Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rzut parteru.

Parter.jpg

Rzut poddasza

Poddasze.jpg

 

Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych, czy w powyższym projekcie da rade oddzielić garaż i kotłownię od reszty budynku tak by ciepło nie przenikało z części mieszkalnej poprzez płytę fundamentową. Nad garażem i kotłownią nie będzie żadnych pomieszczeń użytkowych tylko nad częścią mieszkalną będzie poddasze użytkowe, projekt ten jest przeróbka projektu http://www.mgprojekt.com.pl/pchelka-z-garazem . Chodzi mi o takie oddzielenie by nie wykonywać dwóch płyt, pytam bo czeka mnie rozmowa z architektem/projektantem na ten temat.

 

A mój pomysł jest taki (po lekturze FM) :

-10cm XPS pod płytę

-20-25cm płyta

-10cm EPS

-wylewka a w niej ogrzewanie podłogowe i reszta instalacji możliwych do upchnięcia

Jeśli coś nie tak to proszę o wszystkie sugestie nawet krytykę mojego pomysłu, który pewnie nie jest bez wad zwłaszcza chyba zbyt mała izolacja pod płytą.

Edytowane przez Łukasz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pianką w puszce. Najlepiej pistoletem, głębiej się wstrzelisz..

 

 

 

Czyli najzwyklejszą pianę montażową i jazda? A kiedy naciągacie siatkę i klej na pionowe boki płyty?-po wylaniu betonu czy przed? robicie szalunek na zewnątrz płyty? mój majster stwierdził żeby tylko obsypać piachem i zastanawiam się czy nie zrobić chociaż na narożnikach? lub na środku długości ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najzwyklejszą pianę montażową i jazda? A kiedy naciągacie siatkę i klej na pionowe boki płyty?-po wylaniu betonu czy przed? robicie szalunek na zewnątrz płyty? mój majster stwierdził żeby tylko obsypać piachem i zastanawiam się czy nie zrobić chociaż na narożnikach? lub na środku długości ściany?

 

Pianke zwykla niskoprezna. Ja bede dawal siatke i klej i wykonczenie podczas robienia elewacji, a styropian na bokach mam juz od roku przykryty folia i nic mu nie jest. Musze jeszcze tam dokleic kilka cm.

 

Karolek75 ja robie rurki na railach i tylko je mocuje do podloza, bedzie znacznie mniej dziur i lepiej zakryte. A folie daje bo podobno tak sie robi niby cos tam tego ciepla odbija chociaz srednio w to wierze, no i sa kreski od ktorych mozna rowno ulozyc rurki.

A zeby posadzkarze podnosili mi cale siatki z rurkami to nie wiem, pewnie by mi cos rozje****....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym postawić małe pomieszczenie gospodarcze wymiary zewnętrzne 3x5 m (na zgłoszenie).

Budynek będzie na bazie szkieletu stalowego obitego płytą OSB i obłożonym styropianem , na dachu papa.

Całkowita masa pomieszczenia max. 1,2 tony.

Chciałbym zrobić płytę fundamentową by nabrać wprawy i zdobyć doświadczenie przed przyszłą budową domu.

Budynek będzie stał na działce, gdzie jest przewidywana max. III kategoria szkód górniczych.

 

Mam pytanie czy taki układ płyty będzie odpowiedni:

 

- utwardzony piasek 20 cm ( 25 cm poniżej poziomu gruntu)

- wanna z EPS AQUA 5 cm

- beton 10 cm, zbrojenie po obwodzie kosz z pręta fi 10 , w środku pojedyncza siatka 2,1 x 4,95 m oczko 15 x 15 cm z pręta fi 8 ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez busy_beaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem na forum nowy.Przegladam ten watek od dłuzszego czasu.Planuje budowe w przyszlym roku.na razie tylko wyjsc z ziemi:)Jak zawsze fundusze nie pozwalaja na wiecej.Zdecydowalem sie juz na plyte fundamentowa.Na razie co zrobiłem to badania geotechniczne gruntu.Teraz czas sie zajac projektem.Wiec mam takie pytanko.Czy ma ktos moze jakies namiary do architekta,ktory narysowal by mi domek na PF?Najlepiej z okolic Lublińca.Bardzo dziekuje za wszelkie informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie zabardzo wiem jak do tego sie zabrac.Kto,co i jak.W mojej okolicy jedynie moge miec cały projekt zrobiony na ławach fundamentowych.Puzniej jeszcze trzeba bedzie dac do przeliczenia na PF.Mam adresy dwoch firm ktore to robia.Bylo jakies 100 stron wczesniej.dokladnie nie pamietam.i wtedy bedzie trzeba znowu dodatkowo płacic.cena to 10zł.od metra.i znowu ponad tysiac mniej w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na studiach, czy gdzie tam się uczyli nie słyszeli co to jest "optymalizacja" :)

/ciach/ Nie miej sentymentów i zmieniaj konstruktora, albo nawet projektanta adaptacji, a temu podziękuj.

 

Nie ma lekko... chyba tak muszę zrobić...

 

Zmień konstruktora czym prędzej , 30 cm płyta ? zbrojona fi 12? wymiana na 1,2 m? jak nie masz szkód górniczych ? /ciach/

(skąd się biorą tacy konstruktorzy ?)

 

Spoko - teraz na dnie mam fi 16 ! a łączny tonaż stali w płycie 190m2 wynosi około 4,5 tony stali - wszystko specjalnie kręcone, zmiany co kawałek, żadnych siatek, etc...

 

Witam koleżanki i kolegów ponownie...

 

Jestem po dyskusjach z architektem, projektantem itd.

Rozmawiałem też z osobami jakie wskazali mi forumowicze i proszę o poradę i kontakt zdecydowanego pomóc konstruktora...

 

Pokrótce sprawa mojej płyty wygląda teraz tak:

 

1. XPS 20cm

2. Płyta 25cm

3. zamontowano mi ostrogi ze stopką ala stopa fundamentowa ... ni cholery tego ugryźć, zaizolować, ocieplić... toć to jakaś paranoja jest...

4. Co do wymiany gruntu - już się nie kłócę, darowałem sobie

 

Niestety wycena płyty z XPS BASF 4000 CS (i nie można zmienić na 3035CS itd) to łącznie z tymi ostrogami jakieś 80 tyś zł... przecież to podważa wszelki zdrowy rozsądek.

 

Załączam nowe rysunki płyty i proszę o wsparcie.

 

rzut płyty:

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/nowa_plyta.png

 

rzut przegłębień (ostrogi z czymś tam - jak to zaizolować przed wodą / zimnem)

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/nowa_przeglebienie.png

 

zestawienie stali i szczegóły dla dolnej warstwy (uwaga 2,8 tony stali na dno płyty)

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/szczegoly.png

 

zestawienie stali i szczegóły dla górnej warstwy (uwaga 1,8 tony stali na wierzch płyty)

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/szczegoly_gora.png

Edytowane przez Mysław
legenda do obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę układał zbrojenie płyty- mam w projekcie dolną i górną siatkę co 15cm. Jak układaliście zbrojenie- najpierw dolną siatkę ułożyliście i następnie wieńce pod zewnętrzne ścienny(nośne) czy końce dolnej siatki zachodzą/nie zachodzą pod wieńce a może najpierw włożyć wieńce a później wkładać pręty od siatki?? Jak to ma wyglądać? Do górnej siatki będę wiązał rurki od wodnej podłogówki- kiedy układacie rurki?-przed rozłożeniem dystansów typu wąż między dolną a górną siatką czy po rozłożeniu tych dystansów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vega1 rozumiem tak:

1. skręcone wieńce na swoje miejsce

2. układanie dolnej siatki z prętów fi 8 i układanie dystansów(w projekcie wys 3cm)

3 dystanse typu wąż

4 górna siatka

?

a nie jest wygodniej ułożyć dolną siatkę podnieść ją na tych 3cm dystansach i dopiero wieńce położyć na siatkę?

czy pręty dolnej siatki mają wchodzić pod wieniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...