Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Xps czyli styrodur jest w koncu materialem budlanym czy konstrukcyjnym?

Jakby nie było to cała chaupa na tym stoi.

 

 

jest to, w roznicy do EPS i wielu innych rodzajow XPS, materialem budowlanym posiadajacym odpowiedne badanie oraz aprobate techniczne do dokladnie takich zastosowan. Dopuszczalne obciazenie dlugotrwale pod plyta na ten styrodur 185 kPa w przypadku Styrodur 3035 CS. Wiec, dwa razy tak. Niestety, nawet najlepszy material nie pomaga jak sie gdzies indzie oszczedza na projekty, materialy, scian nosnych wewn. oraz wienców, metody, ekipy i nie wiadomo co.

 

Mysle ze mozna ten temat tu juz skonczyc, trzeba z konstruktorem, kierbudem oraz z ekipami od wykonania scian i tynku porozmawiac.

 

Przeprosiny za nieuzasadnione wyrzuty oraz (od niektorych specjalistow) nietrafnych analiz na podstawie niewiedza i nie znajac szczegolow nie trzeba. :)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z budujących płytę fundamentową miał wykonane odprowadzenie wody z garaży do kanalizacji jeśli tak to może by podrzucił przykład jak to wykonać. Czy taki odpływ wody jest w ogóle konieczny? raczej ciężko go wykonać w samej płycie bez dodatkowej wylewki.:-?

 

o odprowadzanie jakiej wody Ci chodzi?

chodzi Ci o kanalizację w garażu podpiętą pod główną kanalizację domu ?

 

jeśli tak, to ja mam wyciągniętą kanalizację pod garaż, garażu jeszcze nie mam ale kanaliza już czeka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z budujących płytę fundamentową miał wykonane odprowadzenie wody z garaży do kanalizacji jeśli tak to może by podrzucił przykład jak to wykonać. Czy taki odpływ wody jest w ogóle konieczny? raczej ciężko go wykonać w samej płycie bez dodatkowej wylewki.:-?

 

Ja kładę za 2-3 dni kanalizacje i robię po prostu odnogę do garażu. Po prostu montujesz tam potem np suchy syfon aby nie pachniało, więc kwestia zostawienia na to miejsca przed zalaniem. Tak samo w kotłowni gdzie jest woda i inne bajery. W zimie z samochodu potrafi się lać i dobrze aby nie stało. Ja jeszcze przez długość wrzucę jakąś listwę aby aby odbiło w płycie jako taki odpływ liniowy (u mnie akurat garaż na 2 autka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obłożyć jakimś styropianem czy coś... po prostu musi być na to miejsce, a potem resztę to sobie zalejesz czymś aby było ładnie i równo :) ... Te syfony mają grubość jakieś 4-6cm więc to nie problem.. kwestia miejsca na podłączenie. Najlepiej wybierz sobie jakiś już teraz (ja akurat będę to robił jutro) i i do niego się dostosuj przy robieniu kanalizy abyś wiedział dokładnie jakie jest podłączenie, szerokość i głębokość.

 

Hejnel - to też dobry pomysł !

 

Ja pewnie jakieś najtańsze płytki położę w garażu to będzie jeszcze pole do popisu na zrobienie jakiegoś mini spadku.

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakies inne patenty z odpływ z garażu? - bo ten z odprowadzeniem wody do drenażu wydaje się najsensowniejszy.

 

I jeszcze jedno - co z odpływem liniowym w prysznicu bez brodzika?

 

No tego to do drenażu nie odprowadzisz :) tutaj już musisz zagospodarować miejsce.. płyta styropianowa i cegłówki co by nie wypłynęło a tam gdzie odpływ trochę głębiej. Ja będę robił waśnie w ten sposób.

 

Sądzę, że ten styropian u Vega na końcu z piachem to własnie po to :

 

https://www.facebook.com/vega.system/photos/pb.191217364416022.-2207520000.1460382380./396061533931603/?type=3&theater

 

Ps. jak by ktoś chciał do kupienia jest możliwe jeszcze 2 pełne oryginalne w pudełku zwoje po 200m KAN-THERM 18X2 tej czerwonej (cena normalna w okolicach 4zł metr) - są 50% taniej! Jak coś PV.

 

https://www.kanshop.pl/pl/p/Rura-PE-RT-18x2-z-oslona-antydyfuzyjna-200mb-Kan-therm-0.2178-/600

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie czytam o możliwości zmiany posadowienia budynku - czyli na płytę - nawet po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

A mój projektant ma problem, uważa że nie ma opcji aby on zrobił dom, a inna firma płytę i to spiąć w całość (przed złożeniem wniosku o pnb)

jak to u was było? robił tak ktoś w powyższy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie czytam o możliwości zmiany posadowienia budynku - czyli na płytę - nawet po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

A mój projektant ma problem, uważa że nie ma opcji aby on zrobił dom, a inna firma płytę i to spiąć w całość (przed złożeniem wniosku o pnb)

jak to u was było? robił tak ktoś w powyższy sposób?

 

Oczywiscie ze mozna zmienic rodzaj fundsmentow majac juz pozwolenie.

Druga opcja ktora wystapila u mnie to projekt plyty zrobiony na drugim koncu Polski zalaczony do pozwolenia, tylko w glownym projekcie strony z lawami byly przekreslone i z pieczatkami bylo napisane ze wg osobnego projektu.

Ten Teoj projektant jakis nieogarniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna zmienic rodzaj fundsmentow majac juz pozwolenie.

Druga opcja ktora wystapila u mnie to projekt plyty zrobiony na drugim koncu Polski zalaczony do pozwolenia, tylko w glownym projekcie strony z lawami byly przekreslone i z pieczatkami bylo napisane ze wg osobnego projektu.

Ten Teoj projektant jakis nieogarniety.

 

Ja robiłem tak samo - zagrało. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie czytam o możliwości zmiany posadowienia budynku - czyli na płytę - nawet po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

A mój projektant ma problem, uważa że nie ma opcji aby on zrobił dom, a inna firma płytę i to spiąć w całość (przed złożeniem wniosku o pnb)

jak to u was było? robił tak ktoś w powyższy sposób?

Nieraz tak jest, że sam wykonawca płyty projektuje czy oblicza ją na nowo i zmienia zbrojenie po architektach/konstruktorach. To normalna praktyka, że płytę fundamentową robi ktoś inny a dom ktoś inny. U mnie wykonawca płyty robił nowy projekt płyty, już po uzyskaniu przeze mnie pozwolenia na budowę i bardzo dobrze się stało bo była kiepsko zaprojektowana i policzona, bez uwzględnienia badań gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macko - po prostu jak piszą projekt zamienny. A jak zmieniasz strop (tak samo np. projekt zamienny na teriva) to co, architekt ci zabroni?

 

Pytanko do weteranów... wy równaliście podłoże pod XPS jakąś łata czy coś.... tzn po zagęszczeniu wiadomo że +/- jest równo ale na pewno nie idealnie :) zwłaszcza po rozkopaniu pod kanalizę :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macko - po prostu jak piszą projekt zamienny. A jak zmieniasz strop (tak samo np. projekt zamienny na teriva) to co, architekt ci zabroni?

 

Pytanko do weteranów... wy równaliście podłoże pod XPS jakąś łata czy coś.... tzn po zagęszczeniu wiadomo że +/- jest równo ale na pewno nie idealnie :) zwłaszcza po rozkopaniu pod kanalizę :)

 

z lektury dzienników samorobów m.in. mogę CI napisać że często chłopaki kładli rurki w podbudowie i właśnie po tym łatą ściągali na równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...