Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cena za gotową płytę kształtuje się najczęściej na poziomie 280 - 320 zł /m2

Oczywiście można drożej i minimalnie taniej....

 

Ok,

 

chciałbym się zmieścić w 35.000 zł za 120 m2 płyty.

 

Czy robić już w projekcie indywidualnym domu PF? Pytam, bo większość firm i tak robi PF wg Swoich technologii i Swoich obliczeń więc ten projekt w ogóle może nie mieć zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena za gotową płytę kształtuje się najczęściej na poziomie 280 - 320 zł /m2

Oczywiście można drożej i minimalnie taniej....

 

Dla mnie to trąci herezją, wybacz. :-)

Płyta płycie nierówna, wszystko zależy, jak jest robiona i co jest dodawane do płyty.

Czy jest dodatkowe wzmocnienie pod komin, czy są siatki, czy płyta jest skręcana z prętów, czy są bigle, czy raczej gięte siatki na zamknięciu płyty? Czy płyta jest jednolita, czy są otwory w płycie, różne wysokości, wykończenie biglami czy laskami? Czy są ostrogi? i tak dalej.... A to jest tylko samo zbrojenie.

Ja bym się nie podjął zrobienia płyty bez obejrzenia planu i ustaleniu pełnego zakresu robót.

Jeśli wiem, co jest do zrobienia, potrafię oszacować liczbę godzin zgranej ekipy, jeśli nie wiem, nie potrafię określić ceny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakieś 12-15 cm będzie wystawać, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Jak taka elewacja będzie wygląda? Ja tego wcześniej nie zauważyłam ale dałam płytę do przeliczenia jeszcze do 3 firm i właśnie jedna z nich zwróciła mi uwagę na to twierdząc że to błąd. Ta sama firma twierdzi że 20 cm XPSa w płycie na nic mi się zda bo pomiędzy 10 a 20cm xps wielkiej różnicy nie będzie w izolacji...

 

Mało tego, dostarczyliśmy badania geologiczne gdzie jasno wynika że mamy sam piach, a w projekcie - wymiana gruntu na 30 cm :wtf:

 

Jeszcze zapytam, Ecoinwest - KRZYSZTOF ŚLAGA, ktoś coś?

Edytowane przez Brysia8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysia8 popieram przedmówcę. W moim pierwszym projekcie nawet słupy 1,5m od domu miały być w ogrzewanej płycie, a po za tym poza każdą ścianą płyta wystawała 15cm. Po pertraktacjach miała wystawać 5cm, a skończyło się na zmianie projektanta płyty.

" Ta sama firma twierdzi że 20 cm XPSa w płycie na nic mi się zda bo pomiędzy 10 a 20cm xps wielkiej różnicy nie będzie w izolacji..."

w moim przypadku też większość miejscowych twierdzi że 12cm ocieplenia to max bo większa ilość to g...daje. Niech taki mądrala zrobi sobie dom 12-stką i ogrzewa go prądem a ja będę miał 20 i możemy wtedy się licytować. Co do xps-a to jest filmik muratora gdzie kilka jakiś miniej lub więcej istotnych info można wyłapać:

http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/plyta-fundamentowa-izolacja-z-polistyrenu-ekstrudo,1109/?utm_source=Muratordom&utm_medium=link%20na%20stronie%20tagu&utm_campaign=MTV%20na%20mdom

kobitka wypowiada się że lepszą lambdę przy xps-ie uzyskuje się dając kilka cieńszych warstw niż jedną grubą. Widać też że układają najpierw poziome płyty a później pionowe boki-a jak forumowicze robią?-ja najpierw ustawiłem pionowe boki i później poziome ale nie wiem czy metoda z filmu nie jest szybsza.

Czym uszczelniacie otwory przy kilku rurach arot będących w jednym miejscu? mam 4 rury przy sobie i między nimi nie wiem co wpuścić-może silikon?

Edytowane przez Xesxpox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie układania dolnej siatki zbrojeniowej płyty i moim zdaniem jeżeli robiłbym jeszcze raz grubą folię(u mnie 0,5) dałbym pod płyę fu-pod xpsa, a na wierzch pod zbrojenie coś cienkiego do poślizgu betonu lub w ogóle bym nie dał. Wkładając dolne pręty człowiek się pierdzieli żeby foli nie porwać itp. Mi folia pod zbrojeniem(na xps-ie) tylko utrudnia pracę. Pod xps-em leżałaby sobie i nic by mnie nie martwiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie układania dolnej siatki zbrojeniowej płyty i moim zdaniem jeżeli robiłbym jeszcze raz grubą folię(u mnie 0,5) dałbym pod płyę fu-pod xpsa, a na wierzch pod zbrojenie coś cienkiego do poślizgu betonu lub w ogóle bym nie dał. Wkładając dolne pręty człowiek się pierdzieli żeby foli nie porwać itp. Mi folia pod zbrojeniem(na xps-ie) tylko utrudnia pracę. Pod xps-em leżałaby sobie i nic by mnie nie martwiło.

 

Na pionowe podejścia kanalizacji załóż "kołnierze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jesteśmy na etapie zmiany wysunięcia płyty z 15 cm 5 cm, co nie zmienia faktu że coś takiego na elewacji nie ma prawa wyglądać ładnie.

Nasza płyta bez szkód górniczych ma 3 tony zbrojenia - większość twierdzi że to stanowczo za dużo...

taką wycenę dostałam z hurtowni, a to jest bez xps i eps

1|BETON.TOWAROWY.B-25 | | 38 m3 | | |23%| 252.22| 9,584.36|

2|PR,ET.G/LADKI.10.ST3S (0.62) | | 2.584 t | |23%| 3389.76| 8,759.14|

3|PR,ET.-ZEBRO.12.RB500B (11/0.89) AIIIN | | 0.198 t | |23%| 2410.80| 477.34|

4|WALC'OWKA.6.S235JRG2.prosta(0.222) AI | | 0.070 t | |23%| 3000.00| 210.00|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, beton można kupić jako usługę betonowania i jest wówczas na 8% VAT

 

Dokładnie. W zależności od betoniarni to wystarczy oświadczenie, że się buduje dom jednorodzinny do iluś tam metrów. Ja musiałem jeszcze dodatkowo dorzucić skan pierwszej strony projektu budowlanego. Przyjechali i wylali. Faktura na usługę betonowania z 8% VAT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, najtaniej znalazłam za 411 złotych. Mówię o XPS 300, bo 500 to za 580 pln jest... (a XPS 500 miałam w projekcie, dobrze że udało się zmienić)

http://astrobud.pl/pl/p/Finnfoam-styrodur-XPS-duzy-rozmiar-2485x585mm-FL300-/134

moj sklep... i przy ilosciach na plyty - negocjowalne.

Ostatnia transakcja z jednym z forumowiczow (na 23% VAT, wiec biorac FV na wykonawce jeszcze mozna jakos sie z nim dogadac na roznice w VAT):

300kPa - 375,83 brutto/m3

500kPa - 472,35 brutto/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...