Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze kilka pytań/kwestii:

1. Ile kupić tych dystansów na płytę 100 m2? Siatka fi12 co 25 cm?

2. Planuje 12 cm XPS (2 warstwy po 6 cm) i 10 EPS na płycie. Jakbym chciał puścić wodę w płycie to jak to robicie? Puścić wodę w drugiej warstwie XPS czy pod górnym zbrojeniem? Jakich rurek się używa? Czy tylko AROT 50 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to za problemy i wątpliwości z tymi dystansami? :-)

 

Dystanse standardowo są co 70-80 cm przez całą długość. Można łatwo policzyć, ile to metrów bieżących.

Pod płytę na styropian (i utwardzone podłoże też) nadają się betonowe węże i plastikowe listy. Układamy toto naprzemiennie, jak mozaikę.

 

! ! ! !

! ! !

! ! ! !

! ! !

 

Wtedy jest sensowne podparcie płyty.

 

Co do kobyłek, są takie gięte, jak koń z dwoma nogami. Trzeba się przy tym narobić i każdą przykręcić. Układamy też naprzemiennie, na to pręty w jednym kierunku i potem już łatwo w drugim. Trzeba uważać, żeby nie połamać nóg. ;-)

Są też gotowe długie podstawki, choćby bardzo wygodne o przekroju A, z drutu 6 mm, rzadziej z grubszego.

Wygląda to niepozornie, ale jak się sensownie położy ( w liniach co 70 cm), przywiąże po 3 razy każdy element, to jest stabilne, praca szybka i tania.

 

Gwiazdki tylko na ściany boczne i raczej do małych elementów, bo mają tendencję do przekrzywiania się. Lepsza jest plastikowa listwa przykręcona do boku.

Są jeszcze z podkładek "bałwanki" i betoniki z nóżkami i plastikowym przyczepem, ale to jest raczej pod małe elementy, typu schody, potrafią się przewracać przy nawet małym przesunięciu, więc odradzam pod większe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań/kwestii:

1. Ile kupić tych dystansów na płytę 100 m2? Siatka fi12 co 25 cm?

2. Planuje 12 cm XPS (2 warstwy po 6 cm) i 10 EPS na płycie. Jakbym chciał puścić wodę w płycie to jak to robicie? Puścić wodę w drugiej warstwie XPS czy pod górnym zbrojeniem? Jakich rurek się używa? Czy tylko AROT 50 mm?

 

1. Hmm mi poszło tech dystansów zużyłem z 500 sztuk przy 140m2. 12tka jest ciężka i trzeba ich trochę dać aby się nie połamały. Rozstaw oczka masz (będziesz miał) w projekcie. Nie powinieneś raczej mieć mniej niż 25/20...

 

kupowałem tutaj (coś zdrożały chyba): http://allegro.pl/dystans-poziomy-25-30-100szt-na-styropian-piasek-i5177103600.html

 

2. Nie rozumiem.. czyli 22 cm izolacji? Czy jak pisałem całość 6cm XPS.. nośne całość xps i reszta EXP ?

 

Wody etc nie robisz w XPS/ESP... robisz to wszystko na dolnej siatce zbrojenia i zalewasz w betonie - oczywiście w izolacji. Możesz też skonczyć zbrojenie (górną siatkę) i wtedy wsuniesz sobie instalacje.

 

woda.jpg

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki piach dawaliście pod płytę? dziś jeździłem zagęszczarką 475kg i owszem ubija się , ale pod spodem, a u góry na moje oko jest bardzo miękko. Na filmikach wygląda to trochę inaczej. może to tylko złudzenie?

 

Kopany. Teraz jest gorąco..i to co masz na wierzchu (o ile to ok piach) to po prostu się wysusza i nie zapada tylko wypych go na boki jak stajesz, klękasz czy za dużo jeździsz zagęszczarką.... Możesz polać woda ..posypać wapnem co też pomaga zagęścić ale zapewne masz na myśli to , że go wypycha na boki czy jest suchy jak pieprz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
panowie jaki piach dawaliście pod płytę? dziś jeździłem zagęszczarką 475kg i owszem ubija się , ale pod spodem, a u góry na moje oko jest bardzo miękko. Na filmikach wygląda to trochę inaczej. może to tylko złudzenie?

Piach nigdy nie ubije się na "beton".

Ja mam kruszywo pod płytą i to jest "beton" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piach, piach, też kopany, może rzeczywiście spróbować patentu z wodą.

na doł dałem kruszywo 0-63, teraz piach, ale zastanawiam się czy nie rzucić na to pospółki, której trochę jeszcze wejdzie ze względu na spad działki..13383897_1088816224508583_1230181374_o.jpg

 

Arturo tak z ciekawości po ile udało Ci się dorwać pospółę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie....

 

Czy tak wygląda płyta fundamentowa?

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

Kolejno warstwy:

1. Piasek

2. Ocieplenie

3. Płyta fundamentowa

4. Piasek (?!)

5. Chudziak

6. Ocieplenie

7. Jastrych

8. Posadzka

 

Coś takiego zaprojektował konstruktor. Pierwszy raz widzę, taką konstrukcję płyty...

 

Płyta ma być dwupoziomowa, nizszy poziom pod garaż. Dom w kształcie litery L gdzie najdłuższy bok ma 15m ze spadkiem 1,2m na 10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie....

 

Czy tak wygląda płyta fundamentowa?

 

[ATTACH=CONFIG]357568[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]357569[/ATTACH]

 

Kolejno warstwy:

1. Piasek

2. Ocieplenie

3. Płyta fundamentowa

4. Piasek (?!)

5. Chudziak

6. Ocieplenie

7. Jastrych

8. Posadzka

 

Coś takiego zaprojektował konstruktor. Pierwszy raz widzę, taką konstrukcję płyty...

 

Płyta ma być dwupoziomowa, niższy poziom pod garaż. Dom w kształcie litery L gdzie najdłuższy bok ma 15m ze spadkiem 1,2m na 10m

 

Teoretycznie to płyta bo stoi na wierzchu... a praktycznie "wanna na wierzchu". To już chyba lepiej ławy zrobić do końca w dół (chyba taniej). Czym jest podyktowany taki układ? Czy ten dłuższy bok po prostu wchodzi w grunt (ów działka ze spadkiem)?

 

Vega ostatnio robił płytę ze spadkami dopytaj jego jeśli masz takową działkę

 

Foto: https://www.facebook.com/vega.system/photos/pcb.461064170764672/461062947431461/?type=3&theater

 

piach, piach, też kopany, może rzeczywiście spróbować patentu z wodą.

na doł dałem kruszywo 0-63, teraz piach, ale zastanawiam się czy nie rzucić na to pospółki, której trochę jeszcze wejdzie ze względu na spad działki..[ATTACH=CONFIG]357558[/ATTACH]

 

Sztolu ile masz piachu w efekcie? Ja tez tak robiłem. Mam na spodzie 10cm pospóły a potem już piach. Nie chciałem więcej grubszego aby łatwo kanalizacje wkopać i wyszło na styk. Ten żwir to kilofem potem trzeba drzeć he he

 

Znajomy robił tez płytę dał sobie kruszywo a zapomniał o kanalizacji bo miał w głowie zdjęcia kopania w piachu he he - to się zdziwił po zagęszczeniu :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to płyta bo stoi na wierzchu... a praktycznie "wanna na wierzchu". To już chyba lepiej ławy zrobić do końca w dół (chyba taniej). Czym jest podyktowany taki układ? Czy ten dłuższy bok po prostu wchodzi w grunt (ów działka ze spadkiem)?

 

Vega ostatnio robił płytę ze spadkami dopytaj jego jeśli masz takową działkę

 

Foto: https://www.facebook.com/vega.system/photos/pcb.461064170764672/461062947431461/?type=3&theater

 

 

 

Sztolu ile masz piachu w efekcie? Ja tez tak robiłem. Mam na spodzie 10cm pospóły a potem już piach. Nie chciałem więcej grubszego aby łatwo kanalizacje wkopać i wyszło na styk. Ten żwir to kilofem potem trzeba drzeć he he

 

Znajomy robił tez płytę dał sobie kruszywo a zapomniał o kanalizacji bo miał w głowie zdjęcia kopania w piachu he he - to się zdziwił po zagęszczeniu :)

 

będę w poniedziałek przwoził pospółę. mówisz o pospóle, że trzeba kilofem ? nie wydaje mi sie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Takie pytanko ...

 

Folię przy budowie płyty fundamentowej dajemy pod styropianem czy na styropianem ?

 

Pytam bo przeglądałem zdjęcia i widziałem różne sposoby izolacji. Jedni kładli folię na pospółkę , później styropian i siatki i wtedy już wylewany beton a w innych widziałem najpierw styropian , potem folia , potem siatki ...

 

Płyta u mnie zapewne będzie z EPS200.

 

Jak poprawnie powinna być wykonana płyta ?

 

Który z tych sposobów izolacji jest prawidłowy ?

 

Czy brzegowe ocieplenie jeśli będzie z styropianu EPS zatapia się siatką i jakoś zabezpiecza przed wodą też ?

 

Dzięki

 

Moja płyta sądzę że będzie taka jak buduje na naszym terenie deweloper , choć zamiast EPS100 chce dać EPS200.

Ale to jeszcze konstruktor musi obejrzeć ...

plyta.jpg

fundamenty_setler.jpg

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta już podbudowana, jutro kanaliza i szlaunek :)

 

mam pytanie - Pojawia się problem. mam do ogrzania 119m2 podłóg na parterze. zachowując moje założenia wyszlo by mi ok 14-15 pętli, a to zdecydowanie za dużo. pojawia się więc pytanie - czy mogę w płycie fundamentowej łączyć ze sobą pokoje, a np w miejscu ścian działowych, aby nie ogrzewać ich zastsować otuline - rozcięta, zalożona i chwycona drutem wiązałkowym, bądź trytytką?

 

pisze tu i na podłogówka samemu - tu chyba zagląda więcej ludzi, więc może szybciej dostanę odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...