Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba mam problem ze szczelnością rurek w płycie. Przy próbie ciśnieniowej wodą po około dwóch dniach ciśnienie spada mi z 0,32 bara do 0,2. Rurki PE-RT 18mm trochę ponad 1 km. Na rozdzielaczu niestety nie widać wycieków, choć w tym upale może szybko wysychają. Od jutra sprawdzam pętle po pętli. Czy macie jakieś porady? może coś robię nie tak przy próbie?

 

Prosze o poradę bo problem nie pozwala mi spać ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może ciśnienie się zmienia pod wpływem temperatury…oby

 

Nie sądzę. Płyta ma dość stabilną temperaturę. Trend powinnień być raczej na zwiększanie się ciśnienia przy ogrzewaniu się wody do temp płyty. Może zawór kulowy nie trzyma, ale śladów wycieku brak. Można do 0,6bara powietrzem napompować i pulsarem spryskać rozdzielacz, ale ... wycieków nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed zalaniem płyty było OK ?

U mnie na powietrzu po 2 miesiącach z 3,5 zrobiło się 2,7 ale w tym układzie raczej nie mam powodów do zmartwień.

 

No właśnie i tu jest mój błąd bo nie miałem czasu przed zalaniem. W ostatniej chwili kładłem pętle. Jeśli pętla to mam nadzieję że jakaś mało ważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozwiązanie stosowane na gruntach o słabszej nośności. Jest sporo droższe niż "standardowe" ,"popularne" ławy. Gdy nie ma wyraźnej potrzeby takich rozwiązań się po prostu nie stosuje. Ale o tym czy istnieje taka potrzeba musi zadecydować konstruktor, czasem przy pomocy geotechnika (oczywiście czasem wystarczy ocena architekta).

 

"oczywiście czasem wystarczy ocena architekta " ciekawe co on moze ocenic :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare do środka, pomarańczowe na zewnątrz budynku.

Właśnie, że pod płytą według projektu powinny być pomarańczowe. Olśniło mnie dopiero jak wieczorem zacząłem oglądać te szare i takie miękkie są w porównaniu do pomarańczowych. Bałbym się dać je pod płytę wiec dziś wymieniam na pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że pod płytą według projektu powinny być pomarańczowe. Olśniło mnie dopiero jak wieczorem zacząłem oglądać te szare i takie miękkie są w porównaniu do pomarańczowych. Bałbym się dać je pod płytę wiec dziś wymieniam na pomarańczowe.

 

Powtarzam za kolegami: pomarańczowe. Pod płytę również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod płytą szare rury ??

Szare to pod chudziakiem można włożyć.

 

Pomarańczowe i wskazane SN8

 

Chyba zostałem, źle zrozumiany. Pomarańczowe na zewnątrz budynku tj. pod płytą, szare w środku budynku to jest nad płytą.

 

Szare są miekkie i mają małe średnice (z tego co wiem), te pomarańczowe są twarde jak stal. Użyłem ścinek z pomarańczowych rur by zrobić przepusty w stropie na WM. Wyszły piękne otworki.

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta w zasadzie skończona. Dla zainteresowanych - poniżej koszty.

Powierzchnia 113,0m2, grubość 24cm XPS + 23cm C25/30 (B30) + 2200kg stali, 8-9cm chudziak, zagęszczony nasyp z ok. 400 ton niepłukanego żwiru (niwelacja skosu działki).

 

1. Robocizna wraz z nasypem i koparką - 6.000

2. Piach (żwir) - 6.700

3. Chudziak - 2.600

4. Beton - 7.700

5. Stal - 5.600

6. XPS Synthos - 13.600

7. Inne materiały - 600

 

Nie ujęty jest materiał na kanalizę i pozostałe instalacje. Ogrzewanie podłogowe układałem sam, odkurzanie centralne, instalacje wodne i elektryczne również. Nie ujęty również drenaż/odwodnienie z rynien, bednarka, zatarcie tynkiem boków płyty, bo to wszystko trochę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta w zasadzie skończona. Dla zainteresowanych - poniżej koszty.

Powierzchnia 113,0m2, grubość 24cm XPS + 23cm C25/30 (B30) + 2200kg stali, 8-9cm chudziak, zagęszczony nasyp z ok. 400 ton niepłukanego żwiru (niwelacja skosu działki).

 

1. Robocizna wraz z nasypem i koparką - 6.000

2. Piach (żwir) - 6.700

3. Chudziak - 2.600

4. Beton - 7.700

5. Stal - 5.600

6. XPS Synthos - 13.600

7. Inne materiały - 600

 

Nie ujęty jest materiał na kanalizę i pozostałe instalacje. Ogrzewanie podłogowe układałem sam, odkurzanie centralne, instalacje wodne i elektryczne również. Nie ujęty również drenaż/odwodnienie z rynien, bednarka, zatarcie tynkiem boków płyty, bo to wszystko trochę później.

 

Plyta praktycznie na dom pasywny :)

 

Mozna powiedziec wersja na full wypasie, gdyby dac te 15 cm EPS200, bez chudziaka i na piachu pewnie wyszloby z polowe mniej (to tak dla odniesienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...