Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko:

 

czy mogę postawić płytę na gruntach wysadzinowych? Konkretnie na glinie twardoplastycznej.

Projektant mówi że trzeba zrobić wymianę gruntu na niewysadzinowy.

Wykonawca mówi że dzięki opasce wokół domu, pod domem nigdy nie będzie temperatury ujemnej i nie dojdzie do wysadzania.

 

Jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja chciałbym zastosować GWC pod płytą, nie wiem, nie doczytałem czy ktoś u siebie instalował?

Mam GWC rurowy pod płytą,żadnych rewelacji tyle tylko,że wymiennik nie zamarza ;)

 

Jak może obniżyć tylko o 1-2 stopnie,skoro spod płyty wychodzi w lecie stała 14 st. ?

No i co z tego,że wychodzi 14st.C ? To nic nie da,za mała wydajność reku i tak jak wyżej pisali,nie obniży Ci w domu temperatury nawet o 1st.C.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

czy mogę postawić płytę na gruntach wysadzinowych? Konkretnie na glinie twardoplastycznej.

Projektant mówi że trzeba zrobić wymianę gruntu na niewysadzinowy.

Wykonawca mówi że dzięki opasce wokół domu, pod domem nigdy nie będzie temperatury ujemnej i nie dojdzie do wysadzania.

 

Jak jest naprawdę?

 

A ile tej wymiany masz, że to problem (no chyba, ze ci wrzucił 2 m to... problem ) Sam bym nie postawił bezpośrednio na glinie. To się jednak pod wpływem wody uplastycznia. Ja mam też glinę ale te 30-50cm wymiany raczej jest wskazane? Na tym jednak ma stać cały dom :) Opaska przed wysadziną swoją drogą.

 

Przecież projektant nie będzie wiedział ile ziemi wybrałem z wykopu

 

A co na to Kierownik B. ? On już widzi... (przynajmniej powinien) :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tej wymiany masz, że to problem (no chyba, ze ci wrzucił 2 m to... problem ) Sam bym nie postawił bezpośrednio na glinie. To się jednak pod wpływem wody uplastycznia. Ja mam też glinę ale te 30-50cm wymiany raczej jest wskazane?

 

Niby mam wymienić na głębokość przemarzania czyli 1,10m. Myślisz że wystarczy wymienić 30-50cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

wstawiam wstępny projekt płyty, czy ktoś może się wypowiedzieć co do jej prawidłowości?

 

oczywiście będzie skorygowane na xps pod płytę.

-czy jako podsypkę nie wystarczy piasek?

-jest konieczność wylewania chudziaka?

-co projektant miał na myśli umiejscawiając chudziaka na styropianie?

 

dom parterowy, na dachu wiązary, budowany w III kat. szkód górniczych.

 

 

Bez tytułu1.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez sztolu
wyraźniejsze zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, z tą wylewką to też już wyeliminowałem ją.

kostruktor tłumaczył się, że chudziak po to, aby od dołu była większa otulina? to 3cm nie wystarczy b25?

zawsze myślałem, że jeśli już idzie chudziak to pod XPS.

dawaliście folię w swoich płytach czy całkowicie z niej rezygnowaliście?

 

co sądzicie o ogrzewanie podłogowym w płycie na III kat. szkód górniczych? czy nie będzie się nic rozszczelniać? dośćczęsto i mocno tąpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając nieco temat, nie wiem czy był gdzieś poruszany temat naprawy jakiejś usterki instalacji pod płytą fundamentową. Jak wymienić np. uszkodzoną rurę kanalizacyjną itp.? W przypadku tradycyjnej podłogi na gruncie rozwalamy podłogę i przy dużych zniszczeniach jakoś się da. Przy płycie musielibyśmy bardzo uszkodzić konstrukcję nośną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tak, tak, z tą wylewką to też już wyeliminowałem ją.

kostruktor tłumaczył się, że chudziak po to, aby od dołu była większa otulina? to 3cm nie wystarczy b25?

zawsze myślałem, że jeśli już idzie chudziak to pod XPS.

dawaliście folię w swoich płytach czy całkowicie z niej rezygnowaliście?

 

co sądzicie o ogrzewanie podłogowym w płycie na III kat. szkód górniczych? czy nie będzie się nic rozszczelniać? dośćczęsto i mocno tąpie.

Sądzę i widzę że projekt płyty masz z ppkonstruktor ;)

Chudziaka od nich miałem pod styro pod płytą ale na moją sugestię obyło się bez.

I tak sukces że na szkodach III kat. masz płytę bez odsadzki ;)

 

Widać,że na moim domu uczyli się rzemiosła dot.płyty ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem - mam dom parterowy z garażem w bryle, chciałbym w nim puścić ogrzewanie podłogowe z rozstawem rurek co 30 cm. Ma być płyta fundamentowa i tu pojawia się pytanie - czy oddylatować garaż od płyty głównej, czy przy ogrzewanym garażu raczej się tego nie robi? Na ścianach garażu będzie 5 cm styro 0,031. No i druga sprawa - jak wykonać przepusty pod dolne źródło pompy ciepła? Zwyczajnie rura osłonowa w izolacji pionowej czy pod płytą w podbudowie?Poniżej rys. poglądowy. Z góry dzięki za odpowiedzi

KGJY6txFlnWZTFYt-jNhUQZdJXtTakl5-2-Y-xjafO9N1gvy7XDZg1Kp0xhCgJiyECCLZukosMJ_HGUTHqj-rTKsXU7mIsi2DvShcgTdfh-yOT9EFw_D2ak8F1ThDXuQWM2_uwC80Cg2jLcIzirr2W64eOSESzk7p9CDZY_02ICKUObkbJjyTmFYCO-XKRxCF7yHjSVW3iYx02b08CzIkYeiCdEqWmo98lcgv2yKOdVImcfOHVjkl9FF69nBVfkEQ_eDod9Hu-f-lUlKgQaChVpn9CumdlkXTiN9Il9VxfvPa876-ysR19xAUDODrYLfcNWx5JSbEMZj27T9isRrmN4olr2O4qFyJ3dgipfUTAMmvMz8OKqUoHyKgSnEm7RtgfgwguiD0M47lyx4Q2gurH4O5wP7oyg1PIbEqX42deOo_azAqv4nGjoad-SR1FBXcbhYwVyQwIfzSdj7211dD3JbKAFl1G7pXmEnXaFHI7N1pvZ6xExUhqK7ma4bEQ-MWPMAiZ_5kHk8CqXHwVcWytA561XbO4U5y-521xyL_bjSaUGyVCFPW8iixNVzwQnatZGL-g=w1593-h1164-no

Edytowane przez MayekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę i widzę że projekt płyty masz z ppkonstruktor ;)

 

tak, tak, jest z ppkontruktor, zresztą nie pamiętam czy Ty, ale tak mi się kojarzy, ze ich polecałeś. robią mi cały projekt.

 

I tak sukces że na szkodach III kat. masz płytę bez odsadzki ;)

 

odsadzka, czyli grubsza płyta na krańcach?

właśnie tego się bałem, oglądając Twój dziennik, ale na całe szczeście obyło się bez. płytę chcę wykonać sam, a to by trochę utrudniło jej wykonanie.

Przypomnij mi na jakiej kat. szkód postawiłeś domek i jak się sprawuje płyta?

podłogówke jednak zatopiłeś w wylewce? właśnie tak się teraz zastanawiam, czy mi się nie rozszczelni, doąśc często tąpie.

 

wstawiam zmodyfikowany projekt PF.szczegoly plyty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, jest z ppkontruktor, zresztą nie pamiętam czy Ty, ale tak mi się kojarzy, ze ich polecałeś. robią mi cały projekt.

 

 

 

odsadzka, czyli grubsza płyta na krańcach?

właśnie tego się bałem, oglądając Twój dziennik, ale na całe szczeście obyło się bez. płytę chcę wykonać sam, a to by trochę utrudniło jej wykonanie.

Przypomnij mi na jakiej kat. szkód postawiłeś domek i jak się sprawuje płyta?

podłogówke jednak zatopiłeś w wylewce? właśnie tak się teraz zastanawiam, czy mi się nie rozszczelni, doąśc często tąpie.

 

wstawiam zmodyfikowany projekt PF.[ATTACH=CONFIG]350877[/ATTACH]

 

Ja bym ocieplenie boku płyty ustawił pionowo ( płyta XPS BASF ma 125 cm długości ), masz izolacje boku płyty i zabezpieczenie przed przemarzaniem zrobione od razu i nie musisz robić opaski, mam tak u siebie.

Przy 20 cm XPS pod płytą rurki w płycie to najrozsądniejsze rozwiazanie, ma to swoje + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...