Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dałoby się tak pisać, żeby wszyscy rozumieli? :-)

W tym tygodniu też jedną płytę skręciłem sam z planem, a nie wiem, o czym jest rozmowa. ;-)

ja zakumałem;) hihi dzięki vega1 za podpowiedź, dziś powstała cała dolna warstwa xps-a jutro zaczynamy drugą warstwę-będzie łatwiej bo już nie ma podsypywania lub wybierania piachu;) liczyliście ile zajmuje wam ułożenie wanny ze styro gotowej pod zbrojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To, o ile wiem klon Legalett. Paru byłych pracowników założyło własną firmę. To nie znaczy, że to źle. Chyba za krótko są na rynku. Na razie niewiele o nich wiadomo.

 

Brinkmann ma przegięte totalnie ceny.Zapewniają ,że są jedynym słusznym wyborem,bo reszta nie używa BASFA (a tylko on spełnia normy),jako jedyni posiadają rozwiązania systemowe na płyty wysadzinowe,oraz tylko oni maja najlepszy fibrobeton.Jedym słowem,są najlepsi ;)

Megatherm ma świetne ceny.Parati,tak jak i Megatherm-posiada w ofercie kształtki na cokół PF z materiału od XPS do EPS-to tez wielki plus.

Zobaczymy,co w ofercie zaproponuje Parati,stosują zbrojenie tradycyjne,bez znaczenia-a zapewne i tak kierownik budowy nakazałby tradycyjne zbrojenie pod wewnętrznymi ścianami nośnymi...

Fajnie by było,gdyby pojawił się w końcu na rynku przyzwoity wykonawca PF,w cenie jak i jakości.Dosyć mam czytania w ofertach,że konkurencja jest be bo to i tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy płyta to jakaś "rocket science" ?

Zwykły element konstrukcyjny, opatrzony projektem.

 

Chyba nie trzeba ściągać do tego "specjalistycznej" ekipy, skoro każda sprawna ekipa budowlana potrafi to wykonać....

 

EDIT: a te świetne ceny w przypadku Megathermu to konkretnie ile i za co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A czy płyta to jakaś "rocket science" ?

Zwykły element konstrukcyjny, opatrzony projektem.

Chyba nie trzeba ściągać do tego "specjalistycznej" ekipy, skoro każda sprawna ekipa budowlana potrafi to wykonać....

Pełna zgoda.

Tylko jest jedno ale.Większość małych firm robiących tradycyjne fundamenty,nie posiada nawet zwykłego helikoptera do zacierania,wibratora do betonu,a o łacie wibrującej już nawet nie wspominam...Po chwili rozmowy,ta zmierza już w stronę:A po co panu płyta,zrobimy tradycyjny fundament.Sam wiesz jak jest.

EDIT: a te świetne ceny w przypadku Megathermu to konkretnie ile i za co ?

Zrobiłem 5 wycen,w średnich i dużych firmach w kraju.Nie zamierzam nikogo krytykować,ale cena m2 dla płyty z ociepleniem 20cm XPS wacha się do nawet 380pln netto,przy średniej wielkości budynku 200-210 m2 z garażem w bryle.Po takich wycenach,odpuściłem sobie temat szkła piankowego pod płytą.tutaj ceny były już o 20-25% wyższe.

Magatherm zaproponował cenę prawie 11k pln niższą od pozostałych firm,przy identycznym zakresie prac.Jaka cena będzie w Parati-jeszcze nie wiem.

Tak czy siak,bajery o wykonaniu PF w cenie fundamentów tradycyjnych (przez firmę,temat samoróbki odpuszczam) są nieprawdziwe.Przynajmniej w moim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

JegoPanie,u mnie płytę robiła firma placaca zusy,vaty i inne dziady.

Koszt robocizny wyszedł za płytę 10tys.zl a materiał na płytę zamawialem sobie sam,a co,nie dałem na sobie zarobić ;)

Ta sama firma postawiła mi dom do SSO :)

Koszt mojej mega zbrojonej płyty pod szkody górnicze gdzie poszło 4,5t stali to 300zl/m2

Dużo ? Chyba nie bo to już izolowany fundament pod wylewke a w tradycyjnym trzeba jeszcze izolować i o tym chyba zapominasz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej osób decyduje się na płytę ze względu na zalety jakie to rozwiązanie ze sobą niesie.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że im płyta bardziej zaawansowana (czyt. więcej instalacji), tym cena w stosunku do fundamentów się zaciera. Jednak jeśli ktoś porównuje płytę do fundamentów i ta jest tylko elementem nośnym na izolacji - to różnica wyjdzie spora.

 

Przy płycie z ogrzewaniem podłogowym, instalacją wody i instalacją elektryczną, różnica ceny wynosi nie więcej jak 5-10% w stosunku do fundamentó ławowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Tylko jest jedno ale.Większość małych firm robiących tradycyjne fundamenty,nie posiada nawet zwykłego helikoptera do zacierania,wibratora do betonu,a o łacie wibrującej już nawet nie wspominam...Po chwili rozmowy,ta zmierza już w stronę:A po co panu płyta,zrobimy tradycyjny fundament.Sam wiesz jak jest.

 

 

 

Helikopter niepotrzebny, łatę wypożycza betoniarnia. Jak zbroją i zalewają stropy, to w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Helikopter niepotrzebny, łatę wypożycza betoniarnia. Jak zbroją i zalewają stropy, to w czym problem ?

 

To trzeba by "ich" zapytać.Zwykle rezygnują.

Żelbet jest nie łatwy,trudny tez nie-ale jak ktoś tylko ławy grzeje -to tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
coraz więcej osób decyduje się na płytę ze względu na zalety jakie to rozwiązanie ze sobą niesie.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że im płyta bardziej zaawansowana (czyt. więcej instalacji), tym cena w stosunku do fundamentów się zaciera. Jednak jeśli ktoś porównuje płytę do fundamentów i ta jest tylko elementem nośnym na izolacji - to różnica wyjdzie spora.

 

Przy płycie z ogrzewaniem podłogowym, instalacją wody i instalacją elektryczną, różnica ceny wynosi nie więcej jak 5-10% w stosunku do fundamentó ławowych.

No to jedziemy.

Płyta 20cm żelbet,ocieplenie 20 cm XPS,cokół 10-20cm XPS,dom 155 m2,pozostałe bez ocieplenia 48 m2.

Wycenę,zakres prac,zastosowane materiały,technologia,normy-poproszę :)

 

edit: Na forum,on line.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy.

Płyta 20cm żelbet,ocieplenie 20 cm XPS,cokół 10-20cm XPS,dom 155 m2,pozostałe bez ocieplenia 48 m2.

Wycenę,zakres prac,zastosowane materiały,technologia,normy-poproszę :)

 

edit: Na forum,on line.

 

Mi się nie chce liczyć, a Vega to już z pewnością nie ma na to czasu :)

W każdym razie przedstawię fakty: płyta ok. 114m2 na xps 24cm wyszła jednak taniej - kalkulowałem wcześniej koszt ław + podłogi na gruncie w zamian za płytę. Wyszło ok. 8-9 tys. drożej przy zachowaniu wszelkich reżimów typu porządna papa, xps pod ziemię na ściany fundamentowe, itp. Wymiany gruntu nie miałem. Co do instalacji - w porównaniu kosztów nie ująłem, bo tak czy siak trzeba je robić. Za to mam je już z głowy. Wodę, prąd i odkurzanie ułożyłem w jeden dzień z 14-letnią córką do drobnej pomocy, a 550 m podłogówki - w półtorej dnia z szanowną małżonką :) Widzę jeszcze jedną dużą zaletę płyty - łatwiej budować ściany i resztę, bo mamy gotową "podstawę" pod rusztowania, stemple do stropu, itp. Czysto, równo i jakoś tak ...nowocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi. Czy jest sens zbierać humus przed zimą?

Prawdopodobnie nie zacznę budowy w tym roku gdyż dopiero mam ostateczną wersję architektoniczną projekty teraz cała branżówka później zezwolenia pozwolenia itp. Humus bardzo by mi się przydał w inne miejsce działki chciałbym obsypać podmurówkę przy ogrodzeniu z racji tego że od strony sąsiada jest już podsypana a boję się żeby mi płyty nie popękały. Tylko czy zdjęcie tego humusu będzie miało jakiś negatywny wpływ na miejsce pod przyszłą PF ewentualnie czy na wiosnę jak ruszę z budową trzeba będzie odsłonięte miejsce dodatkowo zagęszczać. Mógłbym kupić teraz humus ale z pewnością później musiałbym się pozbyć tego spod płyty, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz miałem ten sam dylemat na wiosnę i nie zebrałem, humus wybrałem kilka dni przed nawożeniem piachu. Rozumiem że zbierzesz tylko humus i na to płyta bez dalszej/głębszej wymiany gruntu?-jeśli tak to znaczy że jest on dobrze zagęszczony a jak go odsłonisz to ulewy, wiatry, mrozy mogą go przynajmniej z wierzchu naruszyć. Po za tym zanim wiosą ruszysz to różne roślinki ci urosną i będziesz musiał wyrywać. Ja bym nie ruszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...