Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

^^

Bo tak to jest jak płacisz mało za projekt, to projekt nie jest zoptymalizowany, czyli jednym słowem jakimś tam gotowcem na szybko dostosowanym, nie liczonym indywidualnie i masz albo za dużo zbrojenia albo za mało, nie czarujmy się za 700 PLN kto tam będzie bawil się w obliczenia.

Ta Pani zaniża poziom w branży takimi cenami i sama sobie strzela w stopę, niedługo będzie tak, żę za projekt będzie się mniej płaciło niż murarzowi za wykonanie ścian .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wyjdzie w praniu czy jest ok, jak będą problemy to napiszę na pewno.

prędzej będzie tak, że za tę samą robotę można zapłacić x3 bo pracownik ma dniówkę 100 PLN, ale prezesik musi tysiaka zgarnąć :) to rzeczywistość.

 

Jakis czas temu Tauron kasował za przyłaczenie chyba 160 od 1 jednostki przyłączanej mocy, stwierdziłbyś ze tyle to kosztuje no bo i porzadnie etc. teraz jest chyba 78 PLN i co? gorzej zakładają? czy jak ?

Edytowane przez lambert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjdzie w praniu czy jest ok, jak będą problemy to napiszę na pewno.

prędzej będzie tak, że za tę samą robotę można zapłacić x3 bo pracownik ma dniówkę 100 PLN, ale prezesik musi tysiaka zgarnąć :) to rzeczywistość.

 

Jakis czas temu Tauron kasował za przyłaczenie chyba 160 od 1 jednostki przyłączanej mocy, stwierdziłbyś ze tyle to kosztuje no bo i porzadnie etc. teraz jest chyba 78 PLN i co? gorzej zakładają? czy jak ?

 

 

 

Możesz podesłać namiar na tą panią? Również szukam kogoś kto mi wykona projekt płyty fundamentowej. Mój mail [email protected].

Dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, więc się dopiszę. :-)

 

Różnie jest z tymi prezesami czy kierownikami. Niektórzy potrafią mieć prace ciągle i świetnie zarządzać ludźmi, że wszystko idzie, jak w zegarku, bez kar, a wręcz z dodatkami, mają też na stałe fachowców, nie ludzi z łapanki. Inni bywają kompletnie niepotrzebni, więc nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka.

A co do niskich stawek, to już widziałem wielu bardzo tanich ale zupełnie nieopłacalnych, gdy jeden droższy pracownik potrafił zrobić nie dość, że lepiej pracę, to jeszcze dwa razy szybciej, niż trzech tanich. Praca bez sensownego sprzętu też w sumie nie jest tania, nawet gdy się wykona ją dobrze i w pierwszym podejściu.

 

A co do pani projektant czy konstruktor, być może niektórym wychodzi szybciej, bo znają dobrze swoją robotę. Mieszkałem kiedyś na stancji u starszej pani architekt. Chwaliła studentów z uczelni X mających praktyki w firmie Y, że z nimi się bardzo dobrze i szybko pracuje, "mają większość wymiarów w głowie".

Kolega murarz-złota rączka kiedyś robił komuś przeróbkę domu, zaproponował podparcie stropu. Poproszono inżyniera, co się chłopina nie naliczył i w końcu zaproponował to samo, z identycznymi parametrami. Na pieniądze zapracował uczciwie, w końcu to on bierze za to odpowiedzialność, ale można to samo robić wolniej i szybciej i niekoniecznie źle, jeśli taniej.

Zgodzę się natomiast, że w Polsce ogólnie idzie to w złą stronę taniości za wszelką cenę i utrzymania poziomu płacy konstruktora pomimo wszystko, często nie ma drugiej osoby kontrolującej obliczenia i konstrukcję i to jest zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki najlepiej zastosowac styropian pod płytę i czy 10 cm wystarczy ?

 

Najpierw zastanów się jakie będzie ogrzewanie przede wszystkim czy w płycie, czy jednak chcesz robić wylewkę i pod nią cienką izolacja etc... I polecam weekendową lekturę tego wątku - a dowiesz się wszystkiego, co warto i poznasz wiele patentów :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar budować dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym i mam poważny dylemat jaką grubość xps zastosować żeby stosunek grubości do zamierzonego efektu był optymalny, budynek parterowy powierzchnia zabudowy 215 m2 więc z bokami wychodzi jakieś 250 m2 przy cenie xps pomiędzy 400-500 zł za m3 w zależności od wybranej opcji koszty gigantycznie rosną. Przy 10 cm średni koszt materiału jakieś 11-12 k przy 15 cm 16-18 k przy 20 cm 22-26k zastanawiam się do jakiej grubości ma sens inwestować ? Może zwiększyć po bokach grubość do 20 cm a pod płytą coś pomiędzy 12 a 16 cm bo grubości xpsa chyba są co 2 cm czyli 2*6 lub 2*8 cm. Na stronie cieplowlasciwe.pl robiłem łopatologiczne zestawienie i wyszło że różnica w kosztach ogrzewania pomiedzy 10 cm a 20 cm wynosi zaledwie 6 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar budować dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym i mam poważny dylemat jaką grubość xps zastosować żeby stosunek grubości do zamierzonego efektu był optymalny, budynek parterowy powierzchnia zabudowy 215 m2 więc z bokami wychodzi jakieś 250 m2 przy cenie xps pomiędzy 400-500 zł za m3 w zależności od wybranej opcji koszty gigantycznie rosną. Przy 10 cm średni koszt materiału jakieś 11-12 k przy 15 cm 16-18 k przy 20 cm 22-26k zastanawiam się do jakiej grubości ma sens inwestować ? Może zwiększyć po bokach grubość do 20 cm a pod płytą coś pomiędzy 12 a 16 cm bo grubości xpsa chyba są co 2 cm czyli 2*6 lub 2*8 cm. Na stronie cieplowlasciwe.pl robiłem łopatologiczne zestawienie i wyszło że różnica w kosztach ogrzewania pomiedzy 10 cm a 20 cm wynosi zaledwie 6 %.

 

XPS to max 400 zł - tylko poszukaj. Ja mam za 39x brutto 23% (a jeszcze pójdzie na 8% to będzie jeszcze mniej)

 

Ale pytanie - ogrzewanie podłogowe w płycie czy izolacja i wylewka!? Chyba te 4 tys więcej na XPS (przynajmniej 16 cm - na zakładkę 2 x 8 ) to nie większy koszt niż robienie potem izolacji i kolejnej wylewki - o czasie nie wspominając - jeśli planujesz jak większość tutaj ogrzewanie w płycie :) Po bokach możesz dać ESP tańszy - tutaj nie ma ściskania jak chcesz coś zaoszczędzić. Taka płyta to niezły bufor i możesz grzać tylko w nocnej taryfie (kolejna oszczędność). Szkoda by było aby uciekało w grunt.

 

Najwięcej na tej powierzchni wyjdzie cię zbrojenie i zalewanie. Upewnij się że jakiś konstruktor nie walnie ci płyty na 30cm albo extra ostrogi bo nie kuma tematu :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanów się jakie będzie ogrzewanie przede wszystkim czy w płycie, czy jednak chcesz robić wylewkę i pod nią cienką izolacja etc... I polecam weekendową lekturę tego wątku - a dowiesz się wszystkiego, co warto i poznasz wiele patentów :)

 

nie planujemy miec ogrzewania podlogowego ani w plycie ani w wylewkach . probowałem czytac caly watek ale nie oszukujmy się 600 stron to troche czasu zejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe podejście, jak na współcześnie budowane domy.

Masz jakieś złe doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym ?

 

Może złych doświadczeń osobiscie nie mam tylko $ mnie trzyma i chce sam wykonać płyte a grzejniki na cały przyszły dom już posiadam , tak się przytrafiło .

Może mi Ktoś podać przybliżone koszty płyty bez ogrzewania do tego projektu

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-993-Aurora,976.html

tutaj mamy zwykłe ławy ale architekt będzie mi to przerysowywał na PF

PS jaka folie powinno sie stosować i dlaczego na niektorych filmach daja pod styropian a na innych zas nad styropian pod beton ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...