyklucza. Folia styropian - brak tez nie IMO.

Zaleta dystansów to także to co Barth chce osiągnąć podnosząc siatkę czyli rurki są wyżej i są całe oblane betonem bądź anhydrytem.

Jasne,dzięki.

Rozważam to jeszcze,ale na tym etapie chciałbym, aby nie było pomiędzy płytą ,a posadzką,żadnej folii,a rurki były gdzies na 3-4 cm (na 7-8cm wylewki) od płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...