Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ło - a co to za wariat ?będzie - silosy ? czy może na torfach ?

 

Ciekawostka dla Ciebie 28 ton stali na płytę :o

 

Dom jednorodzinny, piwnica, parter, piętro coś ponad 1000m2 dla rodziny obecnie 2+2

W piwnicy część technologiczna basenu, winda i inne pomieszczenia techniczne + garaż na 8 samochodów.

Na parterze część dzienna + garaż na 3 samochody i basen.

Piętro część prywatna

 

Jeszcze nie widziałem ostatecznych projektów, ale też coś się mówi o lądowisku dla śmigłowca.

 

Właściciel handluje autami a do tego zaczął zbierać samochody klasyczne i budować kolekcję część aut będzie w domu a część w nowo budowanym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem. Nie mam coprawda opaski, bo wymieniałem grunt na niewysadzinowy dobrze poniżej granicę przemarzania. Drenaż mam odsunięty od domu o ok 0,5-2m (zależy gdzie, choc wszędzie idzie po granicy podbudowy) i mimo, że zbiera wodę głównie z podbudowy, to widać jego wpływ na otaczające dom podłoże gliniaste (naprawdę paskudna glina!).

 

Dzięki. U mnie na działce też jest taka paskudna glina. Bardzo ciężko się w niej kopie. W takim razie również spróbuje wykonać drenaż na granicy podbudowy, ewentualnie trochę poza podbudowę, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce prosić państwa o opinię w sprawie współpracy z firmą http://www.ravatherm.com/pl poniewaz chce zakupić od niej Styrodur do ocieplenia kurnika niestety płatność jest z góry dlatego się obawiam. Proszę o pomoc.Pozdrawiam

 

Ja na swojej płycie mam xps-a z Ravathermu i jest ok.

Przy okazji zapytam czy mogę na zimę zostawić xps-a i całą płytę jak na załączonym zdjęciu

Przez rok moze się coś zniszczyć?

 

DSC_1132.JPG

Edytowane przez jerrry1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej płycie mam xps-a z Ravathermu i jest ok.

Przy okazji zapytam czy mogę na zimę zostawić xps-a i całą płytę jak na załączonym zdjęciu

Przez rok moze się coś zniszczyć?

 

[ATTACH=CONFIG]332109[/ATTACH]

 

jakiej grubości masz xps na boku płyty ? jakiej grubości planujesz ocieplenie ścian domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii PF i drenażu.

 

Badania geologiczne: humus 40 cm, później piasek i "dobre gliny" do 1 m, od 1 - 2,8 m glina, od 2,8 m piasek (2 otwory po 4 m zrobione).

 

1. PF - będę podwyższał poziom 0 o 40 cm. Wystarczy wybrac humus i na jego miejsce zagęszczony piasek.

2. Drenaż - zakończyć studnią chłonna, która bedzię na glębokości piasku (3 m)?

3. Deszczówka - tak samo jak drenaż?

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej płycie mam xps-a z Ravathermu i jest ok.

Przy okazji zapytam czy mogę na zimę zostawić xps-a i całą płytę jak na załączonym zdjęciu

Przez rok moze się coś zniszczyć?

 

[ATTACH=CONFIG]332109[/ATTACH]

 

To chcesz zostawić na zimę czy na rok? Jak na zimę to śmiało, nic sie nie stanie, zobacz u DrKubus'a w dzienniku, on zimował ostatnio swoją płyte, chyba tylko przykrył folią. A jak na rok to xps trochę od słońca może się poniszczyć (powierzchniowo skruszeje), ale lekko przetrzesz przed wykończeniem i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20150929_003.jpgWP_20150929_004.jpg

Czy w tym projekcie PF jest dodatkowe zbrojenie pod ścianami :confused: ja go nie widzę (zaznaczam że pierwszy raz widzę na oczy gotowy projekt zbrojenia) zastanawia mnie to bo gdzie bym nie czytał to chyba wszyscy mają dodatkowe zbrojenie pod ścianami . Czy może tylko zbrojenie dolne i górne z drutu fi12 , górne # 15, dolne #20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

pochwalę się że u nas się zaczęło :)

Płyta powoli się kształtuje, wrzucę parę poglądowych zdjęć, może komuś coś się nasunie.

Jak myślicie, czy wszystko idzie tak jak powinno?

 

http://images69.fotosik.pl/1233/b69bba5f09da4df2med.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/1233/df827926b5e5bcefmed.jpg

 

http://images68.fotosik.pl/1233/138f93b48ccf667emed.jpg

 

http://images68.fotosik.pl/1233/2e8507ea115e3aeemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe szczeliny potraktować pianką i będzie dobrze. Przed betonowaniem gęsto podeprzeć deskowanie od zewnątrz....

Ok, dzięki! Jakaś specjalna pianka? zastanawiam się do jakiej głębokości później boki obłożyć styrodurem, widziałam że w większości macie zrobioną od razu wannę z xpsa, u mnie na bokach zwykłe deskowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...