Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A nie zastanawialiście się nad szkłem piankowym, o którym pisano wyżej?

Robiłem wstępne rozeznanie jak to będzi u mnie przy płycie 180m2:

-tłuczeń, piach, xps szacuje na 22 000 -24 000zł (nie wiem dokładnie ile piach i kamień ale na xpsa 20cm 15tys bede musiał dać)

-szkło 70m3 około 24 000 (przy grubości po zagęszczeniu 30cm)

 

Ceny więc porównywane a o wiele mniej zachodu ze szkłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie zastanawialiście się nad szkłem piankowym, o którym pisano wyżej?

Robiłem wstępne rozeznanie jak to będzi u mnie przy płycie 180m2:

-tłuczeń, piach, xps szacuje na 22 000 -24 000zł (nie wiem dokładnie ile piach i kamień ale na xpsa 20cm 15tys bede musiał dać)

-szkło 70m3 około 24 000 (przy grubości po zagęszczeniu 30cm)

 

Ceny więc porównywane a o wiele mniej zachodu ze szkłem...

 

Przy szkle piankowym jeszcze dolicz opaskę przeciwwysadzinową z XPS lub ze szkła, które musisz wysypać na większej powierzchni niż płyta (około 1m w każda stronę o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Agilie wylałem sam z jedną osobą (trzecia była na telefon jak coś) i nie trzeba był do tego ekipy i to bez pompy i trzeba było jeszcze machać bo miałem zły dojazd. Co kierowca to jeden wjechał dalej inny nie próbował a ostatni (prze-agent) objechał dom dookoła i mi życie uratował :D . Więc dasz rade jeśli chcesz bez problemu. Jak nie ma dojazdu to pompa rzecz jasna.

 

Nie wziął bym samo zagęszczanego (i chyba słusznie postępujesz idąc w tradycyjne rozwiązanie) skądś indziej nie wiedząc jak wygląda. Ag. jest jednak znana i sprawdzona. Sam KB mi nie wierzył w ten beton bo sam widział już takie samo zagęszczane... no i zdanie zmienił :) Bez sprawdzania poziomów bo i nie było kiedy (zbliżała się noc - beton spóźniony o 4h) wyszło bardzo ładnie. Same gruszki jechały do mnie tyłem (wjazd pod górkę z 200m) bo taka zupa :). Jeden próbował przodem to potem mył drogę :D

my tej Agilii lejemy chyba najwięcej w PL. Przerobiliśmy już, wszystkie etapy z tym betonem. Ale szczerze, wylewanie tego betonu w dwie osoby to spore ryzyko. Pomimo, że być może Tobie się udało to nie polecam. Trzeba mieć do tego ekipę. Nie dalej jak w czwartek, wylewaliśmy 55m3 tego betonu w Leżajsku. Płyta fundamentowa, około 200m2. I naprawdę, dla 4 osób pracy nie brakło. Skończyliśmy w nocy do świateł, słuchając w radiu meczu Polska - Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które pośrednio jest związane z płytą fundamentową. W tym momencie ma mam płytę fundamentową na 10 cm XPS, na niej ułożyłem 10 cm EPS pod ogrzewanie podłogowe ( 2 x 5 cm ), dom nie ma jeszcze dachu właściwego a tylko strop z płyt kanałowych. W niektórych miejscach przez płyty przecieka woda i kapie na styropian, który będzie przykryty folią pod podłogówkę.

 

Czy woda, która będzie ewentualnie uwięziona pomiędzy styropianem a folią pod wylewką będzie problemem ? Czy też po dłuższym czasie zostanie wchłonięta przez beton z płyty lub usunięta przez wentylację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy upierać się na kanał w garazu. Ma być dom na płycie i projektant mówi, że kanał mi zaprojektuje ale na własne ryzyko bo ciezko jest to zaprojektować, bo jak przyjdzie co do czego (III kat szkód górniczych) to na pewno ściana kanału pęknie na łączeniu. Ze musi ściany dać mega grube w tym kanale by byl trwale połączony z płytą itp. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np co i co jaki czas,że musisz mieć kanał zamiast lewarka ?

 

Wolę miec wygodny dostęp gdy trzeba coś wymienić w zawieszeniu, gdy trzeba wymienić olej itp.

 

Projektant mi dziś odpisał ze z zaprojektowaniem kanału nie bedzie problemu - dopytałem o szczegóły - jak bedzie powiązany z płytą itp

Nie chcą mi się natomiast zgodzić na podłogówkę w płycie i szkło piankowe. Powiedzieli że podłogówka w płycie jest bardzo ryzykowna na szkodach górniczych, że ma mega bezwładność itp, natomiast technologi ze szkłem nie znają i nie chcą na mnie robić doświadczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy upierać się na kanał w garazu. Ma być dom na płycie i projektant mówi, że kanał mi zaprojektuje ale na własne ryzyko bo ciezko jest to zaprojektować, bo jak przyjdzie co do czego (III kat szkód górniczych) to na pewno ściana kanału pęknie na łączeniu. Ze musi ściany dać mega grube w tym kanale by byl trwale połączony z płytą itp. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
A jak ściana kanału pęknie na połączeniu to co się stanie? Możesz zrobić płytę pod garaż z dziurą w środku na kanał a sam kanał wymurować nie łącząc go w ogóle albo na styk z płytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jak ściana kanału pęknie na połączeniu to co się stanie? Możesz zrobić płytę pod garaż z dziurą w środku na kanał a sam kanał wymurować nie łącząc go w ogóle albo na styk z płytą.

Jak dla mnie kretyństwo i idiotyzm jak ktoś raz na dwa lata używa kanału ale są różne zboczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...